Kuharski tečaji

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

6. feb 2002 12:34

Če klikneš na link ne deluje, ker je za naslovom pika. Vpiši www.delices.si pa bo delovalo. Irena

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

6. feb 2002 14:05

V nadaljevanju nimam namere ocenjevati omenjene restavracije, ker je le ista bila ocenjena v Delu (Oktober 2001). Francosko restavracijo "Chez Eric" v Fuzinskem gradu sem iz previdnosti, glede na oceno v Delu, obiskal sam. V ponedeljek ob 12.45 je bila restavracija prazna. Izbral sem mizo pri oknu in po minutki samevanja me prijazen natakar Matjaz pozdravil in zmenila sva se za kosilo sestavljeno iz hladne in tople predjedi, ter glavne jedi. Za zacetek 1dl Sauvignon (belo vino "Kabaj") in potem 1 dl Cabernet Sauvignon (rdece iz francoskih trt) pa se kava na koncu. Ko sem placal racun sem se zanimal, kdo je kuhar in se kaj podrobnosti v zvezi z ponudbo jedi in pijac. Med ostalim sem tudi izvedel za njihove kuharske tecaje. Nobenega teh tecajev nisem obiskal! Lahko pa recem, da sem se o odlicni kvaliteti pripravljene hrane osebno preprical in mislim, da so njihovi tecaji nekaj posebnega. Kdorkoli, ki je tecaj pri njih ze obiskoval, bi lahko na tem Forumi porocal, kaj in kako je bilo? Lep pozdrav Henri

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

6. feb 2002 18:36

Zelo zanimive, inovativne in strokovne kuharske tečaje s temo po dogovoru vodi g. Merzel za 20-25 oseb v primernem prostoru (lahko na šoli, drugem namenskem prostoru, doma, ...) Na njegovem tečaju sem bila petkrat, moja mami pa še dosti večkrat in nama je bilo zelo všeč. Določena tema traja 3-4 ure, naslednji termin je po dogovoru.

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

7. feb 2002 8:54

Tina, kje pa potekajo ti tečaji oz.kdo jih prireja in kje lahko dobiš več podatkov? sabrina

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

7. feb 2002 16:00

Ti tečaji potekajo po dogovoru s tem kuharjem. Pride kamorkoli po dogovoru. Tina Uštar

neznan uporabnik

7. feb 2002 18:01

Tina! Še jaz se piključujem tistim, ki te prosimo za kakšno informacijo več. 1. Kdo je ta gospod? Kje se ga dobi? 2. Če traja tečaj le 3-4 ure - kaj uspejo pripraviti? Mislim predvsem na to ali je več jedi? 3. Imaš morda približen podatek o ceni? Kaj sta se ti in tvoja mami naučili? Upam da nismo preveč radovedni - hvala za vse informacije!

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

7. feb 2002 23:59

To je g. Merzel, ki se med drugimi ukvarja s kuharskimi tečaji. Pride kamorkoli po Sloveniji za skupino približno 20 ljudi. Pokličete ga po telefonu in se vse dogovorite (za kraj, prostor, termin, temo). Določena tema traja okrog 4 ure, za naslednje termine in teme se pogovorite po tečaju. Teme, ki jih ima na razpolago, so: 1. pogostitev in dekoracija (razne mesne rolade, različne vrste solat, .. 2. torte, rolade in razne rezine (smetanove, kremne), 3. domače jedi, 4. skutne jedi, 5. jedi s sadjem, 6. zelenjavne jedi, 7. pite in brizgano pecivo, 8. meso in omake, 9. sladko in slano kvašeno pecivo, 10. gratinirane jedi, 11. dietna prehrana, 12. jedi iz stročnic, ... Od teh tečajev sem bila na štirih in vse mi je bilo zelo všeč. V enem popoldnevu pripravi približno 10 jedi iz določene teme. Vse se tudi poskusi in dobite tudi recepte. Cena je okrog 2.000 -2.500 na eno popoldne na osebo (odvisno od kilometrine kuharja in št. udeležencev).

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

8. maj 2002 10:44

Še nekaj o tečajih. Čakalna doba v Repnjah je trenutno približno 5 let. Na Brezjah nekaj manj. Pred leti sem obiskovala tečaj na Brezjah, nad katerim sem bila navdušena. Res pa je, kot je bilo že omenjeno na forumu, da gre za zelo klasično začetniško kuhanje. To so osnove, na katerih lahko naprej gradiš. V Ilirski Bistrici organizirajo tečaje sestre Notredamke. V jeseni se začne naslednji.

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

17. feb 2004 8:33

Če vas zanima vegetarijanska priprava hrane, se lahko udeležite kuharskega tečaja o katerem je več na naslednjem naslovu: www.svetjelep.com/prehrana/ Alenka Sporočilo je spremenil(a) Alenka Š dne 17. feb 2004 08:34:56 Sporočilo je spremenil(a) Alenka Š dne 17. feb 2004 08:35:47

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

17. feb 2004 11:53

Poglej na www.vinsek.si/janez/ Janez Vinšek 031 636 344 04 231 77 10

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti