Pretekel rok uporabe

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

19. apr 2008 6:47

ežoj je napisal/a:

Marna je napisal/a:
rimljanka je napisal/a:

proxima je napisal/a:
Jemo vse, dokler lepo disi in ni zeleno ali kosmato in ne zacne skakat po policah, ko odprem hladilnik...:)))) lp, proxima

Kot da sva iz iste hiše doma, proxima.

Se podpišem Marna

Če prištejemo še Jelenckovo, nas je že pet.

Jaz pa pravim, da oni ( v prehrambeni industriji ), nimajo tako dobrih tehnologov, da bi znali naredit, da se pokvari na določen datum.

ežoj

 

+

 

Jelenckova je napisal/a:
proxima je napisal/a:
Jemo vse, dokler lepo disi in ni zeleno ali kosmato in ne zacne skakat po policah, ko odprem hladilnik...:)))) lp, proxima
Hehe, tako kot pri nas. No, jaz mlečne izdelke poduham. Če sem zelo pogumna celo s prstom poskusim. Jelenckova

 

 

Evo, pa nas je 6

Lep dan in veliko se smejte

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

19. apr 2008 8:41

Jaz načeloma jem jogurte kar ornk čez datum uporabe, če normlano diši, ko ga odprem. Dokazano pa je, da imajo jogurti z raznimi bifidus in podobnimi kulturami (actimel, activia, ego, itd.), največ kultur, ko so sveži in se to število zmanjšuje s staranjem, tako tak jogurt ali napitek okoli datuma uporabe ni več tovrstnoučinkovit, kar pa še ne pomeni, da ni dober Kar pa se plesni na siru tiče, pa priznam, da je ot edini prehrambeni izdelek, kjer se zaradi tega ne sekiram. Če lahko določne sire jem s celotno plesnivo lupinico (Camembert, Brie, kak kkozji sir in še kaj bistveno močnejšega), se tudi zaradi ene ali dveh belih pikic ne sekiram.

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

19. apr 2008 10:26

Simona84 je napisal/a:

ežoj je napisal/a:

Marna je napisal/a:
rimljanka je napisal/a:

proxima je napisal/a:
Jemo vse, dokler lepo disi in ni zeleno ali kosmato in ne zacne skakat po policah, ko odprem hladilnik...:)))) lp, proxima

Kot da sva iz iste hiše doma, proxima.

Se podpišem Marna

Če prištejemo še Jelenckovo, nas je že pet.

Jaz pa pravim, da oni ( v prehrambeni industriji ), nimajo tako dobrih tehnologov, da bi znali naredit, da se pokvari na določen datum.

ežoj

+

Jelenckova je napisal/a:
proxima je napisal/a:
Jemo vse, dokler lepo disi in ni zeleno ali kosmato in ne zacne skakat po policah, ko odprem hladilnik...:)))) lp, proxima
Hehe, tako kot pri nas. No, jaz mlečne izdelke poduham. Če sem zelo pogumna celo s prstom poskusim. Jelenckova

Evo, pa nas je 6

Lep dan in veliko se smejte
Še sedma se podpiše!!!!

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

19. apr 2008 11:46

Prav hecno je videti zgornji post Torej le nismo vsi "picajzlasti"

Lep dan in veliko se smejte

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. apr 2008 14:10

Simona in ostali, da ne bi post kmalu čez celo stran, se vam pridružujem kar na navaden način: osma po vrsti. Živele žive kulture v hladilniku! Lep dan vsem! mamaF - Mojca

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

19. apr 2008 14:17

To pomeni da sem jaz deveta-se pridružim.LP. golubić

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

19. apr 2008 14:21

uf, Simona84 - jaz sem daleč od picajzlastega... Jaz kar pogumno stvari poskusim - če pa ima res res čudn okus... pa zavržem. Sem enkrat porabila kislo smetano, ki je bila odprta dočakala rok in še kar en mesec čez rok - pa je okus bil čist tak kot če bi jo pravkrar odprla... Marna

roxy*  

član od: 16.4.2008

sporočila: 26

19. apr 2008 16:42

jaz tudi jem če je rok uporabe pretekel in je bilo vse lepo zaprto... zadnjič sem jedla mocarelo, ki je bila že 3 tedne čez rok. bolj me skrbi tisto kar enkrat odpreš in ne porabiš do konca - npr. kakšne omake za testenine. roxy*

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. apr 2008 16:46

Jaz še porajtam ne roka uporabe, dokler je dobro za jest se ne sekiram, če ima pa kaj čuden okus potem pa le pogledam rok, samo ponavadi že prej otroci vse pojejo preden sploh pride blizu roka.

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

19. apr 2008 17:18

Enkrat je moj starejši popil poln kozarec Fruca, pa je rekel, da ni vedel, da ima Fruc zdaj tudi gazirano pijačo.....rok uporabe je bil v redu, sok je bil predolgo odprt, našemu fantu pa ni bilo nič.... tejka77

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti