Izgovorjava šumnikov

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

25. apr 2008 22:04

Zdravo! Tudi moj bratec je hodil k logopedinji zaradi težav z izgovorjavo sičnikov in šumnikov. Vaj, ki jih je opravljal doma, se sicer ne spomnim, lahko pa pomagam z nekoliko drugačnim nasvetom. Logopedinja je namreč precej poudarila, da je treba pri takih vajah iti z otrokom in ne pred njim; gre za to, da je treba vaje postopno stopnjevati v skladu z napredkom in ne pretiravati. Rekla je, da je srečala že veliko primerov, ko so sicer dobronamerni starši preveč forsirali otroke, jih preganjali in hoteli preveč prehitro. Otrokom so se zadeve pogosto tako zamerile, da je bil problem potem precej težji za odpravit. Poudarila je tudi, da pomagajo pohvale že za vsak napredek, tudi tiste manjše. Veliko uspehov vam želim:) Stentor

Sejalec  

član od: 25.9.2012

sporočila: 1

25. sep 2012 11:35

Star sem 16 let in imam probleme s crko ž,  ko poskusam is izgovoriti crko ž zveni kot š, problem pa bi rad resil sam Brez kaksnega logopeda.. Hvala za vsak nasvet

Sejalec

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

25. sep 2012 12:00

Moj edini nasvet bi bil, da le pojdi k logopedu, ki je usposobljen za premagovanje težav, kot je tvoja. 

Sonja

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

25. sep 2012 14:31

Jaz bi se lotil takole: ponavljaj si "s", "z", "s", "z", "s", "z", "s", "z", "s", "z"... Potem poskusi preklopiti na "š", "ž"...

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

25. sep 2012 14:58

Šviga-švaga, šumijo šume, školjke šklopotajo, štorklje je prištorkljala ali samo veter ššššššššumiiiišššššumiiiii ... To so take enostavne vaje, ki jih lahko delate še preden greste k logopedu. Ampak izpeljite tako, da bo otroku vaja v zabavo.

Nomen

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. sep 2012 15:10

No, 16 letnik  ni ravno otrok, Nomen.

Sejalec, ti pa le k logopedu, no, saj ne grize, tudi takih v tvojih letih ne, verjemi. Da s svojimi vajami ne boš naredil več škode kot koristi. Saj veš, strokovnjaki so zato, da naredijo bolje kot amaterji.

rimljanka

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

25. sep 2012 15:25

Odgovor je namenjen Arielli.

Nomen

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. sep 2012 16:00

Nomen, ariella je spraševala pred več kot 4 leti in od takrat, upam, že rešila problem svojega otroka.

rimljanka

tejkica  

član od: 10.3.2008

sporočila: 151

25. sep 2012 16:09

Kot otrok tudi jaz nisem izgovarjala šumnikov, še v prvem razredu ne. Takrat, skoraj petdeset let nazaj mislim, da še niso poznali logopedov, vsaj nobeden se ni s tem ukvarjal, tudi v šoli in zdravniškem pregledu ne. Do konca drugega razreda sem se jih naučila izgovarjati sama od sebe. Mogoče je malo pripomoglo tudi to, da se s tem nisem počutila obremenjeno.

tejkica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

25. sep 2012 19:11

Naša bejba ima teževa z R. Pravi težka črka. Delamo vaje, ki so povsem drugačne kot sem si predstavljala. Recimo _ brisalci za avto, motor, prikaz dejavnosti z jezičkom. Nič črke r. TDITDITADA. Ni težke črke. Je pa zoprno, nima rada. Pravijo, da bi se morala naučit v 14 dneh.

Ja pa ljubka, ko reče: "  Gjem hajat!"

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti