Malica

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

25. maj 2008 16:33

Me pa smo zbrale denar in si v službi kupile mikrovalovko. Tako sedaj enostavno vzamem s seboj tisto, kar je ostalo od prejšnjega dne. Prej pa sem velikokrat naredila solato iz čičerike ali kakšno drugo solato in polnozrnat kruh. Če pa nimate kuhinje v službi, pa je zelo hvaležen tekoči jogurt, notri dam ovsene kosmiče, rozine, suhe slive ali pa banano, pustim eno uro in je zelo nasiten obrok. zoja2

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. maj 2008 18:36

mark5 je napisal/a:
Kaj pa zdaj ali sem vam je ustavilo pri tako zanimivih predlogih ali pa nimate več idej za malico.Mogoče bi bilo pa dobro skodelica češenj ali jagod zraven še kakšna polnozrnata štručka pa bo za majhen in zdrav obrok pa še s kilami se ne bo treba obremenjevat.Možnosti je še veliko .Včasih lahko pripravimo že doma okusno malico :narežemo sadje in ga prelijemo z nemastnim jogurtom zraven pojemo še kakšno črno žemljico to je okusno poživljajoče in ne preveč redilno. mark5

 

No, me smo same "psihičke", torej nobenih fizičnih naporov, pa smo šle na malico, si naročile penino s svežim pomarančnim sokom, prigriznile pa črn kruhek z zaseko in drug kos z domačo pašteto.

Ma ni je čez zdravo hrano.

Od črnih štručk imam že vse črno pred očmi, ob polnozrnatih kruhih se že počutim kot kokoš, ampak vseeno mi je prvi jutranji obrok črna žemlja iz bližnjega kisoka. In moja vest glede zdravega prehranjevanja je s tem pomirjena.

 

Sadja ne prelivam z jogurtom, zdaj na primer jagode raje zobam kar tako, po pol kg na dan ob moji težaški psihični službi. Potem kozarček belega v opoldanski pavzi, za ljubo zdravje, jasno, saj dva dl vina na dan je priporočljivo. In svet je naekrat videti tako zelo lep.

 

Tako da ni vse v zdravi hrani. Nekaj je tudi na pijači.

 

Mamamia

mamamia

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

25. maj 2008 20:17

Ker mamo mi prepoved alkoholeje piti v službi, si večkrat privošim kasali bonbone. Kejko v službi pojem, nena doma nikdar, poleg glavne malce skozik neka zoblem: mandeljne, orehe, sezamove palčke, hruške, jaboke, slive, mene voli Ive ... tumpika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. maj 2008 20:20

tumpa tumpasta, pri nas je tudi v službi prepovedan alkohol, zato pa gremo vun, na luft. Kolko ga kera nese itak vemo, tak da nea fajhtne nazaj na šiht pridemo...

Mije sma blizu, se srečama na pol poti??? Tam nekje je en lepi vrt na hofu, ka te noben nebo vido žlempat. Mamamia

mamamia

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

26. maj 2008 19:26

Mamamia mamamijasta, cajt bi že bil, jeli? tumpika

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

26. maj 2008 20:00

Jaz sem si prej vedno nosila razne sendviče s sabo - sem jih kar zjutri v pekarno šla iskat, da so ble žemljice še tople. Pa sem se naveličala. Sedaj pa s sabo nosim 1/2 litra jogurta in corn flakes, potem pa pojem še kakšno sadje (jagode, banane, saj drugega sadja ne jem), če pa imam popoldan faks, si privoščim kosilo, čeprav je v njem veliko maščobe (s pražnim želodčkom pač možgani ne morejo tok delat ) mina20 Sporočilo je spremenil(a) mina20 dne 26. maj 2008 20:01:00

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. maj 2008 9:39

tumpika je napisal/a:
Mamamia mamamijasta, cajt bi že bil, jeli? tumpika

JAsno, da bi bil, če sva se že pri MArjanu na Pohorju zgrešili.

Prešaltaj na zasebno pošto, pa greva v akcijo.

mamamia

mamamia

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

27. maj 2008 14:31

Tudi jaz sem včasih malicala v svoji pisarni. Pa me je zmeraj bila groza, da bo prišel kdo notri, Saj sem zračila, ampak kakšne vonje zlepa ne preženeš. Sedaj pa hodim na malico in ponavadi jem juhico in solato s fižolom, koruzo ali čičeriko in po tem se najbolje počutim . zvezdica55

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

27. maj 2008 14:37

Jelenckova je napisal/a:
Začetnica, ti si pa nobl. Kar svojo pisarno imaš. Ah, sem ti fauš! Jelenckova
Če te kaj potolaži, da mam pohištvo iz časa Franca Jožefa (pa ne stilno iz antikvariata, ampak tak zdelano)... Začetnica

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

28. maj 2008 12:34

No ste pa res inovativne pri sestavi malic no včasih je že dobro, da se človek spusti z vajeti.Potem pa spet veselo na delo in preračunavanje kalorij ne uide.Saj ni tako hodo malo vključiš svojo domišljijo pa gre saj danes pa res ni težko sestavit pametnega jedilnika za ves teden pa še ceneje je če malo načrtujemo. mark5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti