Moški v kuhinji

dzoana  

član od: 12.3.2006

sporočila: 81

14. apr 2008 10:19

Moj zna dobro skuhati. Pred leti ko sem še ob vikendih imela službo in ko sem prišla domov sem se samo usedla in dobila kosilo na mizo. Zdaj pa končava službo ob isti uri in želim da bi oba skuhala ko prideva domov, ampak on vedno najde še kakšen opravek po službi, ali pa gre na pir in pride ko je kosilo že kuhano. Če kosilo še ni kuhano tudi očisti solato ali pripravi kaj drugega, ampak ne z veseljem. Ob nedeljah bi sodeloval pri kuhi, ampak ne s kakšnim luplenjem krompirja, on bi bil glavni kuhar in jaz pomočnik. Jaz pa nisem zato, pa se zopet raje umakne. Pravzaprav sem se ob prebiranju te teme v forumu šele vprašala, kaj je narobe in kaj se je pri nas spremenilo, da je temu tako. Tudi pri nas je žar njegovo delo. Peče tudi na večjih piknikih na katerih nas je trideset in več. Če je doma in če ima čas bo tudi malo pospravil po hiši. Ampak to pomeni: pospravil mizico v dnevni, pogrnil deko na kavču, pometel po tleh, pospravil posodo. Še nikoli pa ni pomil oken, pospravil in pomil hladilnik, pral perila, likal perila ... Sam je prepričan, da meni v gospodinjstvu zelo veliko pomaga. Na žalost je tako, da se ostali moški v moji in njegovi žlahti še tega ne pritaknejo. Narobe je že to, da ženske same in vsi ostali, če moški doma poprime za delo pojmujemo da nam pomaga. Kot sem prebrala, pa ni povsod tako, in vesela sem da se ta odnos kar hitro spremija. dzoana

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. apr 2008 10:57

Dzoana, saj si že sama ugotovila, toliko smo tudi same krive. Nekaj tega, da znamo prav in natančno očistit, zlikat... samo me, smo prinesle s sabo že od svojih mater, pa tudi sicer se nam (pre)večkrat zdi, da znamo nekaj hitro in dobro narediti samo me. Saj za pomoč v gospodinjstvu nimamo samo moških, tudi otroci, če jih imamo, nam lahko že marsikaj pomagajo. Če jim seveda rečemo. Jaz sem tudi ena od tistih, ki imam najraje, da se mi vsi umaknejo s poti, ko hočem kaj na hitro končati. Če imam mir, se mi zdi, da je vse prej pospravljeno ali skuhano, potem pa res nimam kaj stokati, da moram vse sama. Tako pač je in čisto sama sem kriva, da mi tudi otroci ne pomagajo toliko, kot bi lahko. Raje, kot prepričavati njih, se lotim dela sama. Moža pa v kuhinji pustim pri miru, tudi pospraviti se potrudi (samo tisto osnovno okrog posode), pomivati po tleh in čiščenje oken...no, tega pa on niti opazi ne. Za te stvari pravi, da jih itak delam zato, ker se zdi samo meni potrebno...kar je v bistvu čisto res, ampak meni še vedno ni jasno, če njega umazanija res prav nič ne moti...hmmmm. No, ampak, če pomoč rabim in zanjo vprašam, jo največkrat tudi dobim. mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 14. apr 2008 10:58:19

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

14. apr 2008 12:27

mamamia je napisal/a:

 

  pomaga ji pri vseh opravilih, otroka pazi, kuha in pospravlja namesto nje. 

 

Mamamia

 

 

mamamia
A se da takega še kje dobit? Začetnica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

14. apr 2008 12:28

Zdaj sem se spomnila! Prešinilo me je z neba. Se spomnite, ko je bil na hrvaškem šov menjam ženo? In da so skušali nekaj takega pri nas naredit pa ni ratalo? Če si jaz zmislim šov menjam taščo-uspeh zagotovljen. Pa to bi se ženske drenjale katera bo prej na vrsti... Ah malo pa moram pojamrat. Začetnica

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

14. apr 2008 12:52

Pri nas je tako, da kuha tisti, ki ima čas in to kar kdo zna. Resnica pa je, da moža za čas kuhanja kosila nikoli ni doma. Ha ha. Če bi se zgodilo, da se po poti iz službe zgubim, skoči na pomoč tašča in hladilnik. Če bi ga zelo lepo prosila, bi skuhal tudi že klasično nedeljsko kosilo, kak golaž z pašto, pire krompir, pol se pa že konča. No ja, preživeli bi. Kar se tiče pa pospravljanja, je pa edini mož, ki 100% vključi svoje otroke, sam pa izvaja popoln nadzor, to meni nikoli ne uspe, vedno se imajo toliko za učiti, kot da so vsi geniji. Lep dan še naprej. Malčica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. apr 2008 13:05

Mogoče bi morali razmisliti o izrazu "pomagati" pri kuhanju kosila, pri vzgoji otrok, pri pospravljanju ipd..

Kje pa piše, da je ženska tista, ki MORA delo opraviti,  volja moškega pa je, če ji pri tem pomaga. ALi če gedamo drugače: zakaj  pa ne rečemo, da mož sodeluje pri pospravljanju, vzgoji otrok, kuhanju. ?

 

Mož moje prijateljice pere perilo, obeša perilo ( pred nosom svojega direktorja in drugih sodelavcev), pobira perilo, sortira perilo, zlaga perilo, ravne dele zlika. Ampak, bognedaj, da bi kdo rekel, da ji pomaga. Ker je opravljeno delo v korist tudi njemu, ne dovoli izraza,da ji pomaga.

 

F r i n a

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. apr 2008 13:05

Recimo, participira pri kuhanju ?

F r i n a

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. apr 2008 13:11

Pri nas pa visi pred kuhinjo znak: "Moškim vstop strogo prepovedan", razen ko se odnaša smeti in menjuje filtre ter žarnice. Iz povsem praktičnih razlogov, ni prostora. Izjema med moškimi je samo Nejc, moj glavni kuharski asistent.

Loni Makaroni

Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 10. jun 2008 23:13:26

Mali varaš  

član od: 8.1.2008

sporočila: 71

14. apr 2008 13:42

Zaenkrat mi ni treba znati kuhati in pomagati v gospodinjstvu, za to poskrbi mama. V zameno ji spomladi in jeseni prekopam vrt. Za košnjo zelenice, pa ima že itak par let najetega kosca. Enkrat mesečno ji kupim pralni prašek in mehčalec, če me že lika in pere. Za hrano noče nič vzeti. Pravi, da ve kako velike so stanarine. Znam speči palačinke ali pa šmorn(odvisno kaj pač pride ven) in dobro govejo juho. Za kaj več ni prostora( kdor je kdaj stanoval v Samskem domu, bo že razumel), pa tudi za enega se ne splača kuhati. Včasih mama pojamra, da je že v letih in je že čas, da si najdem žensko, ki bo skrbela zame, ji dala vnuke in tra-la-la. Sam pa dobro vem, da tako dobro in po mojem okusu kuhati, zna le redko katera. L Mv P P.s.: ne rečem, da ne bi pomagal v kuhinji ali odnesel smeti. Perila, pa ravno ne bi obešal. No, v kopalnici ali na radiatorje že, veni pa ne!

Mali varaš  

član od: 8.1.2008

sporočila: 71

14. apr 2008 13:50

Loni , midva sva si tako kompatibilna ... L Mv P

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti