Jemanje medrola?

nicol  

član od: 8.11.2004

sporočila: 120

5. nov 2009 17:29

Pozdravljeni! tudi jaz jemljem Medrol občasno zaradi astme,ko ga jemljem imam rdeč obrač,zelo mi je vroče,ko pa prenehaš z jemanjem pa se stanje hitro normalizira pač kaj hočemo,smo pač med tistimi,ki ga bomo morali še naprej jemati nicol

anchy5  

član od: 11.5.2011

sporočila: 4

11. maj 2011 13:56

Sama imam tudi kronovo bolezen in jemljem medrol, začela sem z 48 mg...stranski učinski seveda so kot pri vsakem zdravilu.

Meni osebno so začeli izpadati lasje, zabuhla sem kot lunica...zanima me kdaj ta zabuhlost splahne?

anchy5

martina.pridna  

član od: 5.2.2010

sporočila: 63

11. maj 2011 14:19

Pozdravljeni,moja mami je imela bolezen sarkoidozo,ne vem točn kaj je to,nekaj na dihalih se mi zdi.Par let nazaj je bila stalno na Golniku,ko je začela jest medrol,je imela tako zabuhel vrat(zadaj do ramen)kot hrček al morski prašiček,ki si naredi zalogo za jest.Tud ona je dobila potem sladkorno.Zdaj ima trikrat na dan inzulin.Ne vem a je to posledica jemanja medrola,ampak ko je nehala jemati medrol,je šele sčasoma izginila ta oteklina pri vratu.lp

martina.pridna

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

11. maj 2011 14:41

@anchy če se jest prov spomnim, je mož nehal bil zabuhel ko je prenehal jesti medrol (je bil 5 let na medrolu - nato je dobival remicade, sedaj je na humiri).

Ebonlass

drejkaa  

član od: 18.3.2011

sporočila: 18

11. maj 2011 23:02

anchy5

tudi jaz imam chronovo bolezen in sem bila na Medrolu.Začela sem z 64 mg,jemala sem ga več kot pol leta,preden mi ga je zdravnica začela postopno zmanjševati (-4mg/teden).Po tem se je stanje kar za nekaj časa popravilo.Jemala sem ga pred 6 leti.Zabuhlost in ostali stranski učinki bodo začeli popuščati,ko boš zmanjševala dozo ( pod zdravniškim nadzorom!),ćisto pa izginili po nekaj tednih brez njega.

Želim ti čimboljše okrevanje

 

drejkaa

anchy5  

član od: 11.5.2011

sporočila: 4

12. maj 2011 22:42

Drejkaa :)

Hvala za te vzpodbudne bedsede...sedaj sem na 4mg. Končala naj bi 18.ta mesec, če bo na kontroli vse ok. Jemljem pa ga že skoraj 4 mesece. Sem se pa zelo preštraila, ker pravijo, da pri nekaterih zabuhlost ostane. Katera zdravila imaš pa sedaj glede bolezni in kako je potem k prenehaš z Medrolom?

anchy5

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. maj 2011 23:21

Moja štorija je pa smešna! Zaradi alergične reakcije na neko šavje, so me na urgentni ambulanti dali na eno od teh zdravil. En dan kasneje še mojega dragega (on je bil ze nekajkrat zaradi istega razloga na teh tabletah) in 2 tedna kasneje je dobila dozo še psička. Ona pri veterinarju, da ne bo pomote. Dva dni po tistem, ko sem jih začela jesti, sem bila pripravljena preseliti se v hladilnik. Ves čas sem imela grozovito lakoto in sem kar naprej jedla. Ko sem bila s psičko pri veterinarju, mi veterinarka razlagala podrobnosti o zdravilu in povedala, da me bo verjetno kar naprej prosjačila za hrano, ker kokrtikosteroidi povzročajo lakoto. Po malo razmišljanja sem jo vprašala, če je to mogoče ista zadeva, kot kar sem jaz dobila za alergijo. Odgovor je bil pritrdilen in meni je postalo v tistem trenutku jasno, zakaj sem bila ves čas tako presneto lačna. Pridobljenih kil sem se znebila šele po kakem letu, ko sem šla na pošteno gladovno stavko. Vanja

anchy5  

član od: 11.5.2011

sporočila: 4

13. maj 2011 13:02

Ojej...koliko kg pa si pridobila in koliko časa si ga jemala? Ja, res je da povzročajo lakoto, sama sem dobila kr precej kil nazaj...amapak se ne pritožujem, ker sem jih prej imela le 45 in to zaradi poznega odkritja Cronove in so mi šle kile kr dol, groooza :(

Ampak zdej je ok, mam normalne kile. Upam, da tudi ti nisi imela še več stranskih učinkov. :)

anchy5

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

13. maj 2011 13:53

Lej anchy5, moj mož je bil 5 let na medrolu, ko so mu diagnosticiral chronovo je mel 54 kil, ko je začel z medrolom je bil skoz lačen, samo o hrani smo se pogovarjal ... zredil se je nazaj na 83 kg. Po 5h letih medrola je začel dobivati remicade (cca 3 leta) sedaj je skoraj 2 leti na Humiri. Od tega da je zaradi medrola zgubu vse zobe in ima krhke kosti (1x že zlomljeno nogo), da je bolezen še vedno skozi v zagonu, da je tik pred 3jo operacijo zaradi stenoze sploh nebi. Ker tudi pri chronovi je 100 ljudi - 100 različnih oblik. Upam da nimaš take smole kot pri nas, ko je bolezen praktično 10 let skozi aktivna in nikoli ne gre v remisijo.

Ebonlass

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

13. maj 2011 22:45

Meni pa medrol ni povzročal kake posebne lakote, sem pa imela ves čas jemanja nočne more, poleg tega me je v spanju oblival mrzel pot. Sem bila zelo vesela, ko mi ga ni bilo treba več jemati.

tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti