Vodni filtri

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

1. apr 2008 19:17

V preteklosti so v tiste vodnjake, kjer je bila voda mehka polagali apnenčaste kamne in tako preko vode prišli so kalcija. Danes pa vodo mehčamo, za kalcij pa jemo tablete, ... Ne vem pa, koliko ti filtri dejansko odstranijo nitritov, atrazina in podobnih reči. Moram priznati, da sem rahlo skeptična. Preden bi se odločila za kak drag nakup bi zagotovo hotela videti kakšne resne neodvisne študije. magnolija

Icey  

član od: 11.12.2008

sporočila: 6

11. dec 2008 17:49

ŠE v tej temi napišem svoje izkušnje - filter Britta sem po nekaj mesecih uporabe zamenjala za bolj kakovosten filter - Britta je cedilo ki samo delno odstrani nekatere onesnaževalce v vodi pa še postano vodo je treba piti. Kupila sem sicer malo dražji filter, ki pa ima, kot je omenila magnolija, certifikate neodvisne organizacije NSF da uspešno prečisti 140 onesnaževalcev, vključno s pesticidi, težkimi kovinami... in poleg tega uniči še 99,9% bakterij in virusov, prepušča pa delež kalcija, magnezija in podobnih mineralov, ki jih rabimo. Pa še voda je vedno sveža. Jaz sem ga vzela za dva dni na probo preden sem ga kupila, če koga zanima mu lahko lahko povem, kje se ga dobi. Lp! Icey

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

11. dec 2008 18:40

http://www.bestshop.si/index.php?str=categorie&cat=1 Katerega pa priporočate? Na te zadeve se ne spoznam,sem pa že večkrat razmišljala,da bi si tako stvar nabavila,ker v naši vodi je ful veliko vodnega kamna... petardica Cene so pa zelo različne?! Sporočilo je spremenil(a) petardica dne 11. dec 2008 18:40:59

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

11. dec 2008 20:21

@ Icey Mene pa to zanima, kaj to je v obliki vrča,...?? Hvala že vnaprej »The scary part about human stupidity is not how dumb an average person is, but the fact that, by definition, half the population is even dumber than that!«

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. dec 2008 21:15

Icey je napisal/a:
da uspešno prečisti 140 onesnaževalcev, vključno s pesticidi, težkimi kovinami... in poleg tega uniči še 99,9% bakterij in virusov, prepušča pa delež kalcija, magnezija in podobnih mineralov, ki jih rabimo. Pa še voda je vedno sveža. Icey

No, to me pa zelo zanima, kako ta filter loči med delci, ki jih MI v vodi ne maramo in onimi, ki jih rabimo, kot praviš. Če sta dve taki snovi (eno rabimo, druge ne, če poenostavim) približno enaki po masi, enakega naboja,....

rimljanka - zasebno mnenje

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

11. dec 2008 21:51

Mi imamo tudi tak filter, 0,02 mikronski. Ker je voda ves čas hudo klorirana, se je ne da piti več (ja, v Ljubljani, ne verjemite vsega kar berete, da v Ljubljani ne klorirajo vode).

Rimljanka, ne prepušča delcev, ki so večji kot 0,02 mikrona. Ni skrivnosti, zgolj fino oglje. Vse kar je raztopljeno in večje kot to pa spušča. Nekateri viruso so manjši, večina pa ne. Bakterije so večje. Jasno raztopljene snovi, kot so nitrati jih ne zadrži...

So ponujali tiste filtre, ki nekaj "oživijo" vodo, samo ker v to ne verjamem, sem kupil navadnega mehanskega. Pa še elektrike ne potrebuje. Nam je elektro že tako podražil za 40% v novembru elektriko. Kazen za ekologijo. Morda v kakšni drugi temi...

Jernej - zasebno mnenje

Icey  

član od: 11.12.2008

sporočila: 6

5. feb 2009 15:06

Nekaj časa se nisem oglasila - če bo za koga še aktualno naj odgovorim na zgornja vprašanja. Ally 82 - ta filter, ki sem ga jaz nabavila ni v obliki vrča, ker ima preveč tehnologije... Je taka lična zadeva višine ca 25 cm, ki lepo paše tudi na pult, ali pa v omarico pod umivalnik. Že dizajn je lep, kakovost očiščevanja pa glede na neodvisne raziskave vrhunska. Zakaj prepušča kalcij in magnezij in te zadeve, nisem strokovnjak. Gre pa za reakcijo s stisnjenim ogljenim filtrom, ki to omogoča. Res je tudi to, da prepušča delce manjše od 2 mikrona. Te zadeve so potrdili strokovnjaki na NSF, tako da zaupam. Kar se pa bakterij in virusov tiče pa jih uniči UV žarnica, ki jo v farmaciji že 30 let uporabljajo za dezinfekcijo. Ko smo se odločali za nakup boljšega filtra mi je bilo nekaj stvari najbolj pomembnih - cena glede na vrednost izdelka, količina prečiščene vode z enim filtrnim vložkom - posledično to pomeni tudi nižjo ceno vzdrževanja na dolgi rok, kvaliteta očiščevanja trdih delcev in mikroorganizmov in pa certifikat, ki mu zaupam, glede na to, da je na trgu nešteto filtrov, za katere pravijo, kako dobri so, ko pa sem vprašala, kateri strokovni inštituti so jih odobrili, je pa vse tiho bilo. Na sejmu Dom v Ljubljani pa mi je nek prodajalec dal le še potrditev, ko sem se zanimala, če pozna ta moj kupljeni filter, pa je rekel, da ga dobro pozna, ampak da tako kvalitetnega filtra sploh ne rabimo za domačo uporabo. S to izjavo mi je bilo vse jasno in sem bila še bolj vesela, da sem se prav odločila. Lep dan! Icey Sporočilo je spremenil(a) Icey dne 05. feb 2009 15:06:55 Sporočilo je spremenil(a) Icey dne 05. feb 2009 15:07:47

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

5. feb 2009 15:16

Icey a mogoče obstaja kakšna slikca od tega filtra ,ki ga uporabljaš.Saj se mi še sanja ne kakšen je.Mi uporabljamo filtrirni vrč od Anne.zaenkrat mi odgovarja.Mogoče pa nabavimo še kakšnega drugega kriznana

Icey  

član od: 11.12.2008

sporočila: 6

5. feb 2009 15:33

Žal nimam nobene slike. Je pa to pokončna zadeva pravokotno-ovalne oblike v beli barvi z modrim zaslonom na vrhu. Icey

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. feb 2009 19:16

petardica je napisal/a:
http://www.bestshop.si/index.php?str=categorie&c pa priporočate?Na te zadeve se ne spoznam,sem pa že večkrat razmišljala,da bi si tako stvar nabavila,ker v naši vodi je ful veliko vodnega kamna... petardica Cene so pa zelo različne?!Sporočilo je spremenil(a) petardica dne 11. dec 2008 18:40:59

 

Petardica, če gre samo za vodni kamen, ne rabiš filtra, ker vodni kamen organizmu ni škodljiv.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti