Vodni filtri

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

tema odprta - 31. mar 2008 20:29 | ogledi: 5.103 | odgovori: 23

Ker je pri nas voda obupna,premišljujem o nakupu filtra-za pitno vodo kot tudi za prhanje.Pa me zanimajo vaše izkušnje s temi filtri,katere znamke filtre imate ipd...!

Hvala za pomoč!

tatam

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

31. mar 2008 20:42

Pri nas uporabljamo vodne filtre Brita. Vendar samo za pitje, ker imamo drugače zelo dobro vodo. Ampak odkar smo jih nabavili, vode iz pipe sploh več ne pijemo. Pa stara mama je rekla, da ji je voda prej vedno sedla v želodcu in jo je tiščalo, odkar vodo filtriramo se ji to ne dogaja več. Drugače pa imajo kolegi eno ornk mašino za filtriranje, ki je bila pregrešno draga. Ima več moči filtriranja: za pitje, za kuhanje, celo za umivanje. Lp, pikica82

andreja1  

član od: 3.11.2006

sporočila: 27

31. mar 2008 21:12

Vedno me je po tuširanju srbela koža, bolj sem jo mazala z različnimi zadevami slabše je bilo. Potem smo se odločili za nakup vodnega filtra za tuširanje, ki predvsem odstrani klor iz vode. Moram priznati, da me koža ne srbi več, skratka stanje se je izboljšalo. Ugotovila sem tudi, da imam mehkejše lase. Filter stane okoli 50 EUR, uporabljali pa ga bomo približno eno leto. Za vodo, ki jo pijemo, imamo nadpultni filter. Uporabljamo ga po potrebi, predvsem za pitje. Uporabljamo pa filtre, ki smo jih našli na www.aqua.si. LP Andreja

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

31. mar 2008 21:47

mi imamo vodni filter ob priključku vode za hišo,... namen je bil predvsem bolj čista voda in pa zmanjšanje vodnega kamna,.. ob nalivih pa je iz pipe še vedno slaba kava,... anaeva

pekarnica  

član od: 6.3.2006

sporočila: 49

31. mar 2008 21:51

jaz uporabljam vodni filter britta in sem zelo zadovoljna-voda je full boljšega okusa, tudi zelenjavo kuham s prefiltrirano vodo in je tudi dost boljša,.......takda priporočam lp pekarnica

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

31. mar 2008 22:55

Tudi mi uporabljamo že zelo dolgo britta filter. Najprvo smo ga začeli uporabljati na morju, nato pa še doma. Aparata za kuhanje kave in segrevanje vode sploh ni potrebno več čistit, kajti ni več vodnega kamna. regina

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

31. mar 2008 23:38

Tudi mi uporabljamo filtre Britta, vendar pa se mi cena posameznih filtrov v primerjavi z ceno vrca, kateremu so bili prilozeni trije filtri, zdi pretirana. Iwana

Stankaa  

član od: 25.9.2005

sporočila: 73

1. apr 2008 12:50

Glede na to, da se veliko govorite o vodnem kamnu naj vam povem, da je to u bistvu kalcij in magnezij, ki ju telo potrebuje. Ste se mogoče vprašali kakšno vodo pijete, če filter odstrani vodni kamen?To se pravi, da filter odstrani kalcij, magnezij, pesticidov, herbicidov, bakterij in drugih osnaževalcev pa zelo, zelo malo. Na nek način pijete mrtvo vodo, ki je povrhu še onesnažena, vendar je pa res, da ste se rešili vodnega kamna. Vprašanje je, kaj ste s tem naredili za svoje zdravje na dolgi rok? O tem je vredno razmisliti. Vendar pa so to samo moje študije in dejstva, ki jih poznam. LP Stankaa

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

1. apr 2008 13:30

Sama razmišljam o filtru s povratno osmozo,ki baje uniči 97% nitritov,kar je pri nas glavni problem.Je pa kar zasoljena cena,točno še ne vem ampak je okoli 500€ . Glede na to,da drugače vodo za pitje in kuhanje kupujem mislim,da se mi bo na dolgi rok splačalo.Pa če je tri leta garancije že more en čas zdražat ta stvar,ne?? Sem pa že klicala prodajalce,sedaj čakam da me kličejo nazaj in razložijo vso stvar! Ker pa je en otrok alergičen ne klor,bom morala kupit še filter za tuš.Problem je pa v tem,da se noče tuširat-vedno ga kopamo,ker je še mali.Saj to nima veze,ne?? Pač več vode porabimo in je filter prej fuč al kak??? tatam

alx  

član od: 1.4.2008

sporočila: 3

1. apr 2008 18:05

možno je da se z šaponi ki so cenejši lahko kožo le poškoduje podatek za naravni šapon je da je 1% naravnega not ostalo je le kemija jaz uporabljam bolj naravne šapone od kadar sem si kupil nek šapon za prhanje las in me je glava ful srbelo od kadar sem zamenjal šapon in odštejem več denarja teh težav nimam glede pitja vode je zelo zaskrbojoče vsaki dan nam propagirajo da mamo le 3% čiste vode če je res jaz menim da ne na celem planetu je 100 % in le 3%je sladke vode ker pa so potalnice osnažene in človek izumo taki herbecit da se seli tudi ko dežuje vsaj nazadnje najdeš pescicide na antartiki torej jaz uporabljam vodo le za pitje odstarni do 0,02 Mikro delca in prpušča le tiste minarale ko jih človek potrebuje ter kaj je še pomebno mikroorganizi alge da te pobije in zadrži voda z tega filtra je taka kot bi pil z študenčnice okus po drugi vodi dobesedno srdi mi zadeva je draga za zdravje pa poceni če koga kai zanima naj piše po mejlu lp alx Sporočilo je spremenil(a) alx dne 01. apr 2008 18:06:00

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

1. apr 2008 18:53

Voda se filtrira zaradi pesticitov, ki so pri nas problem. Pa zaradi bakterij, ki ti lahko povzrocijo hude tezave z prebavo. Iwana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti