Vzorčasto barvanje? sos

zagerca  

član od: 30.3.2008

sporočila: 1

tema odprta - 30. mar 2008 15:26 | ogledi: 1.744 | odgovori: 7

No punce stvar je taka :) ZELOOO rada bi si pobarvala blago. ampak stvar je taka. poleg tega da bi tkanino najprej v celoti prebarvala enobarvno, bi ji nato dodala različne vzorce. ampak; je to doma sploh mogoče? se za risanje vzorcev po tkaninah potrebuje kakšna naprava? Ne veste kako vesela bi bila kakršne koli pomoči, tako da na plan z idejami :) hvala!

Dea

zagerca

*sandy*  

član od: 23.3.2008

sporočila: 65

30. mar 2008 15:34

Čisto enostaven vzorec dobiš, če narediš take zažemke oz. zvežeš npr. majico skupaj v tak cof, vozelj. Potem pa potopiš majico v barvo in ko te vozle odviješ, dobiš take zanimive rožice (odvisno, kako je bilo zvezano oz. zmečkano). Barve za barvanje se pa dobijo v kakšnih hobi trgovinah (npr. prometej in podobne). Upam, da ti uspe *sandy*

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

30. mar 2008 15:42

Kakšne vzorce pa? Okrogle vzorce lahko narediš tako, da narediš na tkanini vozel in pomočiš v barvo. Ko tisto odvozljaš imaš na tkanini kroge. Lahko pa kupiš barve za risanje po tkanini, narediš okvir, v katerega vpneš blago, vzameš čopič in rišeš...jaz sem si tako naredila kar nekaj rut. Lepe so, unikatne in predvsem sem toliko bolj zadovoljna ker sem jih naredila sama. Še uhane sem si začela sama delat: http://www.moj-album.com/uredi/spott/1072793 saš

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

30. mar 2008 15:43

In to je letos celo zeloooooooooooooo moderno. Jp, moda se vrača. fresh

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

30. mar 2008 15:44

Spagon, 1A uhan! fresh

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

30. mar 2008 15:51

Hvala fresh, sem bila enkrat bolna, nisem imela kaj delat, pa sem si narisala vzorec in ga nardila. Sem bila še sama presenečena kaj je nastalo saš Sporočilo je spremenil(a) spagon dne 30. mar 2008 16:08:28

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

30. mar 2008 16:33

Klasična batik tehnika (poglej malo po googlu, jaz ti samo na hitro pojasnim , kako gre): izbrani vzorec s stopljenim voskom narišemo na belo ali že obarvano blago. Ko se vosek strdi, tkanino pobarvamo, vendar voda z barvo ne sme biti prevroča, da se vosek ne stopi. Tkanino posušimo, potem pa vosek odstranimo tako, da tkanini prelikamo preko časopisnega papirja, ki stopljeni vosek vpije vase (postopek ponavljamo, dokler se ne znebimo vsega voska). na mestih, kjer smo risali z voskom, ostane vzorec v osnovni barvi tkanine. Če nam dvobarvna tkanina ni dovolj, lahko po 1. fazi (vosek, barvanje, sušenje) postopek še večkrat ponovimo - narišemo še en vzorec z voskom ter tkanino obarvamo še enkrat (ta barva mora biti temnejša od barve v prvi fazi, saj s svetlo barvo čez temno pač ne moremo delati). Ta princip se uporablja tudi pri belokranjskih posanicah - belo jajce - vosek - rdeča barva - vosek - črna barva -ves vosek se odstrani - ostanejo beli in rdeči vzorci in črno ozadje. http://sl.wikipedia.org/wiki/Batik http://discover-indo.tierranet.com/batikpag.h mamaF - Mojca

zagerca  

član od: 30.3.2008

sporočila: 1

30. mar 2008 17:39

Hvala res veliko zanimivh nasvetov. Blago bi si rada obarvala rožasto, gledala sem po revijah in opazila veliko oblek v Cavalli stilu; torej živalsko rpžaste vzorce. Ampak takšno blago je v Sloveniji zelo težko dobiti in sem se odločila da poskusim sama narediti vzorec :) spagon sedaj bom pogledala tvojo stran :) zagerca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti