Nakup asteklokeramične plošče

BPETRA  

član od: 16.3.2006

sporočila: 4

tema odprta - 28. mar 2008 22:49 | ogledi: 1.963 | odgovori: 9

Na kaj moram biti pozorna pri nakupu steklokeramične?

Hvala

BPETRA

barčica  

član od: 1.2.2008

sporočila: 32

29. mar 2008 11:53

Ja,pomagajte z nasveti!Tudi jaz bom zdaj menjala iz plina na steklokeramično-pa me zanima ,kakšne imate izkušnje s tem .Za kaj pa gre pri indukcijski?Ne se smejat,ampak res nimam pojma!Hvala1 barčica

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 285

30. mar 2008 7:45

Prvi korak pri prehodu na kuhanje z elektriko je, da poskrbiš za dovolj močan električni priključek. Nikita

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

30. mar 2008 8:50

Če kuhaš na steklokeramični je približno tako kot če kuhaš na električnih ploščah (no saj je skoraj isto :)). Pri nas doma jo imamo, pa meni ni preveč všeč, raje kuham na plinu. Če daš gret vodo recimo na stopnjo 9 (kar je največ) voda zavre, ampak ko zmanjšaš stopnjo, vre sigurno še 3 minute. Reakcijski čas je čist prepočasen in preden sem se navadila na tej plošči kuhat govejo juho, mi jih je kar nekaj skipelo. Pa če se ti po vroči plošči raztrese sladkor, ne vem če se jo sploh še da očistit... Če pa kuhaš na indukcijski, je podobno kot na plinu. Rabiš posebne posode - take na katere se prime magnet. In ko daš posodo na ploščo, greje plošča samo tisti del, kjer je postavljena posoda. Voda zelo hitro zavre in ko zmanjšaš stopnjo se ta res zmanjša takoj. Torej, čeprav je malo dražja, je za moje pojme indukcijska veliiiiko boljša! saš

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

30. mar 2008 11:27

spagon, tvoje mnenje sodi v preteklost... današnje SK plošče so hitre in varčne, posebno indukcija sploh pa je bilo o tem že veliko povedanega

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. mar 2008 16:29

Sama s steklokeramike ne grem več nazaj na plin, naslednji korak bo pa indukcija. Na mojem štedilniku je stopnja 9 izredno hitra, rekacijski čas morda nekoliko počasnejši kot pri plinu, a ni vredno omembe. Sem potrebovala zelo kratek čas, da sem se navadila na SK potem, ko sem 15 let kuhala na plinu in elektriki. Pri steklokeramični plošči sem gledala na to, da ima tudi ovalno ploščo, da lažje pečem ribe v ovalni ponvi, ali jih kuham v namenski posodi, ki je ovalne oblike. Pa tudi posodo za peko imam tako ovalne oblike in je taka plošča res praktična. Druga stavr pa je, da je plošča gladka, da ni na njej nobenih gumbov za ravnanje in podobno, da je površina torej gladka. Predvsem zaradi čiščenja mi je to pomembno,saj je veliko bolj enostavno čistiti ravno površino kot pa praskati okoli stikal, sploh ko gre kaka juha čez rob posode.... Prav zaradi čiščenja tudi ne bi imela kombinacije plina in SK. Tašča sicer ima to kombinacijo in je super zadovoljna. Je odvisno od navad in pričakovanj, ponudba je pa na srečo tako zelo pestra, da vsak najde nekaj zase. Morda bodi pozorna tudi na to, da ima plošča eno polje za super hitro segrevanje. Mamamia mamamia

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 285

30. mar 2008 17:40

Doban je napisal/a:
spagon, tvoje mnenje sodi v preteklost... današnje SK plošče so hitre in varčne, posebno indukcija sploh pa je bilo o tem že veliko povedanega
Spagon je kar pravilno navedel opažanja Doban. Samo da se pri indukciji ne greje plošča ampak posoda. Nikita

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

30. mar 2008 21:56

Nikita je napisal/a:
Doban je napisal/a:
spagon, tvoje mnenje sodi v preteklost... današnje SK plošče so hitre in varčne, posebno indukcija sploh pa je bilo o tem že veliko povedanega
Spagon je kar pravilno navedel opažanja Doban. Samo da se pri indukciji ne greje plošča ampak posoda. Nikita
Po 10 letni uporabi SK plošče in sedaj po letu in pol kombinacije 2 SK in 2 indukciji nikoli več tudi pomislim ne, da bi imeli plin. Vem kaj se segreva pri kuhanju na indukciji, pa tudi kuhanje na novejših Sk ploščah ni več tako počasno kot je bilo na prvih na napem trgu. Torej kuhanje na SK ni enako kuhanju na običajnih električnih ploščah, kot pravi Spagon. In ob uporabi hitro pridobiš občutek za kuhanje: zmanjšanje temperature, hkrati pa toploto plošče lahko še izrabljaš tudi, ko jo že izklopiš. Indukcija pa tudi ni vsa enaka, jaz veliko uporabljam dodatno funkcijo Power Boost, ki vso zadevo še dodatno pospeši, jo pa vse indukcije nimajo!

barčica  

član od: 1.2.2008

sporočila: 32

30. mar 2008 23:59

Hvala za odgovore.Kupila bom res indukcijsko! barčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti