Pecivo, kjer se rabi veliko jajc

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

tema odprta - 27. mar 2008 16:41 | ogledi: 31.794 | odgovori: 25

A mi lahko prosim daste kak recept, ker imam ogromno jajc za porabit. Hvala!

ema82

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

27. mar 2008 16:44

Prvo mi pade na pamet paljeno testo za princes krofke. Pa dvojno maso vzemi, ker jih nikoli ni dovolj.

barbara9

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

27. mar 2008 16:49

Jaz jih običajno porabim za krostato. Vendar ni po nobenem receptu iz baze . V teh je le po eno jajce, jaz jih porabim 8-10 Če ti vsaj malo diši recept, potem sporoči, pa ti napišem. E.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

27. mar 2008 16:52

Zadnjič sem prav tu nekje gledala recept za "gorenjsko prato". To sicer ni pecivo, je nasitna jed iz kruha in ogromno jajc - čakaj, bom probala najti. mamaF

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

27. mar 2008 16:55

Veliko jih je v blejski grmadi, se mi zdi da 10. Pa v kremšnitah tudi. Ali pa v orehovi ruladi s kislo smetano. Vsi recepti so v bazi. saš

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

27. mar 2008 16:59

Kaj pa tole? petkica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. mar 2008 17:12

Moja verzija Vasine torte - za tiste, ki si upajo... Opozarjam, to je daleč od tega, da bi bilo dietno, lahko ... To je šus od torte.. Ima pa afrodiziačne učinke.... 12 jajc. Sestavine: 12 jajc 15 dkg mletih mandljev 15 dkg mletih orehovih jedrc 15 dkg kakava ali čokolade v prahu (0,85 l smetane za stepanje (lahko je tudi rastlinska, ta se zelo lepo stepa) sladkor gladka moka gazirana mineralna vioda do 6 vrečk kremfixa ali pa 2 vrečki želatine fixa 2 kocki kokosove maščobe ena žlica pomarančnega jogurta javorjev sirup (če delaš plašč z beljakom, drugače ni treba) pomarančni liker (Grand Marnier), lahko je tudi Curvosier, v pomanjkanju obojega lahko kombinirate s mešanico ruma in pomarančnega soka Priprava: Pripravite model za torte. Na dno položite papir za pečenje (prehodno izrezan na velikost dna posode). Dodatno mazanje modela ni potrebno. Začnite greti pečico na 60 stopinj. V dve posodi zlijte 5 beljakov in 5 rumenjakov. K beljakom dodajte ščepec soli. Z mešalcem naredite trd sneg (ker je dodana sol, bo sneg bolj kompakten). Rumenjakom dodajte 5 žlic sladkorja (sladkor lahko nadomestite s fruktozo, veljajo enake merice, če uporabljate tekoče sladilo, je ena čajna žlička tekočega sladila ekvivalent eni žlici sladkorja) ali ustreznega nadomestka. Penasto mešajte. Dodajajte 5 žlic mletih mandljev (žlico po žlico in vmešavajte) in na koncu še eno žlico moke in gazirano mineralno vodo. Tej masi z metlico za stepanje blago vmešavajte sneg. Ko je masa enakomerna, zlijte v model za torte. Zadeva bo spečena v 20 minutah na 180 stopinj ali pa v 18 minutah na 200 stopinj. V banjomarijo, žvrkljajte 7 rumenjakov in 7 žlic sladkorja (oziroma ustreznega nadomestila). Sledi vmešavanje kakava (ali čokolade) v prahu. Vmešavajte žlico po žlico. Stvar se bo počasi topila. Če se začnejo delati grudice (ker po drugi žilici se bodo zanesljivo), vlivajte malo vode (mlačna je čisto OK) in grudic ne bo. Ko imate tekočo čokolado dodajte še kakšno kocko ali dve kokosove masti, nato pa še preostanek mletih mandljev in orehe. Gosto tvarino pustite dve uri, da se ohladi. Mandljevo biskvitno podlago osvežite z mešanico ena žlica pomarančnega jogurta in Grand marnier. Zmes se na podlago nanaša s čopičem Tortni obroč oblecite z alufolijo. V čisto posodo vlijte 3,5 dcl smetane za stepanje. Stepajte do faze trdo stepene smetane. Tu je primerno, da si pomagate s kremfixom ali želatino fix. To lepo in slastno zmes postopoma vmešavajte v ohlajeno čokolado z mandlji in orehi in zlijte po občutku še pomarančni liker (ni treba zelo varčevati, liker naredi lepo aromo). Zmes mora dobiti barvo čokoladnega sladoleda, gosta mora biti pa do stopnje, da se poznajo sledi mešalca. To zmes z žlico prenesite (ne vlivati, ne tresti) na mandljevo podlago. Z nožem za nanašanje glazure poravnajte maso. Po višini morata mandljeva oblatna in čokoladna masa segati do 2/3 višine obroča. Zadevo dajte v hladilnik in jo tam pustite najmanj 90 minut. Po čiščenju kuhinje razmislite, ali imate rajši beljakovo testo ali stepeno smetano. Namreč, zadnji del torte se da narediti iz obojega. V Srbiji in Makedoniji imajo raje bolj sladkobne in nasitne arome, na našem prostoru pa so bolj in kremaste torte, ki niso presladke. a) Če vztrajate na originalu z beljakovim testom, gre zadeva takole: 7 beljakov (ki so ostalih, ker ste 7 rumenjakov porabile za topljenje čokolade) vmešajte v trd sneg v banjomariji (tako ne ostane tista lužica na koncu) in žlico po žlico vmešajte 35 dkg sladkorja (za beljakovo testo velja razmerje, da je treba na 1 beljak dodati 5 dkg sladkorja). b) Bolj light varianta je, če bel plašč za torto naredite iz stepene smetane. Potrebujete 0,5 litra smetane za stepanje in kremfix.. Stepajte smetano, dokler ni trda do te faze, da žlica stoji pokonci. V primeru, da ste se odločile za varianto s smetano, beljakov ne potrebujete. Po uri in pol do dveh umaknemo obroč in odstranimo folijo. Čokoladna krema je ostala lepo strjena Z belo stepeno maso (beljakova masa ali pa smetana) na debelo »našpohtlajte« torto na vrhu in ob straneh. Z širše nastavljenim obročem to belo gmoto oblikujte v valjast plašč. Ker bo viška, odstranite s servetami in oljnimi robčki. Pustite tako še 8 ur. Vendelina jr.

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

27. mar 2008 17:15

ali pa španska tortilja: v olju ocvreš na rezine narezan krompir (ne sme hrustati), potem odliješ olje, daš gor stepena jajca in popečeš na obeh straneh. Meni je super Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

27. mar 2008 17:39

Punce, superca ste! Torte danes sicer ne bom delala, bo pa mela mami kmalu rojstni dan in bo takrat prišla v poštev, ker jajca bojo še, ve še kar pišite :) Morska medvedka, bi prosila recept za tvojo krostato ja :)( sem morala najprej pogledat, kaj to sploh je- to je kot neke vrste pita al kaj?) ema82

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti