Balkonsko cvetje

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. mar 2010 23:25

Ja, ta korita imam, res so super. Vseeno se za kakšne surfinije ne bi odločila ...

Atina

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

20. mar 2010 14:05

Jaz pa imam čisto navadna korita so sicer malo širša in bolj globoka tako da gre v korito kar precej zemlje vendar se splača.Kupim malo boljšo zemljo ,ki je tudi dražja in siser biomešanico in vanjo posadim pelargonije.Zalivam jih na tri dni ali tudi na štiri malo bolj in so lepe do prvega zelo hudega mraza.Pognojim pa jih s substral palčkami ,ko jih posadim dodam k vsaki sadiki dve do tri palčke za cvetenje in to v začetku avgusta ponovim. Sem pa pozabila povedat ,da kupim zelo lepe in čvrste sadike. Če ste v dilemi kako to zgleda na višini vam povem da zelo lepo.Na balkon pa nisem poskusila ker jih na dam zaradi dežja in vetra ,saj jih nimam časa umikati. Uspeh zagotovljen. irena66

Drevo zivljenja  

član od: 21.3.2010

sporočila: 8

21. mar 2010 14:49

Mi imamo na balkonu posajena kar zelišča (baziliko, rožmarin, timijan, sivko). Poleti pa še kak paradajz :) Drevo zivljenja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. mar 2010 20:05

Jaz imam tudi pelargonije, polviseče, pa se mi jih ne posreči dobiti vsako leto - velikokrat sem prepozna .

lp

P.s. Drevo življenja, lepo ime - me spominja na male možgane

cervus

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

22. mar 2010 17:17

Tudi jaz sem imela lani posajen paradižnik, pa se mi ni najbolj obneslo... za nemeček pa mi ga je veter 2x podrl in precel polomil, tako da sem letos razmišljala, da bi po ograji poskusila speljati kumare.... stricu so na ta način precej dolgo počakale, pa še kar nekaj kumaric je zraslo..... to je poleg vseh začimbnic, okrasnih čilijev in rožic.... imam precej velik balkon, tako da si to lahko privoščim katjushka

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

22. mar 2010 20:22

Jaz sem pa v soboto posejala solatko in jo pokrila s polivinilom. Upam, da je konec snega in mraza,ker komaj čakam, da se lotim zelenjavnih gred in rožic. buča

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

25. mar 2010 13:16

Kdo mi lahko priporoči kakšno dobro vrtnarijo, kamor bi lahko odnesla korita, da mi zasadijo cvetice?  Ima kdo dobre izkušnje?  Hvala vsakemu, ki mi bo prišepnil , stanujem v Ljubljani.

amelie3

Taja_  

član od: 9.8.2006

sporočila: 6

28. mar 2010 23:59

ajmar je napisal/a:

Kdo mi lahko priporoči kakšno dobro vrtnarijo, kamor bi lahko odnesla korita, da mi zasadijo cvetice?  Ima kdo dobre izkušnje?  Hvala vsakemu, ki mi bo prišepnil , stanujem v Ljubljani.

amelie3
Ruth Podgornik Reš iz Vrtnarije Reš v Podvinu je prava strokovnjakinja za zasaditve! Taja_

kozamurnik

sporočila: 2311

18. apr 2010 5:25

Letos bom posadila drobnocvetni mleček. S katerimi rastlinami se lepo ujema?V korita bi posadila po dva , vmes pa bi dodala še eno rastlino, pa ne vem kaj. murnik

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

18. apr 2010 9:38

Rumeno belo kombinacijo lahko narediš s sanivitalijo ali lantano, sta obe lepi in zdržita do jeseni, pa kolikor imam izkušnje, tudi nista vaba za uši.Jaz tudi nameravam med mleček posaditi ti dve rastlini. Sanvitalia raste navzdol in pride zelo lepa kombinacija. Na sredino velikega korita pa dam še svetlozeleni sladek krompir. zoja2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti