Balkonsko cvetje

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

19. mar 2008 8:28

Jaz si pa želim letos imeti rdeče nageljne,vendar nastane problem,ker jih nimam kam dati čez zimo,zunaj je pa tudi premrzlo. toppy

smrko  

član od: 19.9.2007

sporočila: 73

19. mar 2008 8:35

Jaz pa imam rada fuksije ,res potrebujejo veliko vode in ne včasih preseneti ko pridem domov in so ovete a jih zalijem in že sijejo v vsej svoji lepoti. Poleti ko je prevroče inko so res previsoke tempetature takrat napolnim plastenko z vodo in jo obrnem okrog ,da imajo vodo na raspolago. tudi v jesen jih ne zavržem ampak pustum v koritu in ko odpade liste in se umiri jo porežem. Spomladi je mlada in zelo hitro ozeleni in nato že cvete. Sedaj sem videla korita z napajalnikom in si bom verjetno omislila kar to. smrko

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

19. mar 2008 8:40

Zanima me, kje fuksije najbolje uspevajo - na soncu ali polsenci? Moj balkon ima sonce samo dopoldne, tja do 12h. Surfinije so se mi vedno razpotegnile in niso naredile lepega "grma", pa bi letos sprobala kaj drugega. Asparagus že imam . Uly

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

19. mar 2008 9:00

Fuksije je najbolje imeti v polsenci. Tvoj balkon je idealen.

stara

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

19. mar 2008 9:01

Jelenckova je napisal/a:
Jaz pa ne glede kaj posadim v korita, vse postane čudno čez mesec ali dva,...imam vse na prostem, potem po tem pada "oplemeniten" dež,...pa nič ne pomaga, ne Substral, ne zalivanje, ne pogovarjanje, ne najboljša zemlja...vse rata suho, ne preveč cvetoče. Po moje rabim iti na kakšen vrtnarski tečaj ali kaj? pa imam rada rožice. Imela sem že pelargonije, tiste navadne pa tiste ta velike, pa surfinije, nizke lilije,... Letos pa ne vem kaj bom, jaz dobim to idejo in navdih, ko grem malo naokrog po vrtnarskih centrih pa vrtnarijah. Jelenckova
Jelenčkova kaj pa če bi rožicam kako knjigo prebrala? Začetnica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

19. mar 2008 9:06

Mi imamo pelargonije zaradi lege. Je pa par navadnih visečih (nevem kako se jim strokovno reče) par pa dvojnih (mi rečemo toplžne) pa kako zelenjad vmes. Surfinije nam ne ratujejo najbolj, z njim je edino okrašen boks našega kužija. Sicer pa tudi naše niso nobeno leto nekaj pretirano lepe. Tudi pri nas ženske sicer prakticirajo, da korita nesejo v vrtnarijo in imajo potem krasne rože, samo z mojim proračunom to ni mogoče. Začetnica

nsns  

član od: 11.9.2007

sporočila: 74

19. mar 2008 9:19

V lanskem letu sem bila zelo zadovoljna s temi rastlinami za katere pa žal ne vem imena zato bom prilepila sliko. So pa bile cel dan na žgočem soncu in rabijo zelo malo vode. Res da so rabile nekaj časa da so zacvetele ma potem so bile prelepe. Imela sem jih v treh barvah. Rdeči, roza in beli [URL=http://imageshack.us][/URL] nsns

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

19. mar 2008 9:37

Nsns, a hočeš, da dol padem od zavisti. Jaz imam balkon na severni strani in direkten dež na njih, uspavajo edino bršlanke, pa jih od avgusta skor ni treba več zalivat. Imajo jutranjo meglo in dež skoraj dovolj. Malčica

DANIJAN  

član od: 13.2.2007

sporočila: 17

19. mar 2008 10:18

NSNS, hvala bogu, da sem sedela, ker te rožice so res prečudovite. In če še poleg tega res niso zahtevne so idealne za mene. Kje pa si jih kupila? Mogoče bi lahko povprašala za ime? Danijan DANIJAN

nsns  

član od: 11.9.2007

sporočila: 74

19. mar 2008 10:41

Ja to je dipladenija. Pa še zmajeva krila iz leta 2007 ki so bila tudi cel dan na soncu. Sadike pa kupujem pri vrtnarju ki je vlkjučen v profesionalno vrtnarsko družbo katera vsako leto izda tudi katalog. [URL=http://imageshack.us][/URL] nsns

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti