Kaj še iz kruhomata

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

tema odprta - 12. mar 2008 15:26 | ogledi: 3.470 | odgovori: 9

sem bolj nova v peki, posebej kvašeno testo mi nekeko ne gre.Bližajo se prazniki, do sedaj je za peko vedno skrbela tašča, ki pa je žal bolna. V trgovinah je vse polno potic, takih in onakih. Bi jo pa rada naredila sama, mogoče s pomočjo kruhomata. Ve katera količino sestavin in postopek priprave?

sladkosnedko

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. mar 2008 15:53

Sestavine so iste kot za klasično pripravo, le paziti moraš, da jih ni preveč (nekje do 800 g moke, odvisno od modela kruhomata), saj ti bo lahko šlo testo med vzhajanjem iz posode. Pustiš program za testo do konca, potem zvaljaš in nadevaš potico, daš v pekač, prepikaš in pustiš še malo da vzhaja, nato spečeš. V kruhomatu lahko delaš vsako kvašeno testo, recept se nič ne razlikuje od klasične priprave, razen seveda v količinah, kot sem že omenila - npr. buhtlji, pinca, rogljički... v bistvu karkoli kvašenega. Ponavadi imajo taki kruhomati še program za kolače, vendar pridejo bolj zbiti, ker jajca niso spenjena kot pri obdelavi z mikserjem. Ampak testo za kolače itak hitro zmešaš z mešalcem in ni treba packati, kot pri kvašenem testu. matilda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. mar 2008 16:12

Tako kot je napisala matilda: meni je testo za potico uspelo kot še nikoli, samo preveč moke sem dala (1 kg) in je šlo testo čez posodo. Ampak ni bilo katastrofe, ker tako ni bilo vroče in ni bilo nič narobe. enako velja za krofe itd... Pa tudi testo za pico mešam kar v kruhomatu, za pletenico tudi, skratka vse, kar je kvašenega. mamamia

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

12. mar 2008 16:34

Skuhala sem marmelado po danem receptu pa je bila super. ham-njam

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. mar 2008 16:36

Enako, kot Matilda im Mamamia. Le uro si še posebej nastavim, da me opozori kakšne pol ure, preden je končano vzhajanje, ponavadi je takrat že ravno prav vzhajano. Aparati za peko so prirejeni za suhi kvas, ki bolj počasi vzhaja, zato pri svežem kvasu, če ga damo običajno količino,  testo rado "pobegne".

Cila

menci  

član od: 26.2.2006

sporočila: 84

12. mar 2008 20:22

Potička polovička iz baze je odličen recept za potico. Sem jo sicer delala malce drugače, kot avtorica, ampak recept za testo sem točno upoštevala. Pride sladka, mehka in zelo dobra potička. Jo grem takoj ocenit. lp menci

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

13. mar 2008 9:24

hvala lepa za priporočila pred peko. Kot razumem lahko vzamen tudi taščin recept za potico in bo vseeno o.k., le količine moke prilagodim. se že psihično pripravljam na vikend peke. Ma sigurno mi bo uspelo, če ne v prvo pa v drugo,tretje. Letos sem tudi prvič delala krofe v kruhomatu, so bili odlični in lepi. Hvala

sladkosnedko

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

13. mar 2008 11:01

Sladkosnedka, če pa ugotoviš, da imaš preveč testa za vzhajanje v kruhomatu, daj testo v skledo (mogoče imaš celo tisto za vzhajanje) ali katerikoli drugo in pustiš vzhajati v toplem prostoru. Je krasna rešitev za večje količine. oliva

kit-kat  

član od: 22.6.2007

sporočila: 36

13. mar 2008 11:54

V kruhomatu lahko na programu za kuhanje marmelade, skuhaš paradižnikovo omako za ozimnico. Daš notri vse sestavine, kruhomat skuha, daš v kozarčke in pastiriziraš. kit-kat

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

13. mar 2008 12:55

ma kako ste ene pridne, a se res lahko kuha paradižnikova omaka in marmelada v vseh kruhomatih. Zadnjič sem brala na ZPS, ko so delali primerjavo teh kruhomatov, da moj clartronic pa ni za to. Navodil pa nimam, ker sem ga podedovala prav po tašči, ker ga sama ne rabi več, pa tudi prej ga ni.

sladkosnedko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti