Pirhi

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

13. mar 2008 6:56

Katka saj sem jaz tudi do tega momenta mislila, da so arašidi... očitno bom res morala začeti nositi očala (če je pa slikica takooooo majhna hec, hec, ampak en izgovor moram najti  )

Lep dan in veliko se smejte

Ashley  

član od: 25.9.2007

sporočila: 11

13. mar 2008 7:21

Aknelab kako pa si prilepila kosmiče? Meni so tudi ful všeč. Ashley

sikamaco  

član od: 22.11.2006

sporočila: 47

13. mar 2008 10:02

Tudi pri nas se pirhi barvajo s čebulnimi olupki, ampak na vsako jajce prej dam kašno deteljico ali plevel različlinih oblik, potem pa vse zavijem v nogavico. Na koncu pridejo taki lepi vzorčki, bolj je zelenje razvejano, lepši je vzorec. sikamaco

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

13. mar 2008 10:32

sikamaco,tudi pri nas jih delamo na tak nacin in meni se zdijo prav ti najlepsi. Majdina

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

13. mar 2008 12:56

Tudi jaz tako delam.Največkrat uporabljam cvetove in lističe vetrnic. Glede voska pa mislim da se uporablja čebelji vosek za risanje na jajčka, a ne? Kristina

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

13. mar 2008 13:18

sikamaco pri nas tudi na travniku in na vrtu naberemo nekaj najrazličnejšega zelenja ga malo zmočimo, da se lepše prilepi na jajček, zavijemo v nogavico in kuhat v čebulne olupke, jaz dam olupke rdeče čebule in jajčka so vedno zelo lepa. Adrijanam

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

13. mar 2008 13:30

No, jaz & co. večinoma vsako leto barvamo z navadnimi barvami za velikonočna jajčka, ki jih kupiš v trgovini. Eno leto smo pa sprobali tudi z najlonkami pa listi, pa nam ni uspelo (kot vse, ko sem zraven jaz), ker so se listi zlepili, pa je na koncu bil cel cirkus, ko niso šli več dol. In od takrat uporabjamo ta bolj preprosti način (in bolj varni za take nerode kot sem jaz), ko v malo večji kozarec z vročo vodo vsuješ barvo za jajčka, dodaš malo kisa, da barva bolj drži, pa počasi v vsak kozarec dajaš eno po eno jajca. Jih pustiš notri par minutk, daš ven, počakaš da se posušijo - in konec. Lahko pa jih potem še namažeš z mastjo, da se bolj svetijo. Po želji. Za teran pa še nisem slišala. Bom pa poskusila, pa čeprav bo gotovo spet polomija. Ja, če ne drugo, bodo pa jajčka pijana. Neroda ***amy***

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

13. mar 2008 14:55

Ashley, kosmiči so prilepljeni kar z lepilom za papir, saj so jajca izpihana. aknelab

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

13. mar 2008 18:55

[citat=--ksenjako--][citat=--aki--]

S črnim vinom (mislim da sem uporabila merlot) so mi ratali taki:

http://www.moj-album.com/uredi/aki1/2897413/

[/citat] ali tiste pikice nastanejo same od sebe (Pri prihih barvanih v merlotu?) Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k[/citat]

 

Ja tiste pikice so vinski kamen in nastanejo same. Ampak če se prav spomnim jih je treba čez noč pustit v vinu.

Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti