Pirhi

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

21. mar 2008 18:04

Jajca sem dala kuhati v refošk, kateremu sem dodala grobo narezan hibiskus. Našla sem steklenico refoška na katero smo že pozabili in je imela veliko usedline. Nastali so čudoviti pirhi temno lila barve, kjer pa se je prijel hibiskus na lupino pa so malo svetlejše lise. Zelo lepo, še malo jih pološčim, potem pa gredo v gnezdo. tadeja 13

andda  

član od: 3.10.2007

sporočila: 70

21. mar 2008 18:50

Tudi jaz sem danes (prvič nasploh) skuhala nekaj jajc v domačem merlotu. Kuhala sem jih 15 min, čisto na majhnem ognju, nobeden ni počil in potem sem jih postavila na hladno, dokler se niso čisto ohladila. Res zanimiv učinek, jajca so nekaj med lila in rdečo, vmes pa nekakšni kristalčki, ki se pri svetlobi zanimivo svetijo. Jutri bom poskusila še varianto od katke lopatke in nekaj jajc namazala z beljakom, pa posula z začimbami in polepila z ovsenimi kosmiči... Le kaj bi brez kulinarike:). Lepe praznike! andda

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

21. mar 2008 20:24

Očitno bodo taki pirhi prepoznavni znak kulinarike - midve s hčerjo sva jih ravnokar končali. Ne vem pa, kako prilepiti slikice sem gor. Jutri zjutraj pa potica pletenica. robida

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

22. mar 2008 12:23

Midve z mami sva jih pa kot vedno skuhali v čebulnih olupkih.Jih nama je pa pol popokalo :(. Tako pokali še niso nikoli,jaz sumim na to,da so kupljena (vsako leto z domačimi,letos pa bo iz domačih rajši fila). Sem jaz hotel jih še nekaj skuhat tako,da spodaj naredim luknjico ampak me malo skrbi... Roncolino

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

22. mar 2008 13:11

Moji pirhi kuhani in hlajeni v teranu - po nasvetih iz tega foruma - in okrašeni z okraski iz gipsa (vidim, da imava s katko lopatko iste modelčke), ki sva jih s tamalo naredili prejšnji teden.

Anja

tajka  

član od: 27.3.2007

sporočila: 89

22. mar 2008 14:46

vedno kuham jajčka v čebulnih olupkih, letos pa sem poskusila z merlotom. super!!! zelo so lepa, temno modra, z veliko kristalčki. okrasila sem jih z debelim srebrnim flomastrom (različne pikice, vijuge) in so mi zelo všeč. tajka

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

22. mar 2008 15:59

vijolca73 je napisal/a:
Včeraj sem pobarvala jajčka nekaj s čebulnimi olupki in nekaj v vinu.Priporočam da na surovo jajčko nadenete mrežo v kateri kupite limone ali oranže in potem z njim v vodo s čebulnimi olupki-rezultat prekrasen,na jajčku je vidna celotna mrežca... vijolca73
Sem takoj sprobala mrežico v čebulnih olupkih - hvala za namig ... pa z beljakom in zdrobom Sporočilo je spremenil(a) Kristalka dne 22. mar 2008 17:29:01

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti