Velika noč

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

18. mar 2008 13:22

berny in ostali Predloge prosim: Kaj bi lahko dala v gnezda namesto jajc, da bi ostala vdolbinica, saj sem nameravala dati umetna - plastična jajca (bo darilo) v pečena gnezda? Hvala za pomoč in lep sneženi dan vsem! Emma07

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

18. mar 2008 13:33

Kupim pljučno pečenko, mesar ostrani tisto tenko ovojnico, ki je okoli (saj veš, katero), potem dam pa meso bodisi za pol ure v zmrzovalnik ali pa v zelo mrzel del hladilnika - zmrzovalnik je boljši....Point is, da dobiš meso v trdem formatu, ker se potem vrhunsko reže s tistim rezalnikom od gorenja...skratka, da se skoraj skozi vidi. In potem te zelo tenke lističe mesa zlagam na krožnike in pustim kako uro v hladilniku, da se odmrznejo.., kjer je že rukola, pa malo pokapljam z olivnim oljem (oziroma, kot velika ljubiteljica silikonskih čopičev, premaže rukolo z oljem) in to lahko položim po celem krožniku, ali pa pustim na sredini prostor in tja notri dam še kako žlico spasiranega avokada+kisle smetane+hrena (izvrsten namaz BTW) - to zadnje dam na sredino tik pred serviranjem. Upam, da kaj pomaga. Vendelina jr. To je meni Vendelina poslala po zs, ker sem jo isto spraševala, pa upam, da nebo jezna, da sem kar tukaj prilepila. Začetnica

naj  

član od: 21.12.2007

sporočila: 69

18. mar 2008 13:49

Tudi pri nas se ob veliki noči držimo tradicije. Tako v soboto dopoldan vse pripravimo in nato odnesemo košaro k blagoslovu. V nedeljo zjutraj pa imamo to za zajtrk. Edino na obiske za ta praznik vedno manj hodimo kajti kamorkoli pridemo nam te jedi najprej ponudijo pa čeprav smo jih že tako preveč siti naj naj

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

18. mar 2008 16:02

Mene pa zanima ali kdo ve koliko časa bi morala namakati posušeno stegno pršuta ? Pršut bi potem dala pečt v testo. Andreia

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

19. mar 2008 10:24

Hvala berny verjetno bom poskusila kar z folijo, ker nimam tako majhnih skodelic (smo veliki kofetarji!)! Emma07

tinchy233  

član od: 20.3.2008

sporočila: 3

20. mar 2008 12:39

super idela za karpačo in avokadov namaz! mene pa zanima, ali imate še kakšno idejo za kakšna nadevana jajčka? ker gremo k familiji na velikonočni zajtrk, ne bi rada komplicirala, vseeno pa bi rada pripravila kak prigrizek! tinchy233

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti