Slovensko kosilo

fagotina  

član od: 10.11.2007

sporočila: 8

tema odprta - 7. mar 2008 15:22 | ogledi: 6.964 | odgovori: 11

imam eno veliko prosnjo... naceloma se mi ze kar malo mudi,.. casa je zmeraj premalo in zdaj zdaj bo tukaj nedelja,ko me caka da pogostim tasta in tasto z prvim uradnim obiskom odkar sva z mojim dragim skupaj pod eno streho.in... od mene seveda pricakujejo, da jih pogostim s tipicno oz. naso nacionalno hrano... in tukaj mi zablokira....(ker ni ravno najvecje razlike med avstrijci in nami v kulinariki, juha goveja z knedli ne pride v postev....zrezki tudi ne........) in sem v totalni temi. edino za sladico se mi nekak bliska..da vem, da je sigurno nase, da ne morem zgresit..nasa potica ali prekmurska gibanica...

zato vas lepo lepo prosim... za kakrsni koli nasvet...:)

lep, fagica

fagotina

Jessie  

član od: 10.6.2002

sporočila: 106

7. mar 2008 15:29

Kaj pa kakšna gobova juha s krompirjem, saj ni treba, da so ravno jurčki, če jih nimaš, uporabi kakšne mešane gobe. Pa sirovi štruklji kot priloga... za glavno jed pa zlahka postrežeš s kakšno telečjo pečenko, mogoče kar s kračo. Pa kakšen regrat za solato. Sicer pa boš itak blestela s prekmursko gibanico, nikar se ne sekiraj preveč. LP, Jessie

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

7. mar 2008 15:49

krvavice, kislo zelje in matevz? fizolova juha, pecenka, tenstan krompir, regrad v solati? LP, R.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. mar 2008 17:19

Zanesljivo juha, naj bo štajerska smetanova juha ali nekaj podobnega, da se ne boš mučila z iskanjem:

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=2442 glede na avtorja recepta, je zanesljivo OK.

Glavna jed: obvezno sirovi štruklji (saj so tudi kupljeni, recimo pečjakovi čisto OK). Štruklji so naša tipična jed. V svoji knjigi Štruklji jih anez Štrukelj opisuje nebroj.

Postezi jih recimo h govejim zrezkom v čebulni omaki:

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=2924

Zdaj je sezona motovilca, regrata (obvezno zraven!), rdečega in zelenega radiča. Ena dobra mešana solata, z bučnim oljem (če ga tudi ti maraš).

Pa ne pozabi na kak kozarček dobrega , no, tudi vode naj bo na mizi.

Karkoli boš pripravila, ob lepo pogrnjeni mizi in sproščenem pogobvru bo vse dobro, kajne? Lepo se imejte!

 

 

rimljanka - zasebno mnenje

fagotina  

član od: 10.11.2007

sporočila: 8

7. mar 2008 17:30

najlepsa hvala za hitre ideje!! seveda se se kaksne ne bom branila..mam se cas jutri do petih nabavit stvari v trgovinah,v nedeljo imamo vse zaprto..kakorkoli....zrezki z cebulno omako..jjuhica smetanova, potico bom probala spacat skupaj, ce ne uspe, motivacija je vazna:).. struklje kupljene pa na dunaju malo tezko dobim, sem pa nasla en zanimiv recept in bom jih probala naredit sama.. upam, da bojo siti in zadovoljni:) pa lep mrzli dunajski pozdrav fagotina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. mar 2008 17:34

Ej, saj nisi povedala, da si na Dunaju............... Uživaj v kuhi!

rimljanka - zasebno mnenje

fagotina  

član od: 10.11.2007

sporočila: 8

7. mar 2008 17:59

rimljanka; ne nisem povedala:P ni blo tolko vazno kje sem...bolj vazno je blo kak naj oz kaj naj naredim:P..no, zdaj ves:) lp fagotina

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

7. mar 2008 18:53

Kaj pa bujto repo in cigansko pečenko, juha je lahko mlečna gobova, za prilogo bi pa jaz kar gibanico naredila. Se mi zdi lažja izvedba kot potica. Pa na kakšno dobro pijačo ne pozabi in mogoče dobro kavico.

Kyara

fagotina  

član od: 10.11.2007

sporočila: 8

11. mar 2008 11:48

pozdrav, javljam samo toliko, da se pohvalim, kako mi je uspelo nedeljsko kosilo..... najprej moj jedilnik: smetanova zelenjavna juha , sirovi struklji svinjski zrezki v zelenjavni omaki alla moja mama, tunina solata , zelena mesana solata , sladica Potica.... najlepse od vsega, kroznike so dobesedno polizati... torej jim je teknilo in niso jedli le iz vljudnosti :) ...potica...vsi so se krizali, ko sem omenila, da se spravljam v ta podvig.. spekla sem jo... ceprav se le pri mesanju ugotovila, da sem namesto orehov v maso dala lesnike...ostalo mi sicer ni niti grizljaja..bila je super...jaz sem se je vljudno odrekla..da je bilo dovolj za goste.. ceprav iskreno.. moja potica ni imela niti p-ja od potice.. po videzu mogoze ze, po okusu ne:P hehe...ampak za prvic, je blo super.... pa lep pozdrav fagotina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. mar 2008 12:47

, fagotina, si zaslužiš , pa čeprav nisi nič namignila glede vinčka. Saj je bil kakšen kozarček, kaj?

 

rimljanka - zasebno mnenje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. mar 2008 14:14

http://www.slovenia.info/si/Kulinarika-in-vino.htm?kul Fagotina, tu je pa še en link - slovenske jedi, pijača, recepti in tudi slikice. Če boš še kdaj želela ugajati tujcem, je tu nekaj idej. Sicer pa čestitke za tvojo uspešno kulinarično predstavitev Slovenije. Pozdrav, Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti