Gostija za rojstni dan

mary__ane  

član od: 4.3.2008

sporočila: 3

tema odprta - 4. mar 2008 16:05 | ogledi: 8.729 | odgovori: 6

Zanimajo me vaši nasveti, kaj naj pripravim za rojstnodnevno zabavo. Zvečer se bomo družili, in bi rada pripravila kaj posebnega nevsakdanjega. Vsi uživamo v hrani in radi poskusimo kaj novega.

Če imate ideje...... čakam.....

mary__ane

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

4. mar 2008 17:47

Jaz sem prejšnji mesec pravznovala RD v gostilni Portal - nas je bilo 20 in je bilo FUL krasno. Super postrežba, aperitiv in sladico (torto) sem prinesla svojo, hrana dobra, pa ni bilo preveč drago... sam to je bilo bolj kosilo za sorodnike. Poglej si njihovo spletno stran, kakne menuje imajo in kakšen večerni program imajo (enkrat sem bila tam na zlatni trubi Guče).

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

4. mar 2008 19:00

Kaj boš kuhala je čisto odvisno, kakšne goste imaš, koliko časa imaš,... Lahko pripraviš kakšen tematski večer: mehiški večer-z mehiško hrano, prigrizki,..itd. Lahko greste jest ven, potem pa na bowling ali kaj podobnega,... Nisi nič napisala vsaj okvirno, kako si si stvar zamislila. Jelenckova

mary__ane  

član od: 4.3.2008

sporočila: 3

5. mar 2008 16:26

Jah, časa ravno nimam ne vem koliko.... Gostje bodo tam od 20 do 30 let stari.... Na bowling hodimo zadnje čase pa kar pogosto, tako da ne pride v poštev, kaj novega si morm izmisliti.... Mislila sem res samo kake prigrizke naresti, spet pa nebi rada dala na mizo chips, smoki pa podobno....kaj hitrega in dobrega narejeno.... potem pa nekam ven malo se zabavati.... Še vedno so dobrodošle kakršnekoli ideje..... hvala.... mary__ane

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

6. mar 2008 11:37

lahko daš mehiški čips, narediš par dipov (polivk) - guacamole, tuninega s kislo smetano in koruzo, salsa roja -pekoče; pa še kaj v smislu pospravi hladilnik in je. Mehiške omakce lahko tudi kupiš v kozarčkih (priporočam nakup dražje znamke, ker se dobi ena poceni in je ful zanič). V ponvi popražiš na koščke narezanega piščanca, dodaš nakockano tribarvno papriko, malo koruze, v pečici pogreješ kupljene tortilje in si vsak nadeva po želji. za polivko daš lahko katero od zgoraj navedenih polivk, malo nacho sira, ki ga prej pogreješ, malo fižolovega pireja (lahko kupiš ali narediš sama. LAhko narediš enake variante z govedino, svinjino, dodajaš ostrejše začimbe, koruzo, rdeči fižol... Lahko skuhaš tudi lonec chili con carne, narediš malo gostejše in je tudi dobro v tortiljah. vse to pod pogojem, da vam je mehiška hrana všeč. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

6. mar 2008 11:51

Kaj pa če bi naredila mine pice - z različnimi nadevi ali pa : dobro opran krompir z lupino vred prereži na polovice, naloži v pekač, posoli in pokapaj z ol. oljem, daj v ogreto pečico, da se na tri četrt speče, potem vzemi ven in krompirčke potresi s poljubnimi začimbami (žajbelj, timijan, rožmarin lepo pašejo) ali pa s tankimi rezinicami pancete oz. pršuta, lahko tudi parmezanom ali kakim drugim sirom.....skratka vse, kar ti pride na pamet in se lahko peče. Potisni nazaj v pečici in zapeci do konca! Za zraven lahko narediš kakšno pikantno ali kiselkasto omakico, pa bo. Kar cel pekač daš na mizo, da si vsak sam izbere, kar mu je všeč in da se krompir ne shladi preveč hitro. Pa vse najboljše za rojstni dan, Mary_ane !! mamaF

mary__ane  

član od: 4.3.2008

sporočila: 3

8. mar 2008 16:52

Najlepša hvala..... Super ste..... Sporočim kako je uspel žur in vsi prigrizki.... Lp... mary__ane

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti