Ovsena in ječmenova moka

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

tema odprta - 2. mar 2008 8:17 | ogledi: 18.367 | odgovori: 19

Mogoče kdo ve, kje bi se dalo kupiti ovseno in ječmenovo moko? Mislim takšno moko, ki bi bila pakirana v kilski embalaži, kot je npr. pšenična, koruzna, ržena.

V trgovinah je še nisem zasledila nikjer, res pa je, da sem doma na podeželju in v kakšen velik trgovinski center zaidem bolj redko.

Že vnaprej se zahvaljujem za vaše odgovore.

Mambica

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

2. mar 2008 9:15

Ječmenovo moko ima ena od članic (no njena sestra) - okolica Krškega, za ovseno žal ne vem, če je nima biotop v ponudbi ali kaka trgovina z zdravo prehrano (LJ- Kalček, Jablana, Zrno do zrna), je pa potem še opcija, da si nabaviš svoj mlinček in si sproti melješ moko. Poglej tudi na http://www.brinecev-mlin.com/ Sporočilo je spremenil(a) majamarko dne 02. mar 2008 09:21:43

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

2. mar 2008 9:31

Majamarko, hvala za pomoč. Pred časom sem dobila recept za pripravo kruha z ovsenimi kosmiči, kar se je slišalo izvrstno. Da bi bilo gnetenje lažje, sem jih zmlela v mlinčku, da bi bilo vse skupaj bolj podobno moki. Ko pa bi moral kruh vzhajati (v testu je bila se bela pšenična moka in druge sestavine), pa je nastala prava mala katastrofa. Kruh je vzhajal samo za malenkost. Tako da bi bilo le bolje, če bi za ovsen kruh imela ovseno moko. Bom poskusila poiskati po trgovinah in bom vprašala v mlinu. Tam smo že bili in smo z vsemi vrstami moke več kot zadovoljni. Priporočam tudi drugim. Še enkrat hvala za nasvet. LP Mambica Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 02. mar 2008 09:35:28 Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 02. mar 2008 09:35:47

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

2. mar 2008 10:23

Hm mislim da navaden mlinček ni ravno za mletje kosmičev, bi morala nabavit pravega za moko (midva ravno raziskujeva kakega, ker je npr pirina moka in druge zelo draga). Morda za ječmenovo moko povprašaš val (članico iz Kulinarike - se zadnje čase skriva in redko oglaša). Sicer pa tudi meni kake polnozrnate moke ne vzhajajo prav veliko, pustiš morda malce dlje in bo... Lep dan s sončkom obsijan, juhuhu:))) Maja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. mar 2008 12:00

Brinečev mlin, Rečica ob Savinji.

rimljanka - zasebno mnenje

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

2. mar 2008 17:53

jaz za ovseno moko že leta uporabljam preizkušeno metodo mletja ovsenih kosmičev v mlinčku za kavo, ki ka seveda ne uporabljam za kavo... kruh iz ovsene moke seveda nima ne zadosti ogljikovih hidratov, ki hranijo kvas, da vzhaja, ne zadosti glutena za elastičo testo... če upoabiš vsaj nekaj pšenične moke (od 1/3 do 1/2, lahko tudi polnozrnate) in žličko medu, ki hrani kvas, je rezultat prav dober. žlica glutena tudi pomaga. gluten prodajajo v trgovini zrno do zrna na trubarjevi v ljubljani. ne vzhaja veliko, dobiš tak nizek hlebček... najbrž bi šlo za ječmenevo moko tudi z mletjem ječmenovih kosmičev... cellnet

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

4. mar 2008 14:36

Ovseno, ječmenovo in vse ostale moke dobiš na glavni ljubljanski tržnici (pokriti del). Vem, da je iz Trzina. Vse moke so bio, stanejo pa od tri eure naprej.

 

Julija

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

4. mar 2008 14:38

Julya je napisal/a:

Ovseno, ječmenovo in vse ostale moke dobiš na glavni ljubljanski tržnici (pokriti del). Vem, da je iz Trzina. Vse moke so bio, stanejo pa od tri eure naprej.

Julija
Krejan http://www.krejan-levec.si/

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

1. sep 2009 14:35

Ječmenov kruh spečem iz mešanice ječmenove, črne in pirine moke v razmerju 25 : 50 : 25 in vedno uspe. Pride pa bolj nizek kruh, ampak slastnega okusa. Poleg kruha pa delam tudi ječmenove žgance. Odlično. Še moji izbirčneži jih z veseljem pojedo.

Julija

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

1. sep 2009 14:45

Žgance? Delaš samo z ječmenovo moko ali mešaš? Koliko časa jih kuhaš, tako kot ajdove ali koruzne?

strippy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti