Kaj v tem času sejete?

dandej  

član od: 13.2.2008

sporočila: 71

28. apr 2008 9:22

Pravi je tisti koladar, ki se ujema z naslednjim: - luna v zemeljskih znamenjih (devica, kozorog, bik) je dobra za korenine in gomolje - luna v ognjenih znamenjih(strelec, oven, lev) je dobra za plodove in semena (sploh lev se tule dobro obnese) - luna v zračnih znamenjih( tehtnica, vodnar, dvojček) je dobra za cvet - luna v vodnih znamenjih (ribi, škorpijon, rak) je dobra za steblo in list. bobika

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

28. apr 2008 17:41

Mi smo pa danes zaključili "sejanje" s krompirjem in bučami. Roncolino

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

28. apr 2008 21:02

bobika, hvala. Naprej si bom nekako pomagala sama. LP

Anja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. apr 2008 21:52

anja27 je napisal/a:

Zanima me, katerega Luninega setvenega koledarja se držite? Namreč, gledala sem v dva (Kalia in Večer) in sta popolnoma drugačna. Zdaj sem čisto zmedena, kateri je mirodajen.

Anja
Poglej si knjigo Vse ob pravem času. Jaz se ravnam po njej že leta in vidim, da se splača. Sicer pa imam že vse posajeno in posejano, razen paradižnikov in paprike. Grah je že velik in že pošteno pleza po opori, mlado čebulo že 14 dni jemo, da ne govorim o solati, špargljih itd... lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti