Umetna sladila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. feb 2008 14:57

gladiola, moja dieta je bila posledica hudega vnetja trebušne slinavke kot posledice motenj pri presnovi maščob (in še nekaj drugih reči). Res pa je, da sem se med njo počutila kot prerojena in tudi kile so bile na idealni ravni. Če te vseeno še kaj zanima, sporoči, pa ti pošljem kaj več na zasebno pošto. Sicer je dieta omenila eno samo zdravo prehranjevanje, z nekaj omejitvami, ki mi niso bile pri srcu. Aja, še to: glede sladkorja. Tudi med najstrožjo dieto sem si kavo in čaj sladkala z navadnim belim sladkorjem, ali včasih z rjavim. Ne morem piti nesladkanega čaja ali kave, sem poskušala, pa mi gre kar na bruhanje, še prej mi pa želodec kar skupaj potegne. Negre in ne gre, tako kot sem tudi vedno jedla običajne testenine in riž, nič polnozrnatega ali črbega. Le kruh imam rada črn, to pa ja. Mamamia mamamia

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

21. feb 2008 15:25

Če (ob hujšanju) pijete vodo z okusom, lahko tudi s tem popijete velike količine sladkorja. 0,5 L vode lahko ima do 20 g sladkorja, kar je enako kot 4 paketki, ki jih postrežejo pri kavi. Preverite na nalepki in ne pozabite, da je količina sladkorja napisana za 0,1 L vode in ne za celo plastenko. Lp, k.mici kuharica Mici

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. feb 2008 17:09

tud če hočete shujšat, ne uporabljat umetnih sladil.. najboljše da ničesar ne uporabljate.. tudi jaz sem mislila da je nesladkan čaj no go,,, pa sploh ni.. sicer pa tudi odvisno od "okusa" čaja.. bannanna

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

21. feb 2008 21:54

Gladiola, kavo pijem s cimetom ali kardamom, čaj brez vseh dodatkov. Navadila sem se brez težav. Zaradi tega zaužijem manj sladkorja, suha pa še vseeno nisem. Lp! riba-ribica

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

22. feb 2008 6:15

Sem nekje prebrala, da umetna sladila niso zdrava, saj znajo poškodovati tudi jetra in ledvice. Uživali bi jih naj samo diabetiki.

Pred tem člankom sem tudi jaz sladkala kavo in čaj z umetnimi sladili, ker pa sem sama jetrni bolnik, sem prenehala. In glej ga zlomka, tudi kakšna kila je padla dol, brez da bi hotela.

Kyara

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

22. feb 2008 8:54

piščanec je napisal/a:
Meni ta hip je najboljše poizkušat razne temne čokolade (velja podobno kot pri čaju in kavi, manj je sladka (večji je delež kakava), bolj je okusna) piščanec
Enkrat sem kar tako za firbec pogledala na zadnjo stran temne čokolade , ki je vsebovala 70% kakava in prebrala, da ima 100g cca.600kcal ter skoraj padla skup, ko sem (spet za hec) vzela v roke navadno mlečno Gorenjkino čokolado in videla, da 100g le-te ima manj kcal. Mislim, da je bilo tam nekje 540-560kcal. Za zamislit, no. Čeprav je pa resnično dobra temna čokolada. Meni je sedaj 1A Venezuella iz Hoferja blažkaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti