Pohorska omleta

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

15. feb 2010 21:27

Ojoj, šele zdaj vidim, da se bere tako, da je najboljša lokacija pri meni. Sej, samozavest je baje seksi. Nekam je izginil stavek, da nimam pojma, v kateri gostilni pečejo dobre omlete. Drugače pa se lahko zmeniva, ni problema.

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

15. feb 2010 22:29

Petkica, samozavest JE seksi! Sem se hecala v prejšnjem postu, a če mi ne uspe najti ene spodobne pohorske omlete, potem vem, koga lahko pocukam za rokav. sara

Amanda Angelic  

član od: 11.3.2010

sporočila: 172

23. feb 2012 13:20

mamamia je napisal/a:

No, jaz bi šla nekam na Pohorje, recimo v hotel Bellevue, ali restavracijo hotelskega naselja Bolfenk, tudi v hotelu Arena je odlična. Prava pohorska omleta je samo z gozdnimi sadeži (saj zato je Pohorska, gozodovi so jih bili včasih polni) , z nobennim ananasom, kivijem ali sadjem iz kompota, v kar se je ponekod sprevrgla.

 

Mamamia

 
mamamia



Še vedno velja, da se na naštetih lokacijah dobi najboljšo omleto

Amanda Angelic

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. feb 2012 13:51

Je že kar nekaj časa, kar sem jo zadnjič jedla na Pohorju, in nisem na tekočem.

Si jo je pa v eni od gostiln blizu pohorja naročil del omizja, pa so dobili nalomljen biskvit, hladen seveda, potresen s sadjem iz kompota in vse skupaj okrašeno z rastlinsko stepeno smetano in prelito s kakavomim prelivom ... Skrunitev.

mamamia

Amanda Angelic  

član od: 11.3.2010

sporočila: 172

24. feb 2012 8:54

Hvala za ekspres odgovor.
No, potem bo treba pa v kratkem na/pod Pohorje in če se bom spomnila, pridem oddat oceno

Hm, očitno si privoščijo vse sorte, ampak bi jih pa sama kar povprašala, zakaj mi niso prinesli pohorske omlete, ki sem jo naročila?!
Upam, da so takšni nesrečni pripetljaji izključno izjeme ...

Amanda Angelic

kuhar2  

član od: 1.3.2012

sporočila: 1

1. mar 2012 20:23

originalni recept je drugače 3-3-3(3 jajca,3 žlice moke,3 žlice sladkorja) po originalnem receptu Franca Pogačarja.Drugače se strinjam,da so današnje ˝pohorske˝omlete ustvarjajo po receptih,ki so zelo drugačna od originala

 

Lep pozdrav!



kuhar2

Sporočilo je spremenil(a) kuhar2 dne 01. 2012 20:28

ladyx  

član od: 21.11.2010

sporočila: 118

1. mar 2012 20:35

Tako kot je napisal kuhar2:

Original je: 3-3-3, premer pekača 22cm. Vedno je enako velika, čeprav jo lahko namenimo za 1, 2 ali 3 osebe). Pečeno še vročo po polovici premažemo s 3 žlicami vloženih brusnic in jo prepognemo. Po vrhu jo potresemo s sladkorjem v prahu, ob robu pa okrasimo s stepeno sladko smetano. Postrežemo oz. pojemo še toplo. Dober tek!

Letos so se osnovnošolske ekipe pomerile v pripravi pohorske omlete (in štajerske kisle juhe) na tekmovanju za Zlato kuhalnico:) Jutri bo še zadnje regijsko tekmovanje, potem si lahko ogledate galerijo slik na strani Turistične zveze Slovenije.

ladyx

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

6. sep 2014 6:42

Pitanje!

Se da narediti ta BISKVITEN PODPLAT od omlete v ponvi? Meaning, da ne bi rabil v pečici delati. 
Bi naredil NADGRAJENO verzijo omlete, po vseh smernicah fitness načina, a ne bi rad pečice zagnal oz. polena znosil v tretje nadstropje, da gašperček zalaufam 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. sep 2014 8:02

Za pohorsko omleto se biskvit itak peče v ponvi ...

 



mamamia

 

Mimogrede, na srednji šoli za gostinstvo in turizem MAribor sta dva dijaka naredila raziskovalno nalogo na temo Pohorska omleta - od začetka, torej od njenega nastanka, do originalnega recepta ... In se ve, kaj je Pohorska omleta, kaj pa so druge omlete s sadnim nadevom

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 06. 2014 08:04

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti