Pohorska omleta

krokodilček  

član od: 6.10.2007

sporočila: 144

20. feb 2008 14:41

sem probala sama najt po receptih-iskanje, ma očitno nisem prav vtipkala, res pa je, da nimam pluskota še enkrat hvala vsem krokodilček

teyca29  

član od: 25.3.2007

sporočila: 107

20. feb 2008 16:16

pojdi pod recepte po kategorijah,nato pod črko P, pa poišči pohorska omleta ,ne rabiš pluskota teyca29

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. feb 2008 17:52

krokodilček, tudi brez pluska dobiš en azadetek, če vtipkaš: pohorska omleta. Preverjeno.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

20. feb 2008 19:39

Meni je pa pomembno, da je postrežena še malo mlačna. Ponavadi prej pripravim sadje in smetano (če je poletje, so notri obvezno borovnice, jagode, maline, v zimskkem času stvar rešujem s kompoti in tistim, kar je pač na voljo). Sadje očistim, zrežem, po potrebi odcedim. Včasih dodam žličko ruma (bolj za vonj kot za okus) in dam v hladilnik. Malo preden postrežem, spečem rolado po receptu sestre Vendeline (na eno jajce 3 dag sladkorja in 3 dag moke - bolj ostre), od števila gostov je odvisno, kako velik pekač vzamem. Medtem ko se rolada peče, zmiksam sladko smetano in je nekaj žlic zmešam s sadjem, da se poveže. pečeno rolado zvrnem na prtič, zvijem, pustim minuto, odvijem, nadevam s sadjem in nazaj zvijem oz. prepognem. Po vrhu namažem s preostalo smetano. In to je to. Irena

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

14. feb 2010 21:36

Jaz pa bi rada izvedela, kje se je res dobra, pa ne dobra, odlična pohorska omleta. Da je res taprava in slastna. Kam torej? sara

sadjarvid  

član od: 3.12.2005

sporočila: 18

15. feb 2010 7:02

Če greste na Veliko planino ali pa v Kamniško Bistrico se ustavita pri Gamsu, tu imajo res dobre pohorske omlete.Lep pozdrav Vido. sadjarvid

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. feb 2010 9:38

No, jaz bi šla nekam na Pohorje, recimo v hotel Bellevue, ali restavracijo hotelskega naselja Bolfenk, tudi v hotelu Arena je odlična. Prava pohorska omleta je samo z gozdnimi sadeži (saj zato je Pohorska, gozodovi so jih bili včasih polni) , z nobennim ananasom, kivijem ali sadjem iz kompota, v kar se je ponekod sprevrgla.

 

Mamamia

 

mamamia

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

15. feb 2010 10:06

Vido, Mamamia, hvala za odgovora! Zadnjič sem jo jedla nekje (ne bom delala negativne reklame) in je bila eno veliko razočaranje. V otroštvu sem prvič slišala zanjo in si celo zapisala recept, čeprav je potem delala nikoli nisem. Imam pa ves čas občutek, da mora bit to nekaj zelo dobrega. No, in se je ponudila prilika, sledilo pa je ... Zato bi zdaj rada našla potrjeno dobro lokacijo in še enkrat poskusila srečo. sara

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

15. feb 2010 18:59

Jaz sem vedno mislila, da se dela samo z borovnicami, zadnjič pa sem nekje na netu prebrala, da je prava le z brusnicami. Naredila sem že obe verziji, pa mi je, originalna ali ne, bolj všeč z borovnicami. Lokacija? Meni je najboljša kar domača, po babičinem receptu, pa še notri dam tisto, kar meni ustreza. Odkar sem nabasala na tako z ananasom in posuto s kokosom, je ne naročam več nikjer.

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

15. feb 2010 21:01

Petkica, kam naj pridem? sara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti