Sivka-lavendel

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. avg 2008 15:06

Vendelina, namig. V bližnjem jeziku je recept za torto iz sivke. 

S sosedo imam menjalni dogovor: jaz njej sadiko jordanske mete, ona meni dovoli pobrati cvetove. Za sivkine šopke.

Drugače pa dobim migreno po sivki.

F r i n a

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. avg 2008 15:31

No, bejbe, tudi jaz razmišljam o sivki i čokoladi. Spomladi sem eksperimentirala s suhimi listki iz cvetov vrtnice v beli čokoladi, sem naredila tako, baročno tortico.

To s sivko čaka na naslednji napad ustvarjalonsti...

lidka

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

11. sep 2009 19:38

Magnolija (ali katera druge, če pozna odgovor), mene pa zanima, ali v oljčno olje namočim posušeno ali svežo sivko. Hvala za odgovor. LP mina20

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

11. sep 2009 20:41

Za oljne izvlečke se praviloma uporabljajo posušene rastline (šentjanževka je izjema). 1o g suhih cvetov na 100 ml olja. Pustimo tri tedne v hladnem prostoru in nato precedimo. magnolija

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. sep 2009 22:58

magnolija je napisal/a:
Pred nekaj tedni je bil v Nedelovi Odptri kuhinji recept za mafine z sivko, a nažalost nimam spravljenega izvoda. Lpmagnolija

Naša mojstrica Matilda ga ima enega na svojem blogu:

http://jagode-zavri.blogspot.com/2009/08/si

(Matilda, saj ne zameriš za "reklamo")

Mojca

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

21. avg 2010 22:57

Hvala vsem, ampak nisem dobila pravega odgovora, v zvezi z lavando. Jaz namreč ne rabim naredit mafine od lavande al, pa sivkino olje, pač pa me zanima, kako jo zalivat in skrbet za njo, da bi mi ostala do naslednje pomladi, in bi jo z veseljem posadila na sončno mesto. Zanima me tudi, kakšna prst zemlje ji najbolj odgovarja?Hvala vsem, ki se trudite in mi pišete lp GOGICA

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. avg 2010 8:25

Jaz jo imam kak štiri leta na 600m nadmorske višine, pred zidom, na južni strani, pozimi je nič ne pokrivam, pa mi še ni pomrznila (mogoče bo letošnjo zimo, ko se tako hvalim ). Zalivat zelo zelo malo, zemlja je pa fajn, da je peščena, prepustna, lahka. Evo, toliko iz mojih izkušenj.

lp

cervus

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

22. avg 2010 9:45

Spoštovana druščina. Bili ste zelo pridni in mi na veliko pomagali, da ste me pospremili do pravih informacij za lavando -sivko. Iskreno se zahvaljujem Cili,Rimljanki in pa Elaphus za veliko informacij. Se bom potrudila in jo podtaknila, upajmo da bo uspelo, če pa ne, pa poskus v drugo, tretje... dokler ne uspe. Vas bom sproti obveščala kako in kaj je z nastalo lavando. Lepo nedeljo vsem kulinarikom, pa še veliko toplega sončka( da nam bo pridno rasla in osvajala naša srca, seveda lavanda.) lep pozdrav GOGICA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti