Penine

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. feb 2008 9:21

Tamči, Veuve Cliquet imajo v mariborskem Leclercu, preverjeno. Tik pred koncem leta sem ga tudi poskušala v Rožmarinu, so bili tam predstavniki te kleti. Tudi mi precej pijemo srebrno radgonsko penino, jaz imam raje polsuho, ostali del družine suho. Nisem pa bila v Rožmarinu na sobotni pokušini, sta pa bila mož in hči. Kolikor vem, je bil tudi rose od Radgonske kleti, saj so bila na degustaciji le njihova vina. Če si pa pila kasneje v Rožmarinovi vinoteki, je možno, da je bila tudi kakšna penina iz Veuve Cliquet, saj so na pokušini ponudili tudi njihov malce rdeče obarvan šampanjček. Le da nem ve, ali se da tudi tega roseja kupit zunaj Rožmarina. Mamamia mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

18. feb 2008 9:27

Mimogrede, Dom Perignon, Mumm in Veuve Clicquot so šampanjci, ne penine. Pijem navadno Freixenet brut ali radgonsko srebrno. Na potepanju po Korziki sva sicer naredila nekaj skode na policah z dragimi sampanjci, ampak sva se potem sprijaznila s tem, da imava plebejski okus, ki ne loči finih nians, hihi...:)))) Nasploh pa menjam katerikoli sampanjec za refosk, razen ob slavnostnih jutrih, takrat se pa res prileze kozarec penecega (seveda po petelinjem zajtrku, bo najbrz pripomnila mamamia...:)))))))))) lp, proxima

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. feb 2008 9:57

Ja, proxima, pa zapuhtet mora steklenica, potem je tisto ta pravo; saj veš, nekaj vročega za zjatrk, pa ledeno mrzla steklenica.... Drži tole kar si pripomnila o peninah in šampanjcih, ampak ko tako hitro pišem je hitro vse v enem košu, kar seveda ni prav pri takih rečeh....se že posipam s pepelom. Tisti Veuve clicquet gradne dame je pa en tak šampanjček za ženske, malce na sladko potegne (saj je tudi bil narejen za gospodarico posestva) Mamamia mamamia

Kairos  

član od: 5.1.2005

sporočila: 48

18. feb 2008 11:32

Seveda, proxima, ti damo prav glede šampanjcov oz. penine. Priznam pa da tega Veuve clicquet še nisem probala...ga bo treba... Kairos

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. feb 2008 12:12

Vendy, s  CO2 !

F r i n a

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

18. feb 2008 12:32

Pri nas prisegamo na polsuho penino, ki jo pijemo za aperetiv. Osebno mi je pa najbolj všeč Isteničev Desiree, tadeja 13

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

18. feb 2008 13:49

Meni pa je najbolj všeč Srebrna radgonska penina- polsuha. To je nasploh meni najboljša alkoholna pijača, seveda v mejah. Moja želja pa je, da bi enkrat poizkusila Dom Perignona, pa sploh ne vem točno, kakšnega okusa je, ali je podoben radgonski srebrni penini. Važno mi je to, da bom enkrat tega poizkusila.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. feb 2008 14:28

karnak, Dom Perignon ni neka taka bomba, da bi ti ostala neuresničena želja, se najde še kak upper class šampus, ki ga "nese". Ta pravi Perignon je zelo suh in če so ti takšni šampanjci všeč, te zna navdušit. Sama imam raje manj suhe, zato sem se toliko bolj navdušila za Veuve Cliquet, ki ga uvrščajo vsaj v isti razred s perignonom. Imajo pa seveda različne trgatve različne cene tudi pri obeh omenjenih šampanjcih. Sicer pa imajo v Leclercu oba, tudi v majhnih stekeničkah, pa naj ti jo nekdo podari za kak praznik. Evo, ideja za darilo. Mamamia mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. feb 2008 15:01

Res da nisem ne vem kakšen poznavalec vin in vem samo to, da mi je eno dobro, drugo pa ne, bi dodala naslednje. Penina ali ali šampanjec je izraz za peneče vino s tem, da so svojega Francozi poimenovali po svoji pokrajini Champagne-Šampanija kjer ga pridelujejo in ime zaščitili. Zato torej zlata ali srebrna radgonska penina ne smeta nositi laskavega imena šampanjec, čeprav gre ravno tako za nekaj takega. Bog ne daj seveda, pa da bi tako ime nosil spumante. Enako je s konjakom in le tisti pravi, pridelan v francoski pokrajini Cognac sme nositi laskavo ime konjak, oziroma pri nas vinjak..... Pa mimogrede, meni ravno ni za šampanjec ali katerokoli drugo peneče vino. Res dobrega sem pila le v Franciji in tam so me tudi podučili o zgoraj napisanem. lp Vesna

Kairos  

član od: 5.1.2005

sporočila: 48

18. feb 2008 15:15

Meni pravzaprav najbolj ugaja MuMM, bolj Kot DP Kairos

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti