Djerba

...Denise...  

član od: 16.2.2008

sporočila: 35

5. mar 2008 17:06

hallo! Tudi jaz sem bila na Djerbi, 3x.:P Bilo mi je zeloo všeč, bila sem vsakič v istem hotelu.(Djerba Sun);) Sama nisem bila na safarijo, tako da ne morem ravno kaj prida pomagat...Bila sem samo 1 dan v Sahari. Drugače je pa na Djerbi zelo fajn, upam da še kdaj grem, priporočam pa jo tudi drugim! ...Denise...

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

5. mar 2008 20:13

Tako kot je že nekdo prej omenil safari po Djerbi verjetno ni mogoč. Mi smo bili en dan na safariju na celini. Hotel (zelo čist) čudovita hrana (zelo ustrežljivo osebje). Vsi v hotelu smo fasal drisko. Žgano pijačo težko dobiš, če jo je zelo draga. Pivo je sploh drago dobiš ga v piksni 1,5 dcl. Pazi kje kupuješ vodo saj jo točijo iz pipe in prodajajo-doživeli, videli. Vsi od 11 letnih fantičkov naprej so zadeti ko kante. Morje je plitvo tako da bi lahko hodiš v nedogled pa ti voda ne seže niti do kolen. Trave (morske) kokr češ. Vroče je za popizdit. Kamele so lušne ampak smrdijo kot pri norcih. Za jahanje si obleci stare hlače, ker umazanije nisem mogla spraviti ven. Odnos do živali imajo PORAZEN. Uboge puščavske lisice ti kr vržejo v naročje - za kar moraš seveda plačati. Zvečer nimaš kam iti- ni nobenega življenja. Vesela, da sem videla in nikoli več. Suzi

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. mar 2008 21:21

Ja Suzana, kje pa si ti bila? Skoraj ne morem verjet. No o kaki posebni čistoči izven hotela se res ne more človek pohvaliti da jo je videl, ampak to je del Afrike, predvsem pa umazanih turistov. Si morda pogledala na zavojčke cigaret in podobnih stvari? Malo dvomim, da bi v Matmati izdelovali cigarete na katerih zavojčkih piše "KAJRNJE UBIJA". Ljudje so (sebe in moje družine ne štejem zraven) packi in mislijo, da če plačajo, lahko svinjajo kjerkoli hočejo. Tudi pijanih domačinov nisem videla nikjer, roko na srce, tudi turistov ne. Vročina je tudi del Afrike in to da kamele niso naparfumirane bo tudi res. Saj naše krave in pujsi tudi ne dišijo prav posebej lepo, se strinjaš? Pa zato nihče tega ne obeša na veliki zvon. Kar se tiče žura, mi nismo imeli problemov, se je pa bilo treba odpeljati malo ven, v kako diskoteko. Skratka, to je treba doživet. Pa še nekaj bi povedala: našo hčero (18 let) Amerika niti slučajno ni očarala, hoče samo nazaj v Afriko. lp Vesna

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

6. mar 2008 7:32

Odkar sva bila midva z možem v Tuniziji je že 12 let. Bila sva v Hammametu, na safariju, pa še na 3 izlete sva šla. Kot vem, safari od tam poteka bolj po severnem delu Tunizije, če greš na Djerbo pa po južnem. Tam nekje na sredini se pa srečajo. Midva sva bila takoj po prvomajskih praznikih in je bilo vreme super. Pretirane vročine ni bilo, morje mogoče še malo hladno. Naš vodič nam je rekel, da je vreme za počitnice na Djerbi najbolj primerno tam nekje oktobra, še bolje novembra, spomladi in poleti pa v Tunisu oz. na severu. Severni del Tunizije sva si ogledala in ker nama je bilo všeč, imava še vedno v načrtu en poznojesenski izlet še na Djerbo. Nena

...Denise...  

član od: 16.2.2008

sporočila: 35

6. mar 2008 16:47

Ljudje hitro vsi na Djerbo, tam je zakon!!;) ...Denise...

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

6. mar 2008 19:31

reca, bila sem na Djerbi. In res mi ni bilo všeč, vedno se smejem tistim, ki grejo na počitnice in se kopajo v bazenu. Na Djerbi sem se vse dni namakala v bazenu, travo so iz morja odvažali z bagri. Vstajala sem ob treh zjutraj, ko se je pokazalo sonce. Je pa res, da sem popolnoma zaljubljena v Grčijo in vse kar me ne spominja na tiste čudovite male vasice, nevsiljive starce z dolgimi brki, ki celo večnost sedijo pri jutranji kavi, pa plaže ...na katerih ni žive duše.... mi že ni všeč. Ja kaj čem meni ni čez Grčijo. Grem pa letos na Mauricius ali pa na Sejšele bomo videli kako bo tam... Taka pač sem............. Suzi Suzi

Sarit  

član od: 16.6.2008

sporočila: 3

5. avg 2008 20:05

Živijo! Zanima me, če gre kdo 21.avgusta na Djerbo v hotel Abir? LP; Sarita Sarit

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

5. avg 2008 20:41

Jaz sem bila letos na Djerbi in je bilo čudovito!!! Hotel čist in urejen, hrana zelo okusna, sobe čiste in lepo urejene, osebje pa zelo prijazno in ustrežljivo! Voda je bila noro topla (pa smo bili 3.7.), trave je pa sicer res veliko, ampak nas ni motila. Vsekakor bom še šla kdaj! Sva pa bila lani v Egiptu in če me kdo vpraša, kam bi šla raje, definitivno izberem Egipt! ela

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

6. avg 2008 5:13

Hčerka je bila lani na Đerbi v hotelu Sidi Slim. Pravi, da je bilo čudovito, brez morske trave. Jaz pa sem bila oktobra v Hammametu in je bilo tudi čudovito, čeravno je meni Turčija zakon. Da pa bi bili v Tunisu pijani, ne, to pa ne bo držalo. So strogi muslimani, ki ne smejo piti alkohola. Popoldne res priležejo, tudi sredi trgovine, to pa zaradi vročine in počitka, ne pa zaradi alkohola. O ostalem pa ne bi komentirala, saj tudi naše domače živali po svoje dišijo, imajo pa kamele svoj specifičen vonj.Ni pa strašno. Mislim suzana, da močno pretiravaš. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti