Goveje mleto meso

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

8. feb 2008 22:40

Sanjab1, saj za lazanjo ne rabiš bit ne vem kako dobra kuharica. Samo reci si, da zmoreš. čisto enostavno popraži čebulo, dodaj par strokov česna, mleto meso, popraži, dodaj žlico mokce, paradižnikovo mezgo, majaron, baziliko, naj bo ragu kar sočen, z gosto omako. Kupiš testenine za lazanjo, naložiš v pekač eno plast, na vrh ragu, potreseš s sirom, zopet testo, ragu, sir, pa še eno plast testa, ragu in sir, ter preliješ z bešamelom (ta je tudi enostaven za naredit. Pekač pokriješ z alu folijo, daš v pečico na cca 190 stopinj za 45 minut, potem snameš folijo in zapečeš še kakih 10-15 minut. Ne moreš falit, prav gotovo bo dobro. Če ne marate solate, narediš pač kakšno drugo zelenjavno prilogo, ki jo marate.

Lahko narediš tudi polpete v paradižnikovi omaki ali pa tako na suho z rezino sira navrh (jaz jih naredim v obliki čevapčičev in oblečem v sir v lističih. Zraven pire krompir ali kakšen drugi,  pa špinačo ali kakšno drugo zelenjavo. V tem primeru pride v poštev na začetku kakšna juha, lahko tudi tista na hitro iz kocke Knorr z vlivanci, rižem ali pa kar iz vrečke, s cmočki.

emily

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. feb 2008 22:59

Nam pastirska pita ni bila všeč, zato ne bi tvega z njo.

Spodaj so liniki do receptov. En je barvna rolada, ki je dobra in lepo zgleda. Poleg dušena zelenjava in riž ter solata.

Hortobagi palačinke, uporabi govedino namesto navdene svinjine.

Ocvrte kitajske roladice so že na sliki z rižem. Drugačno.

Imam še svoj recept za Slavnostno štruco testo+mleta govdedina+govedina v palčkah+mortadela v plačkah+ kuhane jajčke. Odlično z gobovo omako. Pa ti rabiš samo z mleto govedino.

 

Še nekaj: ali hočeš narediti vtis, da znaš kuhat, pa v resnici to bolj slabo obvaldaš ? Sumim, da te bodo pogruntali. Ali ima obisk švoh zobovje, ali imaš ti doma samo govedino, ali pa je obisk oznanil, da obožuje mleto meso. Po mojem je mislil - hamburgerje.

 

Pa saj je vseeno, ne se mučit, pravočasno pripravi, če pa ne bo šlo, si še vedno lahko prijazna, malce nespretna gostiteljica, kar je še vseeno bolje kot da si znervirana.

F r i n a

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

9. feb 2008 8:34

Najlepša hvala vsem ampak kaj pa narediš nekomu, ki ne je solate; jaz tudi ne; musaka in take stvari pa tudi odpadejo pa nekaj za mene, ker nisem dobra kuharica. Rada dobro jem, rada tudi kuham ampak ne kuham dobro... Nimam pa veliko casa za pripravo; predpriprava pa ni problem. Tisto s papriko se mi je zdela zanimiva ideja, ampak malo tezko; mogoce samo zame. Bila bi zelo hvalezna za se nekaj predlogov, nekaj moram izbrati v vsakem primeru; nekaj kar oba jeva. Se idej prosim... LP Sanjab1

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

9. feb 2008 8:40

Najbolje, da napišeš kaj sploh rada jesta, potem bomo lažje svetovali.

jade

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

9. feb 2008 8:41

se opravicujem to pa nisem jaz se enkrat poslala, mogoce napaka mojega cimra. No bom probala lazanjo ceprav se bojim, da ji ne bom kos. Ne gre se za vtis, da sem dobra kuharica toliko kot bolj za to, da naredim mleto meso okusno. Ampak to sem ze enkrat delala, sicer piščančjo, ampak je bilo ful dela, no mogoče je pa res čas, da poiskusim še enkrat. Hvala vsem za ideje, javim, če sem preživela. Sanjab1

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

9. feb 2008 8:45

Meso pa kar gre zraven jeva, brez solat. Zdele sem gledala recepte, kako pa sploh naredim bešamel? Sanjab1

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

9. feb 2008 10:11

Sonjab1 sej ti piše v gornjem receptu kako se naredi bešamel, najhitreje bo, če jo kupiš, dukatova je odlična.

Morda še en nasvet, kuhanje ni nobena umetnost, če boš delala z ljubeznijo ti bo pravgotovo uspelo, tremo pusti na stran.

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 09. feb 2008 10:16:15

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 09. feb 2008 10:16:44

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. feb 2008 11:11

Sanjab1, nasvet, ki nima veze z mletim mesom: ko pošlješ nekaj v forum, pa čez čas daš "osveži stran", se ponovno pošlje stvar v forum. Zato imaš podvojene poste. Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti