Moj otrok je pokroviteljski-a/prepotenten-a

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

6. feb 2008 13:30

Nola, nisi nič povedala, koliko je pa star ta tvoj "pametnjakovič" (beri: potomec)? Mi se zdi, da smo več ali manj vsi imeli podobne "pametnjakoviče". Dokler jih ne "sreča pamet" oz. življenje ne nauči, da ni vse tako, kot si oni predstavljao svet. Usput naj povem; z možem sva par dni prevzela čuvanje dveh mačkonov (10 in 6 let) Najmlajši je v bolnici, pa se starša šihtata pri njemu. Hčeri danes zjutraj poročam, kako je bilo in kaj sta delala. Veste kaj mi je rekla: "Joj, kako ta dva vaju peljeta scat." Pozdravček!

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

6. feb 2008 13:41

Si ne predstavljam da bi me pri nas otroci provocirali,pametovali...ja kam pa pridem saj so vendar štirje,že od sobote smo sami doma in se imamo lepo....jaz sem pa zelo huda za take reči in sem starejšima že rekla rada vaju imam z.... me pa ne bosta....stara sta 17 in 18 in me ubogata...punci pa sploh,nola malo dela daj temu fantu ,pri meni bi se takoj spremenil. kuharca37

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

6. feb 2008 22:55

Jaz pa mislim, da mora vsak najprej pred svojim pragom pomest... če se spomnim svojih najstniških let lahko rečem samo "I"ve been there, done that..." Pa saj verjetno smo bili vsi najbolj pametni, samo da to včasih pozabimo. Srečno s pametnjakovičem Nola-saj enkrat vsi odrastejo-mo ;) mala zelena Sporočilo je spremenil(a) mala zelena dne 06. feb 2008 22:55:52

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

7. feb 2008 11:16

Vendelina jr. je napisal/a:
Če je mulc res tako grozno sposoben, da se ne da nič več izboljšati, je stvar jasna. Naj to sposobno bitje za en mesec prevzame skrb za vodenje gospodinjstva, plačevanje računov itd itd, zraven naj dela šolo in seved skrbi, da bo obed na mizi in cunje oprane in zlikane, za kar se mu odobri denar v višini ene mesečne minimalne plače v RS, pa da vidimo to jasnost uma in pronicljivost reagiranja v živo in da se starši in ostalo pleme kaj nauči. Pametno bitje, vodi nas ti!

Tole je prav super ideja. Upam, da si bom čez cca. 10 let spomnila, ko bomo mi imela take pametnjakoviče.

Sicer pa vsako obdobje prinese svoje pametnjakoviče. Eni so pametni pri 15. letih, drugi pametujejo pri 20-ih,30-ih, eni pa celo življenje. Odvisno je samo kako jih sprejemamo.

marelica

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

30. jun 2008 9:57

Meni je pa všeč,če ti uspe vzgojit otroka da bo mislil s svojo glavo in ne bo celo okolico maltretiral.Prav je da ga naučimo da se je v življenju za radosti treba borit in tudi nekaj svojega truda vložiti za uživanje svojega udobja naj ne pričakuje da bo vse okolica naredila za njega. mark5

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

30. jun 2008 10:42

Sem dala "skoz" dva pubertetnika in po drugem sem bila prepričana, da morebitnega tretjega ne bi več zmogla. Pa tako sem mislila (ko sta bila še majhna), kako razumevajoča in strpna znam biti z njima! V glavnem - na to temo te ne sme nič presenetiti, osebno bi se pa dosti bolj sekirala, če bi mulc prišel k meni povedat, da so vsi boljši in pametnejši od njega. TO bi se mi pa zdel zares velik problem. Lisa

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

30. jun 2008 11:05

Daj ga v tečaj borilnih veščin. Tam se bo naučil samokontrole, višek energije pa bo pametno porabil. Če mu še to ne bo dovolj, pa ga doma zaposli z delom in ne bo imel časa pametovati. Kyara

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

30. jun 2008 11:53

Punce jaz bi tudi rabila en nasvet, oziroma vašo potrditev ali delam prav ali ne.

Moja pobertetnica 13 let ima je nad vse pametna. Da se razumemo, v šoli je 100% odlična, v glasbeni tudi, poleg pa ima še 3 orkestre ki jih skorajda 100% obiskuje-torej zelo pridna, ampak doma je pa druga stvar.

Imamo pravilo, da v soboto ena sesa, druga hčerka pomiva po tleh, vse to se odvija včasih tudi do 20 ure zvečer, z oblačili ravna kot, da se jih pobira po cesti, večkrat sva se že dogovorile da oprana in zlikana oblačila pospravi takoj, jih pa toliko časa premetava, da zopet končajo na tleh in pridelo zmečkane in čiste nazaj v kopalnico. Sobo ima razmetano da je haloo.Vse leži križem. Kadar hočem v sobo me nesramno spodi iz nje.

No, da ne bo preveč. To soboto sem popenila in rekla, da njenih oblačil ne perem več in ne likam.Ali mislite, da je to preveč huda kazen.Sama sem likala, že zelo zgodaj za vse ,pa smo bili 9 članska družina, zato menim, da je dovolj zdrela da tudi ona začne s takimi deli.

 

Za vaša mnenja se vam lepo zahvaljujem.

lp mizarka

sladkajmo se

Sporočilo je spremenil(a) mizarka dne 04. jul 2008 19:15:17

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

30. jun 2008 12:03

Moja mama je ravno, ko sem bila v teh letih, znorela in enega lepega dne sklenila, da bo prala samo tista oblačila, ki se bodo znašla v košari za pranje. (Likali nismo, ker smo imeli sušilca). Z bratom sva bila namreč tako razvajena, da sva nošena oblačila metala na stol ali kavč in jih je potem ona pobirala za nama in ugibala, kaj je umazano, kaj je pa samo posledica "modne revije". Ko mi je po kakšnem tednu bojkota zmanjkalo svežih oblačil, je bila malo panika, ona pa čisto hladna. In tako sva se navadila malo reda. Kot najstnica sem bila totalen pujs, vendar me je to minilo. Ko pa sem odšla študirat in si začela sama prat oblačila, sem pa postala tako picajzlasta, da zdaj jaz mamo komandiram :) Pri 13. letih pa jaz niti slučajno nisem znala uporabljati pralnega stroja. Naučila sem se ga uporabljati šele ko sem se preselila v Ljubljano, in sicer tako, da sem s slovarjem sedela pred strojem in si prevajala, kaj pomenijo različni programi :) Ja, mama me je kar fino razvajala. RadaJem

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

30. jun 2008 12:08

Kako imaš ti eno povprečno pubertetnico! Lahko izbiraš da se dereš in razburjaš vsak dan, ali pa se z deklico zmeniš, da mora 1x tedensko svojo sobo pospravit (pa magari samo za pol ure) in skrbeti za svoje cunje. Potem pa treniraj samo sebe v doslednosti in njo v spoštovanju dogovora. Najbolj pospravljena soba pri 13 letih še ne pomeni urejeno osebo pri 25 - včasih ravno narobe. Moja hči (tvoja je ne pozna, bila bi pa lahko njena vzornica) je bila v njenih letih packa, sedaj pa postaja zoprno natančna, snažna ženska. Vsi starševski nauki in napori slej ko prej najdejo svoje mesto - samo da starši sadov ne uživamo, to pride na novo generacijo. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti