Gotova jed-zamrzovanje

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

tema odprta - 27. jan 2008 13:56 | ogledi: 11.123 | odgovori: 13

Na prejšji temi, ki sem jo odprla, je bil komentar, da je zelo škodljivo zamrzniti gotovo jed iz predhodno zamrznjenega (npr. mesa). Me je kar zaskrbelo, ker je pri meni stalnica, da to delam, golaž, pasulj, polivke iz mesa, govejo juho...glede na tempo življenja in službe, si stem zelo poenostavim dan za našo tričlansko družinico....da ne porabim dnevno toliko časa za kuhanje. Verjetno se kdo izmed vas spozna na te reči....

hvala, lp

zuzek

tjamat  

član od: 3.7.2007

sporočila: 24

27. jan 2008 14:18

Glede na to, da je moj mesar vedno založen z svežim mesom, kuham hrano za zmrzovanje takrat, ko utegnem oz. si vnaprej splaniram. Npr. ta vikend sem prosta in sem nabavila več mletega mesa za polivko ter meso za golaž(se še kuha.). Tudi jaz nisem pristaš ponovnega zamrzovanja že zamrzjenega. lp tjamat

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

27. jan 2008 15:38

Sama tudi nikoli ne zamrznem ponovno, čeprav zdaj že pripravljeno, meso iz zmrzovalnika! aknelab

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. jan 2008 15:43

zuzek, sem že tam v oni temi povedala svoje mnenje. Menim, da je ta trditev lari-fari. Ne vidim nobenega tehtnega razloga, da bi bilo tako meso škodljivo. Le zakaj?

Mi pač kupimo meso pri ljudeh, ki jim zaupamo, ga zamrznemo in potem pač iz njega pripravljamo hranno, ki seveda lahko tudi, kot pripravljena jed, pristane v zamrzovalniku.

rimljanka - zasebno mnenje

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

27. jan 2008 16:23

Tudi na embalaži hrane iz zamrzovalnika (kupljena) piše, da odmrznjenih jedi ne smemo ponovno zamrzovati. Jaz se tega držim. Saša

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

27. jan 2008 16:32

Jasno, da mesa, ki je že bilo enkra zamznjeno in odtaljeno, ni dobro nazaj zamrzovati v nepredelani obliki.

Če pa iz takšnega mesa skuhaš gotovo jed - ga toplotno obdelaš - pa res ni razloga, da takšne jedi ne bi smel zamrzniti.

Blanchy

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

27. jan 2008 16:42

No, jaz vedno kuham goveji golaž iz zamrznjenega mesa. Skuham ga ogromen lonec in potem spravim v skrinjo. Isto s polivko iz mletega mesa, govejo juho za hčerko, jagnječji golaž, ... Pri nas se je to vedno delalo, ker nimamo možnosi vsak trenutek do mesarja. E.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. jan 2008 16:53

Basti, nisi dobro prebrala, saj zuzek ne sprašuje o tem, kar si ti napisala. Tega se seveda ne dela, to vemo pa zdaj že vsi. rimljanka - zasebno mnenje

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

27. jan 2008 19:47

http://www.zzv-lj.si/index.php?page=static&i No pa še uradna stran za tiste, ki dvomite, da je škodljivo ponovno zamrzovanje že odtaljenih jedi. Pod POMEMBNO je to napisano z debelješmi črkami, le preberite sestavek do konca. zoja2

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

27. jan 2008 19:51

Oprosti Zoja2, ampak mislim da mešaš jabolka in hruške. Ne gre za to, da kos surove govedine odmrzneš in ponovno zamrzneš - to se ne dela in o tem govori tvoj link. Tu je govora o tem, da surovo govedino odmrzneč, skuhaš ali kako drugače toplotno obdelaš in predelaš in nato ponovno zamrzneš. Issi

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

27. jan 2008 20:05

Pri nas je ze od nekdaj tako, da se jedi na zlico nikoli ne skuhajo samo za enkrat, pa tudi kaksni zrezki v omaki in polivke ne,ampak v vecji kolicini, tako, da se vsaj se za 1x zamrzne. Kuham pa skoraj vedno z mesom, ki ga vzamem iz zamrzovalnika in dam potem kuhano in dobro ohlajeno jed tudi nazaj zmrznit. Pa smo se vedno vsi zivi in zdravi. vida70

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti