Zamrzovalnik-velikost

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

tema odprta - 26. jan 2008 20:12 | ogledi: 4.998 | odgovori: 20

Zaradi neizkušenosti, vas sprašujem koliko kg mesa (okvirno) bom lahko spravila v 230 l skrinjo? Ali mi lahko priporočate kakšno znamko s katero ste zadovoljni?

V naprej hvala za odgovore,

lp

zuzek

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. jan 2008 20:22

Imamo 3 zamrzovalne omare, vse različnih proizvaalcev in nobeni nič ne fali. Vse pa so A razred, Kiebherr, Electrolux in Gorenje, potem imamo pa še dve skrinji, za ti dve se mi pa ne sanja, katerega prozivajalca sta - aja, to je razdeljeno med naši obe hiši. Loni Makaroni

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

26. jan 2008 20:25

Loni, koliko kg meska bom spravila not??? zuzek

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

26. jan 2008 22:12

Naša skrinja je lani po 26 letih izdihnila. Ne  vem, koliko je imela prostornino, po ogledu na gaa-ju je bila približno take velikost, kot jo ti kupuješi. Notri gre kar precej, koliko, bi bilo pa težko reči, ker nikoli nismo imeli ne vem koliko mesa. Gre pa v omaro precej manj, imamo ta veliko, pa gre sigurno pol manj noter.

Sprašuješ po znamki, naša je bila LTH in je delala 26 let brez prestanka. Zdaj imamo Liebherjevo omaro no frost in mi ni žal nobenega evra, katerega sem dala zanjo, ker se ne nabira led. Kolikor sem gledala skrinje, te funkcije nimajo, vsaj tiste na gaa-ju ne.

Lijana

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. jan 2008 22:24

V skrinjo vsekakor več kot v omaro, ne znam povedati, koliko. Ker ga ne tehtamo. Se mi 230 l ne zdi ravno zelo veliko. A boš zamrzovala samo meso ali tudi zelenjavo, naši sta obe 380 litrski, zamrzovalnika pa malo manj kot 200litrska. No, pa še od prostora, ki ga imaš na razpolago, je tudi odvisno, kaj boš kupovala. Meni je žal, ker nisem kupila večje zamrzovalne omare. Loni Makaroni

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

27. jan 2008 9:11

Imam 200-litrsko skrinjo, točno ne morem reči, koliko gre notri, se pa spomnim, da sem imela kar težave, ko sem morala zamrzniti malo čez 100 kg mesa, notri je bilo pa še nekaj zelenjave.

Več gre seveda, če na tesno zložiš, je pa potem težko iskati. Sama sem ta problem rešila tako, da posamezne vrste zelenjave, mesa ... potem, ko so že zamrznjene, zložim  v velike, močne,   prozorne vrečke. Ob iskanju tako preložim le par vrečk in sem že pri pravi zalogi. Te vrečke ne smejo biti čisto polne in ne zavezane, da se lepo prilegajo druga drugi in izkoristijo čimveč prostora.

Cila

ovcka  

član od: 30.8.2005

sporočila: 66

27. jan 2008 11:49

Ko smo ravno pri tej temi - v kratkem imam namen kupiti zamrzovalno skrinjo oz. omaro. Zanima me mnenje tistih, ki ste imeli priložnost preizkusiti skrinjo in omaro, kaj vam bolj odgovarja in zakaj? Jaz se bolj nagibam k skrinji, predvsem zaradi boljšega izkoristka uporabne prostornine in manjše porabe električne energije kot pri omari. Eno imam že ogledano. Za naju dva (v prihodnosti pa še za kakšnega družinskega člana) menim, da bo kar dovolj neto prostornine (124 l). ovcka

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

27. jan 2008 13:36

Jaz sem nedavno zamrzovalno skrinjo zamenjala z omaro. Glede preglednosti je vsekakor boljša omara, glede prostornine pa skrinja, seveda če je velika. Ampak ob vsakem odtaljevanju sem zmetala kar nekaj stvari stran. Ko se mi je mudilo, pa sem hitela in se je mimogrede kaj "skrilo" na dno skrinje. Pri omari pa imam vse pregledno in skoraj prepričana sem, da odpadkov ne bo več. Sicer pa sem mnenja, da je sedaj na voljo toliko svežega mesa, da ne vidim razloga, da bi ga kupovala večje količine na zalogo. Raje kupim svežega in npr. kuhan golaž potem zamrznem. Menda je najbolj škodljivo zamrzovanje gotovih jedi iz že predhodno zmrznjenega mesa. Pa pri nakupu ne glejte na nekaj evrov in kupite omaro, ki ima funkcijo "no frost", saj s stem odpade odtaljevanje in tudi prostornina je vseskozi enaka, pa tudi predali se ne zlomijo, ker se nikjer ne nabira led. Ja, meni ni žal, da sem kupila omaro, sicer pa vsak po svoje... Lp zoja2

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

27. jan 2008 13:58

...joj sem zmedena...notri mislim spravit cca 30 kg mesa, pa po novem imamo vrt-zato tudi zelenjavo, smo pa tričlanska družinica, pa živimo v bloku in ni dosti prostora.... lp zuzek

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

27. jan 2008 15:01

"Menda je najbolj škodljivo zamrzovanje gotovih jedi iz že predhodno zmrznjenega mesa." Zakaj pa? Namreč, tega pa še nikoli nisem slišala. Lisa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. jan 2008 15:33

zoja2 je napisal/a:
Menda je najbolj škodljivo zamrzovanje gotovih jedi iz že predhodno zmrznjenega mesa. zoja2

 

Le zakaj? Moje mnenje je, da je najbolj škodljivo poslušati in verjeti vsaki prazni marnji, kjerkoli jo že poberemo. Menda........... kako lahko je to napisati in zasejati dvom......pa brez dokazov, utemeljitev,...

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti