Iščem recept

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. jan 2008 8:25

Ja, tudi tvoja trditev drži. Ampak, spodaj so nasuti linki na naše recepte, pa..............

Če bi ljudje res potem uporabljali forume, bi bilo smiselno odpreti še enega v smislu: Iščem recept...... Tako pa, ne vem........................

Ko boš našla pravega, pa le sporoči. Pecivo bo zanesljivo boljše kot kupljeno, o tem ni dvoma.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

26. jan 2008 9:25

Sm že spekla enga od unih treh k sta elaphus in vida napisale - itak so vsi trije isti :) in sm se že basala :) nasl. bom samo še malo navlažila biskvite.

 

Hvala še enkrat.

 

lp

 

 Tukaj klikneš in si ogledaš moje slikice

Pitončica

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

22. dec 2010 16:48

Sem odprla staro temo.

Če bi kateri slučanko sledeč opis dal kakšno pravo informacijo za katere piškote gre , bi bila zelo vesela.

Piškot je sestavljen iz dveh delov , namazan z marmelado. So brizgani z ravnim nastavkom in so precej veliki. Sam piškot je bolj podoben biskvitu. Ni tako hrustljav kot klasični piškoti ampak mehek. Pomočen pride še v čokolado in kokos.  Meni osebno se je  testo nekako zdelo podobno testu za indijančke, vendar sem poskusila narediti pa to ni to.

Žal pekarica noče izdati recepta.Peče po receptih iz revij, saj iz pogovora je tako razvidno.

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Uršuš  

član od: 8.3.2011

sporočila: 3

9. mar 2011 11:38

En sramežjiv pozdrav vsem, čeprav spremljam ta kulinarični portal že nekaj časa, še vedno nisem našla nekega specifičnega recepta. Upam, da je ok, da nisem nove teme odprla zaradi tega. Skratka - iščem recept za "ŽEMELŠAK". No, vsaj tu na Štajerskem pravijo temu tako. Vem samo to, da se zanj uporabi stare žemlje, mleko, cimet, jajca, sladkor, mogoče celo kakšna smetana??? Sladka zadevica brez sadja. Ker sem drugače gorenjska priseljenka, nimam pojma kako naj bi to zgledalo in želim presenetiti svojega fanta (njegova pokojna babica je delala ta "žemelšak"), bom neizmerno hvaležna če mi pomagate. Hvala vnaprej, čisto frišna članica :) Uršuš

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

9. mar 2011 11:47

Uršuš, na luninem forumu sem tole našla: Kruh se da porabiti tudi tako: namočiš ga v mleko, sladkaš, dodaš 1 vanilijev sladkor, 1 vanilijev puding, 1/2 - 1 l mleka, 1 - 2 jajci, razžvrkljaš in poliješ po namočenem kruhu. Naribaš 1 ali 2 jabolki, malo sladkorčka, mletega cimeta in hajd v pečico..... Temu rečemo (žemelšak). Uradnega naziva ne vem. Je pa dobro...njam. Se bo pa še kakšna izkušena našla in morda je še kakšna različica.

Uršuš  

član od: 8.3.2011

sporočila: 3

9. mar 2011 14:10

Uuuu, pa vi ste spidi gonzalesi! :) Iskrena hvala vsem trem - eden od teh bi moral biti pravi. Uršuš

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. mar 2011 15:42

Uršuš je napisal/a:
Uuuu, pa vi ste spidi gonzalesi! :)

Iskrena hvala vsem trem - eden od teh bi moral biti pravi.

Uršuš

 

Dobrodošla, pa všeč mi je tvoja podobica ob imenu ..., štiklica pa kuharska kapica, naša krvna grupa.

mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti