Dekoracija stanovanja-barve sten

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

27. mar 2009 11:57

Evo tle se gre gor v stanovanje, spodaj je pa vhod je en prostor in dol se gre v kantino. No take zelene je tudi hodnik zgodaj in kuhinja. Ob strani pa je bordura, ki sem jo nardeila z šablono in izravnalno maso. Tudi v dnevni sobi jo imamo. evo to je zgornji hodnik in gor po stopnicah se jre na šofito- podstrešje. v predprostoru preden se gre v denvno, spalnico, kuhinjo, otroško sobo je to staro okno, ki ga je moj mož obnovil in je drugače original iz te hiše iz leta 1850. Imamo pa na eni srani stare fotografije mojih prednikov, na drugi pa z moževe strani. Take barve je pa otroška soba. Postelji sta na L pograd, tako, da imata še veliko prostora za igranje. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 27. mar 2009 11:58:30

presta77  

član od: 21.9.2007

sporočila: 86

27. mar 2009 16:54

Pozdravljeni! No, mi imamo tudi colours of benetonn Kuhinja je bela z domflok modrimi lističi do polovice. Dnevna soba je marelična. Otroška je bila prej rumena , zdej pa je olivno zelena. Spalnica pa je bila prej svetlo modra zdej pa je cela , tudi strop,temna modra barva. Mam rada za spat temo Aja , pa vsi štoki so temno plavi. Po stenah pa tun nabasamo kar se komu zdi. Takle mamo lp vsem presta77

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

27. mar 2009 20:02

Katarina, zelo lepe slike... angie

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

27. mar 2009 20:09

Ja menije glavno, da niso bele stene. obožujem barve, še posebaj tople odtenke. V modri sobi, mi je mrzlo. Mi je pa moja sestra, ki ima vse v modrem in belem doma rekla, da se bom naveličala te oranžne dnevne, pa sploh ni res. Meni je tako prijetno topla in se zelo dobro počutim v njej, ona pa pravi, da jo glava boli od takih barv ben, ben, sej ne stanuje tle. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

27. mar 2009 21:23

Mi imamo v celi hiši deset barv. njihovo določevanje mi je vzelo skoraj tri tedne časa. Določevala sem jih v skladu z feng šui načeli. No vsaj poskušala sem. In seveda upoštevala filozofijo kombiniranja barv. vetrolov: ena stena oranžna, strop moder z več led lučkami (zvezdno nebo); predsoba je zelo razgibana in ima več kot 4 stene: ena stena oranžna, zraven je na steni veliko platno (olje) v modrih odtenkih, ena stena rdeča (odtenek češnja); dnevna/jedilnica (ima tudi več sten): ena velika stena zelena, polovici dveh sten rdeči (odtenek češnja), ena majhna oranžna in ena majhna zelena (kivi odtenek); kuhinja: dve steni umazano roza; WC: komplet umazano roza, tudi strop; pisarna: dve nežno rumeni steni (v smeri bež); kopalnica: bela (plošćice so v rdeči, rumeni in beli barvi); spalnica: ena stena rdeča, druga umazano roza; otroška soba: v zeleni (svetla kivi) in umazano roza barvi; soba za goste: ena zelena (svetla kivi), ena vijolična; še ena soba: ena zelena, ena rumena Poleg tega imamo na par koncih valcne. Saj veste, kaj je to. tisti vzorčki, ki se jih naredi z okroglimi valčki. Imeli smo probleme, da smo dobili malarja, ki je to znal. stopnišče imamo belo in na njem vsake toliko potegnjen vzorec v travnato zeleni barvi, na eni špaleti kuhinjskih steklenih vrat, ki vodijo na vrt, imamo vzorec taisti zeleni barvi (stene med pultom in omarico imamo v steklu, travnato zelene barve), eno špaleto na prehodu iz dnevne v predsobo (ni vrat) imamo vzorec v oranžni barvi in v našem umazano rožnatem WC imamo par potegov z valčkom v češnjevo rdeči barvi. Mož in malar sta bila hudo skeptična glede uporabe valčka v naši super moderni hiši, vendar je super. vsi, ki vidijo, so navdušeni. Zelo priporočam. Z barvami je tako. Če je vse belo, vam ostane samo bela barva, če imaš 10 barv, ti jih ostane 10. Prekladam te kante z barvami, da mi je kar slabo. Ja, preveč sem jih kupila. Saj veste, dobra mera, da ne bo zmanjkalo. Mož se je distanciral od barv. Tudi valčki stanejo. Da je parkrat potegnil z valčkom, je moral pribor nekajkrat oprat. Barve dajo življenje. Moram priznati, da me je skrbelo, kako bo vse skupaj videti. mimika

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

28. mar 2009 4:23

Katarina, lepo je pogledat tvoje fotografije. Všeč mi je, kar vidim! Tudi sicer mi je zanimivo prebrat, kako ste eni pogumni z barvami. Se mi zdi, da je to kar en preskok, da moraš biti kar malo pogumen. Včasih so bile vse stene bele. (Potem pa so prišle mehiške nadaljevanke, kjer imajo tako lepo pisana stanovanja in se je prijelo.) Meni je všeč barvasto. Včasih pastel, včasih kaj močnejšega - je čisto odvisno od prostora, pohištva ... smrketa

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

28. mar 2009 6:55

Ja, razlicni smo siStene v mojem stanovanju so vse bele. Se mi zdi najbolj higijensko, pa se vsakega komarja takoj vidis Dekoracija (slike, loncnice, zavese, suvenirji) in mnoga svetila, pa mi pricarajo barve, da ne zgleda stanovanje kot laboratorij ...Pri dekoraciji se drzim nacela: manj je vec! Nena-morje

rdeca jagoda  

član od: 5.3.2009

sporočila: 39

28. mar 2009 9:59

Tudi mi smo imeli v stari hiši kjer smo stanovali prej stene barvne. Kopalnica je bila zelena, spalnica svetlo modra, dnevna soba rumena, kuhinja siva... Saj to je vse super in lepo, barve so mi po svoje všeč. Težko je potem vedno kombinirati zraven pohištvo še težje slike in podobne predmete, ki jih imaš v stanovanju. Midva pa sva obadva mahnjena na to, da so barve v stilu in usklajene. Poleg tega je težko loviti oddtenke, če moraš kdaj kasneje kaj popravljati na stenah. Vedno moraš beliti celo steno. Sedaj v novi hiši imava stene bele in nama bolj odgovarja. Smo pa ljudje različni in imamo različne okuse. V vsaki stvari je nekaj dobrega in nekaj slabega. Ni rečeno, da se morda nekoč zopet ne premisliva in prebarvava hišo pisano. rdeca jagoda

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

28. mar 2009 10:20

Kuhinja zelo zelo nežno oranžna,pod stropom po celem prostoru narisan bršljan... Dnevna marelična,ena stena ima z gobico v različnih odtenkih narejene črte... Hodnik jegeršpric (kako se temu uradno reče?) Moja soba pol/pol 3 stene rumene,3 oranžne Spalnica nežno oranžna,z vrtnicami po steni Bratova soba zelena z bršljanom med terariji Kopalnica bela... Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti