Mesni fondue

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

tema odprta - 21. jan 2008 16:04 | ogledi: 18.138 | odgovori: 11

Za darilo sem dobila komplet za fondue! Sicer sem mesni fondue ze enkrat jedla pri prijateljici, vendar se sama se nisem spopadla s tem

Zanima me katero meso je dobro, predvsem pa KAKSNE OMAKE se da doma naredti na hitro in da so okusne (od smetanovih, do pikantnih, do zelenjavnih...).

in pa me zanimajo se vase izkusnje s samo pripravo tega - tezave, pri cemu je treba pazit (ok, razen tega, da je vrelo olje) itd

upam, da mi bo kdo hitro pomagal, saj ze komaj cakam, da pripravim vecerjico s prijateljicami ;-)

lp

vanilia

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

21. jan 2008 16:11

Mi imamo najrajši piščančje meso. Katerega narežeš na kocke(ne prevelike) soliš pa tik preden začneš pečt.Baje zaradi vode,da ne cvrči.tako so me vsaj podučili. Omake:razne salse,majoneza s kečapom,s sojino omako,kisla smetana s čilijem in nadrobno narezano čebulo in kumino. Tako to je kar se na hitro spomnim. Aja,kako preveriš če je olje dovolj vroče.V olje daš (narobe obrnjeno kuhačo) in če grejo mehurčki okrok potem se žur lahko začne. balonka Sporočilo je spremenil(a) balonka dne 21. jan 2008 16:13:41

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 468

21. jan 2008 17:45

Mi smo že pekli v fondueju piščančje, puranje, svinjsko meso, vse narezano na koščke. Potem še kroglice iz faširanega mesa, hrenovke in navadno klobaso. Jaz osebno imam najraje pečeno navadno klobaso, piščančje meso in hrenovko. Ponavadi doma naredim tatarsko, zraven pa jemo še kisle kumarice, olive, rdeče čebulo, vloženo papriko in še bi lahko naštevala. In da ne pozabim sveži kruh. Vedno pa pazi da v bližini ni otroških ročic, ker vroče olje in špirit na mizi ni prav varna kombinacija. In ko sem prvič jedla, sem se opekla na jezik in ustnice, ker sem jedla kar iz vroče vilčke na kateri sem pekla meso. Drugače pa je meni to zelo njami. gobica1402

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

21. jan 2008 18:02

Tudi pri nas je največkrat uporabljeno piščančje meso, pa hrenovke,te so meni najboljše. Drugače pa glede omake;tržaška, načo sir,.... Sicer pa saj lahko narediš tudi sirov fondi. Veliko veselja ti želim barbay

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. jan 2008 19:02

Pri nas pa zaradi tega, ker ne smemo maščobe, delamo "vzhodnjaški" fondi (če posplošim), namesto olja uporabimo juho in se meso lepo kuha v njej. Na koncu se ta dobra juha, ki ima okus po mesu, tudi tradicionalno popije. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

22. jan 2008 12:26

Hvala vsem! Sej vem, da more ze nekje obstajati ta tema (oz. jih je vec) samo sem zacela brskat malo po vseh teh straneh, nisem nic nasla, "iskanje" ne morem upiorabiti, ker nimam paketa, pa sem odprla novo, ker so me zanimali predvsem recepti za kake dobre omake naredit doma, zato ;) se bom pa lotla tistega linka (hvala katka lopatka) =D vanilia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. jan 2008 12:42

Vanilia, ne bo čisto držalo, na strani ISKANJE piše:

Če v iskanju uporabite polja, označena z zvezdico (*) vam bo prikazalo le en zadetek, v kolikor niste naročnik Plus paketa.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

22. jan 2008 12:59

rimljanka - ja to vem, sem ze velikokrat brskala tako, ampak sem pa tudi mnenja, da se lahko vsake tolko odpre se enkrat kaka tema, saj se vsak dan prijavi oziroma registrira veliko novih ljudi in ne bodo vsi iskali po vec kot 700 straneh z enim zadetkom in potem po tisti temi brskat, se posebno ce ima ta tema vec kot 100 strani pa sploh... (ce najde sploh zadovoljivo temo, ker je tezko zadet kar se specificno isce z enim zadetkom - pa se vsakic ti isti zadetek pokaze). Pac sem potrebovala na hitro nekaj dobrih doma narejenih omakic (sem tudi pod omake pogleala, pa tudi nisem nic zadovoljivega nasla) in sem odprla novo temo. ;) vanilia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. jan 2008 14:18

Oprosti, ničesar ni nisem očitala, samo zanikala sem, da bi tisti, ki nimate Plus paketa ne mogli uporabiti rubrike ISKANJE.

Je pa tudi res, da je za take primere odprta posebna rubrika, ki je stalno na vrhu, pribita z žebljičkom.

PROŠNJE ZA POMOČ PRI ISKANJU V FORUMIH  se imenuje.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

22. jan 2008 14:47

Mi poleg mesa pečemo tudi šampinjone. mojcca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti