Fondi

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

tema odprta - 8. mar 2007 14:38 | ogledi: 5.811 | odgovori: 5

jaz sem pred kratkim kupila fondi zdej ga bomo pa preiskusili pa me zanima če kdo lahko pove katere vrste mesa največkrat uporabljate kako veliko ga narežete in katere omake zraven jeste?

leni1

Temo je spremenil(a) leni1 dne 08. mar 2007 14:38:39

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. mar 2007 16:45

 

Ha, na formu je bilo že kar nekaj debat o tem, bo katera od članic verjetno pripela nekaj linkov, pa si boš lahko prebrala marsikaj.

 

Na kratko pa: od govedina pljučna; potem perutnina - file, tudi svinjsko pride v poštev. Narežeš na kockice, velike za dober grižljaj oziroma da jih lepo napičiš na tiste vilice od fondija.

 

Omake pa: jaz delam po sistemu, da dam na pult majonezo, kislo smetano, sladko smetano, jogurt, gorčico, kečap, vorcestersko, pa začimbe in potem mešam po trneutnem navdihu. Slaba stran tega načina je, da če se mi kakšna omaka posreči, je ne znam ponovit, sicer pa sistem kar funkcionira. Pa ne boj se dodat kaj močnega, recimo curry, čili itd...

 

Pa ne pozabi na krompir v kockah ob mesu - ko se peče v olju, v katerem se peče tudi meso, je prav slasten....

 

Mamamia

 

 

mamamia

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

8. mar 2007 17:24

mamamia najlepša hvala ti leni1

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

8. mar 2007 22:43

JADE tudi tebi hvala leni1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti