Fresh, semena prenesem brez spiranja v zemljo takoj, ko je kalček dobro viden. Na ta način si vsako leto pridelam papriko, paradižnik, feferone...Imam njivo in bi me predrago prišlo, če bi morala vse kupit, sem imela po 40 paradižnikov in paprike lani, letos načrtujem še malo več, ker imamo precej prijateljev, ki imajo zelo radi domačo zelenjavo, stanujejo pa v bloku, tako da pol stalamo okrog Lani sem sejala sredi februarja, sadike sem imela na zastekljenem, neogrevanem balkonu in so bile krasne.
Verjetno že veste, kako narediš, da rastline enakomerno rastejo (problem gojitve ob oknu je obrnjenost rastline samo v eno smer in razpotegnjenost). Kartonasto ploščo oblečemo v alu folijo in jo zataknemo za rastline (če razumete, pride šipa - rastline - alu folija). Preverjeno deluje, ker se svetloba odbija od folije in jo rastline dobijo še v "hrbet". Še boljš bi šlo z ogledalom, če ma katera možnost.

lesnik