Karamelna omaka/poliv

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jan 2008 13:54

Vendy, če bo gosto tekoča, je boš rabila več kot 4 žlice za 28 cm torto, sicer boš morala ornk mazati z žlico, to bo pa poškodovalo tvoj delikatni "muse":) Torej, narediš karamelo, vanjo vliješ malo mleka in malo smetane (stvar bo brbotala ko zmešana in se spodaj strdila in zgledalo bo grozno, potem pa to na malem ognju počasi mešaš in zadeva lepo nastaja taka kot mora bit. Tvoj mus bi morala prej dobro ohladit, jaz bi ga kar v zmrzovalnik fliknila, da bo zgornja plast lepo trda, Potem poliješ mičkeno ohlajeno tole zadevico gor (ne pa še čisot ohlajeno, sicer ne bo tako lepo tekla). Potreseš, da je lepo ravno, pa je. Že delala in je uspelo, sploh ni noben problem. Če pa češ "trotlziher" varianto, pa kupi pločevinko kondenziranega mleka in jo daj v mlačno vodo, zavri in kuhljaj cca 2-3 ure. KO odpreš, pride ven krasna karamelna omaka. Če ti slučajno ne bi nič ratalo pa lahko na koncu poliješ gor karamelno omako od Sladkega greha:) hehe;) Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

16. jan 2008 13:56

Ne vem, samo ugibam. Sicer pa sem dobila odgovor od mojstra Goljata. Če katero zanima ga lahko prilepim tudi semle. Vendy, tebi sem ga poslala na zp. lp Vesna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jan 2008 13:56

NO, pa še njegovega daj, bo sigurno kdaj prav prišlo:) Veri

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

16. jan 2008 14:38

Prosim, Reca, kar sem ga daj, zanima namreč tudi mene. LP! ovčka

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

16. jan 2008 15:03

Vendelina jr. če smem vprašat kak mousse pa boš delala? Si kdaj jedla sladoled z vročim karamelnim prelivom v mcdonaldsu? A misliš kaj podobnega? ycrna Sporočilo je spremenil(a) ycrna dne 16. jan 2008 15:14:29

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

16. jan 2008 15:05

Saj ne upam nič pripomnit, ko so pa bile v debato pozvane samo ženske pripadnice kulinarike. ati zlati

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

16. jan 2008 15:13

Ddddddd.................................. ati zlati. Evo še enega možakarja. Glede karamelne omake pa takole, v kozici z malo vode svetlo karamelizirajte sladkor, ko se vam zdi primerno barvast, dolijte vrelo sladko smetano in kuhajte toliko časa, da se sladkor popolnoma raztopi, takrat je pa že vidno kakšna gostota omake je nastala, če je pregosta ji lahko prilijete še sladke smetane in prekuhajte, pazite sladka smetana se med kuhanjem gosti ter ohladite. Ohlajeno karamelno omako, po potrebi razredčite z likerjem ali vodo, tako vam bo ostala dalj časa uporabna. Torej: sporočilo mojstra Goljata. lp Vesna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. jan 2008 15:17

Veri, hvala za napotke. Saj jaz tudi včasih na hitro ohlajam mus tako, da gre malo v zmrzovalnik. A ti preliv premažeš z glazurnim nožem ali s kakšno ploščato žlico? Ycrna, včeraj sem prvo karamelzanezose prelila čez vanilijev in čez lešnikov sladoled z namenom, da ugotovim, katera dva okusa se bolj dopolnjujeta in zaenkrat se ogrevam za lešnikov mus... Ati zlati, sem naredila kiks in naslovila samo na punce. Na plano z zapisi o karamelzanezosu... Vendelina jr.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

16. jan 2008 15:19

Enako jo naredim sama, le, da domam še maslo. S tem dobi blazno lep sij. fresh

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

16. jan 2008 15:22

Najbrž nisi videla mojega popravka, zanima me če je tale preliv na katerega meriš kaj podoben tistemu iz mcdonaldsa? (vem da ni zdrav mcdonalds pa vseeno:P) ycrna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti