Star papir

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

tema odprta - 10. jan 2008 20:26 | ogledi: 18.530 | odgovori: 34

Že dolgo ugotavljam, da se na kulinariki izve skoraj vse, kar nekdo ne ve. To je bilo samo malo rime, da ne bo hude zime!

 

Zanima me, kam dajete star, odvečen papir. Sama ga nosim na podstrešje, kjer se kopiči v škatlah. Včasih smo ga radi dajali otrokom, ko so imeli v šoli zbiralno akcijo. S samokolnico so šli po vasi, nosili vkup, dali v škatle, mi pa smo ga vozili po cel teden v šolo. Pa se je lepo nabralo.

 

Zadnja leta pa traja akcija samo en dan. Ponavadi je tako, da ravno tisti dan ne moremo peljati papirja z avtom v šolo. Če pa nese otrok papir na avtobus, si predstavljate, kako malo ga lahko nese.

 

Poleg tega mora biti zvezan in že doma stehtan! Meni je to zadnje nepojmljivo!

 

Imate drugje boljše izkušnje? Obstaja kdo, ki bi prišel papir iskat na dom (za simboličen odkup)?

 

 Na vasi nimamo posebej kontejnerja za papir. Imam med tem papirjem polno starih katalogov (Avon, Oriflame, ...), ki se mi jih zdi škoda vreči med smeti, saj sem jih morala kupiti. Mogoče bi jih kdo še kaj rabil?

 

Upam, da je tema vsaj malo zanimiva, da izvem kaj novega.

 

Radi se imejte in veliko se smejte!

 

 

 

JAMONI

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

10. jan 2008 20:31

Tudi pri nas smo vedno dajali na kup star papir. Otroka sta ga odnašala 2x letno v šolo, kjer so imeli zbiralne akcije, jeseni pa nista, ker smo akcijo spregledali. Zato sem sama odpeljala papir na surovino. Bilo ga je malo več kot 200 kg in so mi za odkup plačali 11 €. Papirja je bilo za cel kombi, na koncu pa res ta smešen znesek. Od takrat naprej nosimo papir sproti v zabojnike, ki so namenjeni papirju. Se mi zdi še najbolj enostavno.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

10. jan 2008 21:02

Sproti ga zvežemo in hranimo v kleti. Damo ga otrokom, ki ga zbirajo, lani jih ni bilo in smo ga tudi peljali na odpad. Znesek  je bil približno tak kot pri karnak. 200 kg se hitro nabere, ker je papir težek. Lijana

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

10. jan 2008 21:02

Jaz papir zbiram. Na pol leta je to pribl. 300 kg. Ta papir potem odpeljem do svojega nečaka, ki je osnovnošolec in v šoli imajo 2x letno kontejner,denar, ki ga dobijo pa imajo za končni izlet in valeto. Ni veliko, a se mi zdi lepa gesta, ker se resnično vsi trudijo in imajo občutek, da pomagajo staršem pri zbiranju denarja. ally

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

10. jan 2008 21:04

V našem kraju vsak mesec enkrat OKP odpelje papir, imamo namreč urejeno ločevanje odpadkov. Sama pa ker imam otroke v šoli in zbirajo papir vozim papir v šolski kontejner pa imaj potem otroci kak EUR za izlet. Adrijanam

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

10. jan 2008 21:07

Pri nas star papir sproti odnašamo v kontejner za papir, ker imamo tudi po vaseh ločeno zbiranje odpadkov. emily

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

10. jan 2008 21:44

Midva ga znosiva v kontejner za papir. Itak reciklirava, tako da,...imamo doma 4 različne kante za smeti. Jelenckova

andda  

član od: 3.10.2007

sporočila: 70

10. jan 2008 22:01

Pri nas (Bled) enkrat mesečno komunalci odpeljejo papir. Vse zadeve (časopise, revije, kartone...) dajemo v škatlo, ki jo potem na dan, ki je določen za odvoz, postavimo poleg zabojnika in je stvar rešena. Sicer imajo tudi otroci 1krat ali 2krat letno nabiralno akcijo v šoli, ampak tisto večkrat zamudimo in je to, da komunalci posebej pobirajo tudi papir, res dobra poteza. Ravno tako je s plastiko, na dva tedna jo odvažajo, spraviti jo je pa treba v vreče, ki jih dobiš brezplačno na komunali. Moram povedati, da se je ta sistem dobro prijel in smo kar pridni pri ločevanju odpadkov. andda

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

10. jan 2008 22:09

JAMONI, odvisno od kod si. Pri nas doma (LJ) papir odvažajo organizirano 1x mesečno. Odpeljejo ga brezplačno. lp veverica cak

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

10. jan 2008 22:28

kontejner za papir. Drejček

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

10. jan 2008 22:42

Pri nas pa papir in kartone porabimo za podkurit v peči na trdo kurivo za centralno ogrevanje naše hiše. Za reklame smo kupili rezalnik papirja in sedaj jih zrežemo ter pripravimo vrečke za v peč, kadar nam skoraj pogori damo gor en tak žakelj in drva z domače hoste in nam je spet toplo. Kurilno olje je postalo drago in pri nas se ogrevanje kombinira. Kadar ni nikogar, ki bi kuril doma, dela peč na kurilno olje, drugače pa peč na trdo kurivo papca drva in drobir iz domače hoste, tako si lahko privoščimo višjo temperaturo v hiši. Tašča je stara in jo vedno zebe. Živimo na deželi, daleč od mestnega hrupa in drenja. Odvečen papir odnesem do ekološkega otoka ali pa ga dam osnovnošolcem, kadar imajo zbiralno akcijo. lipa1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti