član od 20071939 sporočil
Petersilj se sicer lahko vzgaja tudi v lonckih( vedno iz terakote,zaradi veliko vlage,ki jo potrebuje petersilj), vendar so kuhinjske police pozimi navadno pretople, zato ga je bolje imeti v zmerno ogrevanem ali celo nezakurjenem prostoru.
Kupljeni loncki " zdrzijo" najvec eno sezono, zato je najbolje, da ga marca posadis sama ,tako bo bolj odporen,- ko so korenine dovolj mocne, pa jih presadi na jesen v drugi loncek, popolnoma prekrij z zemljo, listi bodo sami pognali in tako bos imela petersilj tudi pozimi.
Dobro se obnesejo posode z luknjami,korenine posadis tik ob steno, zasujes z zemljo, rastlina potem sama najde pot do svetlobe.lp
lucka