Alergija!

malasanyah  

član od: 9.1.2008

sporočila: 9

10. jan 2008 9:52

ne sploh še ni omenil testiranja, neven zakaj. malasanyah

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

10. jan 2008 9:53

glej prvo kot prvo morš na testiranje, lahk da si alergična tud na pršice (glede na mesec oktober),...Skratka prvo kot prvo pejd k svojemu splošnemu zdravniku, reči da potrebuješ napotnico za alergologa. Pol se pa naroči, verjetno boš že isti dan na vrsti, ali pa vsaj v roku 1 tedna. Tam te bodo mal popikali in točno boš vedela, pri čem si. In potem ti bo strokovnjak na svojem področju predlagal nadaljno zdravljenje. Tega svojga dohtarja pa sploh ne sprašuj več kaj ampak sam zahtevaj napotnico . ally82 Sporočilo je spremenil(a) ally82 dne 10. jan 2008 09:54:35

malasanyah  

član od: 9.1.2008

sporočila: 9

10. jan 2008 9:55

hvala vsem! nekaj bom res mogla narediti ker drugače bo spet nevzdržno.. malasanyah

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

10. jan 2008 9:59

Hojla, morda za začetek zamenjaj svojega osebnega zdravnika, za naprej je pa že zgoraj cel kup nasvetov. Lp, k.Mici kuharica Mici

malasanyah  

član od: 9.1.2008

sporočila: 9

10. jan 2008 10:01

pa še nekaj me zanima..prijatelji so mi svetovali naj pijem dosti čajev (lipa,kamilica,...) z medom, ker bi mi to mogoče pomagalo. kaj pravite na to? malasanyah

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

10. jan 2008 10:22

To s čaji se mi zdi bolj larifari,saj cvetnega prahu ni v njih,to je ravno tako kot bi rekel nažri se jajc,pa na njih ne boš več alergičen.Kolikor pa vem sirup claritin ni toliko za alergije,ampak preprečuje srbenje in ga otroci dobijo ko imajo norice in preprečuje srbečico da se potem manj praskajo.Mogoče sem udarila mimo,ampak tako je meni razložila farmacevtka v lekarni.Najprej pa zamenjaj zdravnika še bolje pa kar zdravstveni dom,saj tole kar počnejo s teboj je pravo packanje.Če imaš težave že dalj časa in ti splošni zdravnik,ki je krit iz tvojega zdravstvenega zavarovanja ni zadovoljivo pomagal je najbolje da se obrneš zasebnika,pa naj ima koncesijo ali ne.Ja tam seveda plačaš samo veš kaj plačaš in zdravnik ve zakaj plačaš.Preizkušeno.Je pa tudi v Sloveniji kar nekaj zasebnih dermatologov,tako da ne boš imela težav pri iskanju.Me pa čudi to,da ne veš kaj je to alternativa in ,,,,,,Saj ko zboliš in če imaš težave dalj časa kot jih imaš ti se obrneš na sto in sto stvari,saj gre za tvoje telo in tvoje zdravje,ker če se sama ne boš pomagala,vsaj na začetku,ti verjemi nihče ne bo.Ker Bog je najprej sebi brado ustvaril. Upam da si vsaj malo razumela,in prebrala tudi med vrsticami,kaj ti hočem povedati. anaeva

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

10. jan 2008 10:38

Na velikooo žalost spadam med tiste nesrečnike, ki jih pestijo alergije in to več vrst in iz leta v leto je samo še slabše -jih je več- zato ti kot večina tukaj tudi jaz svetujem, da greš najprej na testiranje da vidiš na kaj vse si alergična. Zato ti tudi odsvetujem pitje čaja, ker bi lahko bila alergična tudi na to. To vem iz lastnih izkušenj. Ko sem bila prehlajena sem velikokrat pila kombinacijo čaj+ med, ki je stanje samo še poslabšal pa nisem vedela zakaj. Šele ko so me testirali se je pokazalo,da sem alergična med drugim tudi na cvetni prah (uporabljala sem cvetlični med), pa na lipo (lipov čaj). Če to "sešteješ" dobiš hudo alergijsko bombo. Na mojo srečo se je zmeraj vse dobro končalo. Lani sem prešaltala na homeopatsko zdravljenje (ker klasično več ni pomagalo) in moram priznati, da se je stanje popravilo oz. je stvari omililo na zmerne težave. Se pa moram kljub temu držati "diete" in iz prehrane začasno odstraniti stvari oz. zmanjšati njihovo uživanje, ki povzročajo alergijo. Upam, da je to res samo začasno. lp. jagodas

MBOGATAJ  

član od: 31.7.2002

sporočila: 2

10. jan 2008 11:39

malasanyah je napisal/a:
POzdravljeni! že nekaj časa spremljam vas forum in moram vam povedati da ste res super. obračam se na vas, ker rabim pomoč. Že nekaj let imamo hudo alergijo na cvetni prah (alergijski konjunktivitis). Začne se okrog aprila in traja vse do oktobra. Oči imam vnete, grozno rdeče, pekoče, srbeče, skratka katastrofa! Prav bojim se pomladi. Jemala sem že 4 vrste zdravil: claritine, flonidan, letizen in sedaj imam aerius. Tudi kapljic sem imela več vrst. Vendar mi nič preveč ne pomaga. Sem že skoraj obupala. Skoraj celo pomlad in poletje preživim v svoji sobi, medtem ko se prijatelji zabavajo...:( Zdravnik mi je rekel naj začnem jemati tablete že pred začetkom februarja. Prosim vas, ce ima kdo slučajno iste težave, da mi pove kakšen nasvet!Že vnaprej se vam zahvaljujem! malasanyah

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. jan 2008 11:52

Vprašaj zdravnika o injekciji, ki jo dobiš enkrat konec zime, kar dobro dela. Veri

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

10. jan 2008 14:09

Pri meni je bila pred meseci ugotovljena alergija na pršice in brezo (od cvetnih prahov) in sem dobila Flixonase. Je sprej za nos, ki sicer ni dober za sluznico ampak meni se je po treh dneh stanje tako popravilo, da sem lahko vsaj spala ponoči (prej pa kašljala kot zmešana). Na začetku sem si špricala zjutraj in zvečer, potem sem po enem tednu zmanjšala na 1x na dan in čez 2 tedna prenehala. Če si bila pri pulmologu, potem si najbrž dobila tudi brošuro z navzkrižnimi alergeni (npr. če si alergičen na eno stvar, obstaja velika možnost, da si tudi na drugo). Če veš točno na katero travo si alergična, potem moraš vsako leto spremljat kdaj začnejo določene trave, drevesa... cvetet in kak teden pred tem začet uporabljat zdravila. Močno sumim ambrozijo za katero pravijo "strokovnjaki", da jo v Lj in okolici iz kjer sem ni in da je samo nekje na Štajerskem, Koroškem, oz. tam na vzhodu ampak ne verjamem, da je samo tam. Sama sem vesela, da sem trenutno rešila problem ampak mi ni dovolj in iščem vedno nove možnosti, rešitve... upam, da se vas bo čimveč javilo, ki boste povedali svoje izkušnje. Lp, Asja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Ognjič
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti