Kaj smo po poklicu

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

9. okt 2008 20:46

ksenjako,

jaz sem učiteljica fizike in matematike.

Anja

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

9. okt 2008 21:05

Po izobrazbi sem diplomirani organizator turizma (jaz pravim, da sem diplomiran turist, na potovanju pa vse prej kot organizirana - ampak tako se zgodijo najbolj nore stvari) in sedaj vpisana na magistrski študij turizma. Trenutno sem zaposlena na delovnem mestu receptorja in iščem novo službo. Doma pa sem čistilka, kuharica, partnerka, mama zaenkrat še ne in navdušena pekarica piškotov. V posebno veselje mi je jeziti mlajšega brata, ki pa mi ne ostane dolžan. Moycaa

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

9. okt 2008 21:29

Ksenja, kje si pa študirala LJ na FMF ali PeF, ali MB?

Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 09. okt 2008 21:34:50

Klarka  

član od: 8.9.2008

sporočila: 52

9. okt 2008 22:52

Jst pa študentka medicine. Sicer še bolj na začetku (2. letnik), itak pa čas gre tako hitro, da bo tudi tako dolg študij hitro minil. Tako ali tako pa je najlepše biti študent Klarka

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

10. okt 2008 5:22

Jaz pa sem koncno 1.9 dobila sluzbo v svojem poklicu. Sicer se ne cisto pravo pa vendar je zacetek. Sem vzgojiteljica ,ki trenutno opravlja delo osebne spremljevalke gibalno oviranemu otroku v vrtcu. Prej sem delala v trgovini kot navadna prodajalka in moram rect, da sem sele sedaj uvidela, da je delo v vrtcu pravo delo zame. Lp,Tarja Tarja83

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

10. okt 2008 16:09

Zanimiva tema, ni kej. Tudi jaz imam dva poklica in sicer... prvi je tekstilni konfekcionar (po domače šivilja), potem ko pa je sin zrasel in dopolnil 10 let, pa sem se zopet vpisala v šolo in dokončala še ekonomsko in sem sedaj ekonomski tehnik. angie Sporočilo je spremenil(a) angie.orhideja dne 11. okt 2008 11:46:29

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

23. feb 2010 18:58

Ko vas berem, vedno razmišljam, kaj je kdo po poklicu. Nekatere delujete tako izobražene in razgledane, da me je včasih kar strah povedati svoje mnenje. Vidim pa tudi, da nekatere nočete izdati svojih poklicev, že veste zakaj. Jaz sem prodajalka, ki išče službo. Rada sem v tem poklicu in ga ne zamenjam, zato tudi nikoli nisem nadaljevala s študijem, ker me delo v pisarni ne veseli. Sem tudi mama dveh odraslih otrok in žena zlatemu možu, ki sem zdaj, ko sem brez službe zasvojena s kulinariko. Srečno vsem syu

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

23. feb 2010 20:10

Enako kot anitram mam tudi jaz trgovsko, poslovodsko in ekonomsko šolo. Trenutno še čakam na službo. delala sem pa večinoma kot prodajalka in poslovodja zadnjih par let. Zasvojena sem z pekarijo. Raje kot kuham, raje kaj sladkega spečem, no tudi slanega včasih. V roku dveh mesecev dobim svojo prvo kuhinjo. Do sedaj so ble vse rabljene iz druge ali tretje roke, in po 10 letih skupnega življenja z možem, dobim končno prvo svojo novo lepo kuhinjo in kar je najbolj pomembno, imela bo skoraj 2m pulta za mojo pekarijo. Kar naprej nekaj pečem, pa vidim, da nas je veliko takih. Ne morem si pomagat. Moj mož je sicer zelo zadovoljen, čeprav ga skrbi, kako bo, ko bova stara in ne bom mogla spat in bom ob treh zjutraj pekla štrudelj ( to dela njegova nona) Začela sem pa pečt točno 10 let nazaj, ko sem se odselila od doma, ker ne maram skupnega gospodinjstva. Sem namreč precej grozna glede tega. Že tole dejstvo, da sem se poredila prvo leto skupnega življenja z možem, na svojem 10 kg, on pa 15 kg v enem letu, pove kako zelo ljubim pekarijo. Sedaj mi že pridno pomaga sin, ki bo v nedeljo dopolnil 7 let, ta mali ki ima dve leti, mi je pa zadnjič pomagal štancat rožice iz tičine, tako, da je tudi on zelo priden in gre po stopinjah svojega bratca. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

lucys  

član od: 29.10.2009

sporočila: 111

23. feb 2010 20:58

No vam pa še jaz povem: šivilja, ekonomski tehnik. Po poroki na kmetijo, pa kmetica brez diplome Sem pa zadovoljna! V prostem času pa zasvojena s peko!!! lucys

laik  

član od: 10.10.2008

sporočila: 156

24. feb 2010 8:38

Pravnik, nadaljujem študij v sociali, delam spec.nalogo, kmalu na zavodu ...... mama živahni 5 letnici in žena čudovitemu možu; uživam v kuhanju, peki in glede na doganjanje bo to postalo moj kruh, sam ne vem še na kakšen način laik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti