Biskvit

Mark Avrelij  

član od: 24.7.2007

sporočila: 14

tema odprta - 26. dec 2007 19:36 | ogledi: 4.290 | odgovori: 6

zivijo!

imam eno vprasanje. zakaj ko pecem biskvit mi ta vedno naraste samo na sredini?

ali lahko to kako popravim?

hvala

Mark Avrelij

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. dec 2007 21:40

Kar nekaj tem obstaja na ta problem in prav toliko teorij, zakaj se to dogaja. No, jaz menim da zato, ker je v tvojem biskvitu preveč moke. Več nasvetov ti pa lahko kdo pomaga najti med starimi temami. matilda

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8708

26. dec 2007 21:44

Moka in pecilni se mora presejat. Temperatura pečice ne sme biti previsoka. Pozdravček!

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

26. dec 2007 22:07

Sama pecilnega ne uporabljam, bistvo je sneg beljakov. Glede količine: na eno jajce daješ 2 dag sladkorja in 2,5 dag moke. Na sredini lahko maso pred pečenjem malo znižaš tako, da z lopatico vlečeš proti robovom, tako da je sredina malo nižja in ko naraste, se to izravna. Danes sem na ta način delala biskvit za rolado in je bilo vse tip top. katka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

26. dec 2007 22:23

Nikoli ne presejem moke in pecilnega, nikoli ne delam snega posebej, dam pecilni, pa se mi biskvit na sredi nikoli ne dvigne bolj kot ob robovih. Res pa je, da pekač namažem samo po dnu (ali pa uporabim peki papir), nikoli po obodu modela. Ker, če namažemo obod, testu "drsi" in se ob robovih zato ne dvigne.

Še Zebrino pecivo mi ni naredilo grbe.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

26. dec 2007 22:24

V enem priročniku o peki sem prebrala, da biskvit na sredini naraste, če je temperatura pečice previsoka. Znižaš jo za deset stopinj in izboklina postopoma izgine.

 

Če se pojavi vboklina, je temperatura prenizka, zvišaj jo za deset stopinj in masa se izravna. Odkar se ravnam po teh napotkih, so moji biksviti za torte ravni, kot da bi jih potegnila z ravnilom.

 

Pecilni prašek pri tem ne igra vloge, navsezadnje ga presejemo z moko, če ga sploh uporabimo, in bi se masa torej lahko grbančila še kje drugje kot na sredini.

Nasvet je iz posebne izdaje revije Dober tek o peki tort. To ni reklama, ker Jernej sodeluje z Dober tek.

 

Mamamia 

mamamia

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

26. dec 2007 22:30

Jaz pa nikoli testa ne zlijem na sredino ampak grem z njim po vsem pekaču, potem pa še malo pogladim, če treba. Če pa zliješ samo na sredino, se potem razleze do robov in zračni mehurčki se razpočijo, razen na sredini. Tu ostane biskvit visok, okoli pa nizek. Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti