Egipt

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

tema odprta - 22. dec 2007 20:15 | ogledi: 3.526 | odgovori: 9

Moja hči te dni potuje na osemdnevno križarjenje po Nilu. Zanima me,če je kdo to potovanje že dal skozi in če je kak nasvet, ki bi ga bilo dobro upoštevat.

Radi in lepo se imejmo

ursa40

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

22. dec 2007 20:35

Merka nej na krokodile Jerča

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. dec 2007 21:08

Je bilo že par tem na forumu, bodo pluski našli. Sicer pa je to potovanje nepozabno in čisto komot. Dol si naj na začetku kupi kako ruto za na glavo in pa galabeo (tuniko), so poceni in naravnih materialov. S tem tudi ne bo "izzivala" domačinov, ki cenijo, da je ženska pokrita. Fino je pa biti pokrit zaradi suhe vročine, sem se vmes malo odkrila pa sem takoj smuknila nazaj... Pije naj veliko vode in pa seveda njihov metin čaj, ki res prija. Izogiba naj se sladkarijam z raznimi kremami (torte), testeninam in surovi zelenjavi ter sadju, s tem si je večina v naši družbi žal pokvarila želodec. Sama sem se držala bolj mesa in riža, vsako jutro in večer spila "takratkega", ki sem ga kupila na letališču, pa nisem imela problemov. Večina pa je res bila ubogih, ker hitro pride do tega, če nisi pazljiv... Vzame naj si kako rezervno baterijo za fotoaparat, da vmes ne zmanjka in pa dodatno ali zadosti veliko kartico zanj, ker je slikanja res veliko. Stroški praznenja fotoaparata in peke CD-ja so tam namreč neverjetni! Če bodo šli tudi na koralne grebene (Hurgada), naj si kar tam nabavi podvodni fotoaparat za enkratno uporabo, ker je s tem res veliko veselja :))) No pa na kulinariko svoje mamice naj tudi ne pozabi :) Prinese naj ti kako začimbo, naj ne pozabi žafrana (najboljši je iranski) in pa mete. Ne morem namreč pozabiti, kako me je v eni noči ta metin čas pozdravil hude vročine in kašlja. Fenomenalni so tudi oreščki, od arašidov do lešnikov...njam njam. To potovanje se mi je vtisnilo v spomin kot eno izmed mojih najlepših, saj sem bila praktično vsak dan na novo začarana. Pa srečno pot. katka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. dec 2007 22:38

Rimljanka, tule je omenjena ena posebna meta. Tista, ki jo imaš nasajeno . F r i n a

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. dec 2007 7:22

...in posušeno. rimljanka

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

23. dec 2007 8:17

Slaba dva meseca je, kar sem prišla iz Egipta. Nisem bila na križarjenju ampak nastanjena v Hurgadi, od koder smo delali izlete, Luxor, Kairo, koralni greben., Hurgada sama, ljudje. Kot pravi Katka, nepozabno, takoj bi ostala še teden ali dva. Kot pravi Katka, pazi na razne kreme v tortah, jej je olupljeno sadje. Moram pa dodat, da sem sama vse to pazila, pa kljub temu zbolela. Nihče drug v skupini ene 12, kar nas je bilo Slovencev skupaj v hotelu. Le jaz, pa kaj, nimaš kaj. Skratka, ena noč bruhanja in driskanja. Če kdo zboli, ne se mučit z našimi zdravili, ker slabo pomagajo in zadevo le zavlečeš, v lekarno pojdi po njihova (brez skrbi, saj so farmacevtska), vodič pomaga, da veš katera vzet. Skratka, iz te skupine so zadnje dni eni jedli neolupljena jabolka, jedli želeje, pa nič zboleli. Torej je vse odvisno koliko si odporen. Mislim, da je precej subjektivo tudi, kako tvoj organizem reagira tudi na mikroklimo, ni vse odvisno le od hrane. Je bila sodelavka poleti na križarjenju, tam so pa (lahko da slučajno) vsi driskali in po pol skupine ni moglo na posamezne izlete. Glede oblačil ne skrbi preveč, npr. na ulici Hurgade, no zame pomeni da si normalno oblečen s krilom čez kolena, srajca s kratkomi rokavi in to je njim čisto v redu. Ne moreš pa se načudit, tudi Slovenkam, da ob domačinkah na plaži, (fantje domačini so"seveda" v kratkih hlačah), ki so oblečene v dolge pajkice in mikice, odvržejo modrce. Bil je tudi ramadan, kjer ne velja vzdržnost le pri hrani in to mi je bilo pa res žaljivo do domačinov in njih. tradicije in kulture. Posebno poglavje so ljudje, tudi trgovci. Res so zvijačni, so pa tudi prijetni kot ljudje in če se z njimi razgovoriš, so pa zelo prijazni in gostoljubni. Skratka, če si odprt in sproščen, brez malih predsodkov, ti Egipt "sede", da se želiš še vračat. In jaz se zagotovo bom! Malo sem e razgovorila, mogoče ne čisto v tisto smer, kar te zanima. Če te zanima kaj konkretnega vprašaj! Predvsem se pa lepo imej in UŽIVAJ! Pozdrav juma

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

15. jun 2008 11:55

tudi jaz odhajam konec meseca v egipt, natančneje v hurghado. seveda sem že polna pričakovanja, ker to ni le prvo potovanje v egipt ampak za naju tudi prvo potovanje z letalom. verjamem da to ni nič hudega ampak res komaj čakam da vse to doživim. zanima me: - glede tablet, kaj naj imam zraven in ali res naj raje kupim njihove tam doli? - ali mora imeti moj dragi dolge hlače ali je dovolj če so hlače tričetrt? je namreč športni tip in na njega neke dolge hlače spravit. ja no če bo treba bom že. - sama morem paziti kako se oblečem? načeloma ne nosim minic, dekolte pa že. naj raje majčke ki so preveč odprte pustim doma? - ali moram imeti pokrivalo za na glavo ker sem blondinka? - denar naj menjam v sloveniji ali v egiptu? - kako je kaj s spominki? je kaj omejitve kaj lahko neseš na letališče? - ali je še kaj kar bi morala vedeti oziroma bi bilo pametno vedeti? - nektarina

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

15. jun 2008 12:01

Priporočajo jesti slane palčke (npr. bobi palčke) in piti coca colo. Baje funkcionira. Pa tudi kak šilček za razkužilo. robida

Gurenc  

član od: 31.1.2008

sporočila: 68

15. jun 2008 13:26

nektarina....saj ni vse tako strogo...... tablete bi na tvojem mestu kupila v Egiptu. Primejo precej bolje kot naše. Glede tvoje garderobe...če imaš normalno krilo in normalno majčko.....ni nobenega problema. Ker si blondinka ne boš imela nobenih težav. Tudi sama sem lani bila...pa sem preživela brez rute. nadela sem si jo edino v primeru, da smo babnice same kolovratile naokoli in da smo imele mir pred ogovarjanji. Načeloma ti nihče nič noče. V Egiptu lahko dviguješ denar na vsakem bankomatu. Tako, da ti ga ni potrebno jemati vsega s seboj. Pojdi, pa boš vidla kako zanimivo je dvigovanje denarja....sploh ko opazuješ domačine...10 se jih nabere na kup, ko eden dviguje denar.... Glede spominkov....če greste organizirano z avtobusom na izlet, vas bo vodič peljal v "svojo" trgovino......sama sem nakupovala vedno posebej, pa ponavadi je ceneje. najceneje pa je kar na letališču ob povratku domov. (kipci iz alabastra, njihovi natikači, obleke, rute, parfumi, izdelki iz usnja, hrošček za srečo...po izročilu ga ne smeš kupiti sebi,.....) Zobe si peri s flaširano vodo, probaj njihove slaščice, zjutraj in po vsakem obroku enga takratkega...... Zanimivo je pa to, da v skupini 17 odraslih in 6 otrok..smo sračkali le mi, otroci so bili zdravi. Lepe počitnice želim Gurenc

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

15. jun 2008 14:22

gurenc hvala za info. tablete bom kupila tam doli, ruto bom pač eno vzela zraven za vsak slučaj. po zajtrku itak enega takratkega, da se razkuži želodec mi rečemo :) upam da ga ne boma preveč sračkala, no bomo videli kako bo. nektarina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti