Nakupi v avstriji in italiji

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

tema odprta - 19. dec 2007 5:47 | ogledi: 26.321 | odgovori: 61

Tiste,ki kupujete v drugih državah prehrano in čistila,kaj konkretno se kupuje da je tam ceneje? Zakaj sprašujem? Mož pride iz službe in mi razlaga,da so se v službi pogovarjali,da je v Avstriji precej ceneje kot pri nas.Poleg tega pa je tudi kvaliteta boljša.Naredila bi en izlet in šla malo čez mejo.Lepo prosim če mi svetujete kam naj greva in pa kaj se splača kupiti.Hvala in lep pozdrav.

gajka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

19. dec 2007 6:43

Jaz hodim večkrat v Avstrijo in na Madžarsko. V Avstrijo hodim večinoma v Hofer in lekarno, če kaj rabim. Hofer se mi zdi boljši, bolj in lepše založen, cene pa se mi zdijo nekoliko nižje, ker pa imajo vedno nekaj drugega v ponudbi kot pri nas, pa nabavim še to, če rabim. Ponavadi kupim moko, kašo, sladkor, vanili in pecilni, čokolade raznih vrst, pa zobno pasto, jogurte,kašen namaz, če ga nisem imela časa sama narediti,  včasih salame in meso, odvisno od ponudbe. Pa kakšen sok, sir in Wc papir. Tudi sirupi so v redu, pa kakšne kekse za nepričakovane goste in kaj za grizljati... Najde se kar precej in ravno v petek se pakiram, da grem čez.

Na Madžarsko pa gremo ponavadi v Tesco, včasih v njihovo J-eee. Ponavadi kupim različno, kaj pač rabim. se mi pa zdi, da so cene spet nekoliko nižje, ker se je pri nas vse podražilo. Imajo zelo dobro moko, retaš list, pa riže, meso vseh vrst je še vedno precej ceneje. Pa kakšno pijačo, če sem že tam, tudi vodo, drobtine so 4x ceneje, pa njihove sirne namaze, ki so boljši in cenejši, pa njihovo znamenito papriko v tubi, pa edeč Anja in eros Pišta obvezno. To je paprika v steklenički. Sladka je Anja in ostra Pišta, hehe.Sem pa videla Hofer, ki pa ga še nisem pregledala, ker ni bilo časa. Pa drugič.Prijateljica je rekla, da je cenejši kot pri nas. Pa obvezno grem na ribjo tržnico, vedno najdem sveže, žive ribe, ki jih prodajajop v cisternah. potem jih ulovijo v veliko vedro z vodo, in izbereš, katero želiš, pa tudi več sort imajo, od krapa, smuča, buše, tolstolobik,.....večinoma sladkovodne.

Kyara

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

19. dec 2007 7:20

No, jaz sem doma par km od meje z Avstrijo in ti povem, da se izplača. Ponavadi gremo v Graz, kjer nakupim vso špecerijo, pa še poceni in lepo se oblečemo. Je pa res, da moraš poznati trgovine, kjer imajo solidne cene oblačil oziroma kdaj in kje so akcije. Drugače pa se hrano splača kupiti v trgovinah Metro, predvsem meso in mesne izdelke. Problem je le, da moraš v trgovinah Metro imeti kartico ( podjetniki ). Če te še kaj zanima mi piši na zs, pa ti podrobneje razložim kje, kdaj in kako. Lep dan vsem.... *štorklja*

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

19. dec 2007 7:39

Za Metro ni potrebna kartica. Maš 2 blagajni s kartico, ostale pa mislim, da so brez. Štorklja v katere trgovine pa hodite vi? Jaz sem doma čisto na meji, pa skoz laufam kaj gor pogledat, ampak se mi zdi vse občutno predrago. No ja Hofer nič ne rečem, je ceneje, izbira stokrat lepša. H&M ima skoraj iste stvari kot pri nas, dobro C&A je boljši kot v MB, ampak kaj dost ceneje se cunj tudi ne dobi. Jaz grem včasih v Grallo, ki je čisto čez mejo (no bližje mi je kot Mb) tam moraš met res srečo, da dobiš kaj v Takko, za tamalo smo kupovali v Kik diskont, ker imajo bodije, majčke, hlače pa ni da ni po 5€, no ja pa za najstnice je New Yorker, ki je tudi lepši, cene iste kot pri nas. V Graz in Seiersberg sem se že naveličala vozit, ker takrat ko pršparam nekaj denarja nič nimajo, pa tudi drago se mi zdi. Hrana pa tudi, boženedaj da greš v gostilno kaj pojest, ker po celodnevnem nakupovanju moraš nekaj pojest, ker se nihče ne vozi gor za eno urco. Če greš v trgovino, se mi zdi, da nimaš sendviča pod 2€ (no pri nas jim sicer tukaj že kar sledimo). Edino kar mi2 greva zelo rada je pohištvo. Pa ne Ikea-no ja za kako malenkost kot so krožniki, kozarci in prtički. Se mi zdi, da majo nek čuden sistem, jaz tam nikoli nič ne najdem, pa da majo po 2 kuhni, po 2 spalnici in to je to. Mi2 greva v Momax, ki je takoj z rondoja desno ali XXXLutz v centru Graza. Ful izbire, nobene gužve, pa še boljša kvaliteta. Aja pa še kombi ti posodijo zastonj za v Slovenijo pelat. Začetnica

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

19. dec 2007 8:16

Kar se tiče kartice za Metro, je leta obvezna, drugače ne prideš notri. tako je v Celovcu, Reki in Zadru. Za graz pa ne vem. Tudi jaz kupujem v Avstriji vsa čistila (če mi jih pa slučajno zmanjka, jih pa kupim v Mullerju), veloko špecerije (nekaj salam, sirov, morskih sadežov...) in jasno se tudi cela družina oblači v Avstriji. V Sloveniji je žal predrago, pa tudi izbira v trgovinah, kot so H&M in C&A še zdaleč ni taka kot v Avstriji. Zgleda, da je za nas slovence vse dobro tudi stara roba.

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

19. dec 2007 8:29

Metro kartica je obvezna, glede cen se splača pa ne, odvisno od tega kaj kupuješ. Večkrat je kakšna akcija, zadnji artikli. S kartico lahko kupuješ v vseh Metrojih, le izven države kjer si zaprosil za kartico moraš pokazati osebno, zaprosiš za enkratni vstop in v miru nakupuješ. Drugače osebno v Avstriji nakupujem kakšen priboljšek kot npr. gresove pudinge (pri nas jih ni), salame (mortadela, šunka sta čisto druga zgodba), maskarpone (avst. je meni boljši), riž v Sparu (tega njihovega pri nas še nimajo, je pa v Italiji ista škatla drugačen riž), dekoracije za piškote in torte (več izbire), sir za Foundi (2.60 eura, pri nas je v eni trgovini 6 eurov), milo za telo oz. roke če naletim na akcijo, ko smo rabili robčke za ritke, ceneje kot pri nas...sir, kokos je ceneje.....Drugače pa še oblačila, teh. artikli in igrače. Italija : parmezan, mortadela, pršut, nutela, testenine barilla...

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

19. dec 2007 9:04

Začetnica, kako se pride do Momaxa? Desno od katerega rondoja je? mimika

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

19. dec 2007 9:06

No jaz sem vedno sicer kupila s kartico pa se mi je zdelo, da so ostale ble brez... Oprostite, ker sem širila bedastoče. Ampak nikjer na vhodu nisem rabila nobene kartice kazat niti kje skozi potegnit da bi not prišla, to sem pa 100%. Začetnica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

19. dec 2007 9:09

Takoj ko prideš z avtoceste na tisti rondo s katerega potem zaviješ na West center greš desni oz prvi izvo dol in potem maš prvo križišče če greš levo prideš v west center pa obi pa kaj pač je tak tam zadaj prideš do ikee, no ti greš v tem križišču desno najprej vidiš Dan kuchen, nato sport expert zadaj noter pa je momax-vidi se že s ceste. Začetnica

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

19. dec 2007 9:24

Midva hodiva v Avstrijo, bolj malo, bi pa šla večkrat, če bi šlo. Greva pa vedno v Ikeo, jaz grem vedno še v Kik diskont, pa v Pagrota,...hodila vsa tudi v Lidl, za Hofer je pa vedno zmanjkalo časa. 2x sva bila tud v Metroju, pa mi ni bilo preveč všeč. Kupiva vedno tudi hrano za muco, ki je ceneje. Meni je tam nakupovanje všeč, četudi so trgovine pri nas iste, imajo pa gor večjo izbiro, pa vedno kake popuste. Jelenckova

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. dec 2007 9:46

No, ja, vedno bo sosedova trava bolj zelena.... Kdorkol pač je sosed in karkoli pač je trava. To me malo spominja na moje otroštvo: naskok jugoslovančkov na Malleja, takoj ko si prišel čez Ljubelj in basanje gepeka z bananami in benkokakavom...Ali pa postavljanje štantov s pralnimi praški pred Quellejem, da naval z juga ne bi preveč poškodoval ostale oddelke v blagovnici... Ne vidim razloga, da bi te čase ponavljali. Je bilo že prvič dovolj grozno. Če odštejem vse simbolne komponente:Ne vidim pa čisto nobenega ekonomskega smisla peljati se po fasungo, če je pot do tja, daljša od max 30 km. 30 km sta namreč dva litra bencina, ergo 2 EUR in amortizacija avtomobila (obračun kilometrine je v bistvu to), kar pa znaša spet 30 krat 0,30 centa (vzela spodnjo osnovo za izračun kilometrine, ki ne vključuje stroškov goriva) in je to 9 EUR. Ergo, če se pelješ v hipermarket, ki je oddaljen 30 km, bi poleg stroškov nakupov veljalo prišteti še 2 EUR za bencin in 9 EUR stroška obrabe avtomobila. Če je pa hipermaket oddaljen več kot 100 km imaš obrabe že ha 30 EUR in za 7 EUR bencina. In naj me vrag, če je tisti hoferjev obliv (ki je, BTW, grozno zanič), ob taki kalkulaciji RES cenejši. In Avstrija je lepa dežela - tam se splača mnogo stvari od naravnih lepot do kulture ogledati in se pri tem kaj naučiti - kar je neprecenljivo. Ogled diskotne trgovine, ki "lepš zgleda", ni zajet v ogled kuturnih znamenosti. Velja to isto tudi za Italijo in Madžarsko. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti