Božični kaktus

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

tema odprta - 16. dec 2007 11:00 | ogledi: 23.514 | odgovori: 39

V hladnem prostoru imam božični kaktus s približno 1 cm velikimi popki. Zanima me kdaj ga lahko postavim v topel prostor, da bo začel cveteti za božič.

Hvala

beki

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. dec 2007 11:03

beki, sicer ne vem odgovora, meni pa vedno cveti ped božičem, letos mi je za prvi november... katka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. dec 2007 11:10

Po moje je zadnji čas. Čeprav ti kaktusi nimajo radi pretiranega prestavljanja. Sploh pa bodi pozorna, da bo z isto stranjo kot je zdaj obrnjen proti svetlobi. Do božiča je samo še 9 dni. rimljanka

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

16. dec 2007 18:25

hoj! jaz bi rekla, da ga kar pusti, kjer je ! zdaj pa sledi "finta", ki jo uporablja moja soseda : par dni pred božičem ( od daleč) rastlino pofena. kakih 20 minut jo(na nižji temperaturi) fenira . potem jo zalije z mlačno vodo. in glej ga zlodja, v parih urah kaktus vzcveti!tega sama še nikoli nisem počela, sem pa videla njo, kako to počne. GOSPAKATJA

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

16. dec 2007 18:43

Nikar ga ne prestavljaj. Bodo cvetovi odpadli. LP vdolin vdolin

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

16. dec 2007 20:05

Jaz ga imam v prostoru, kjer je sedaj že nekaj časa nizka temperatura. Le čez dan se malo otopli, ker noter posije sonce skozi veliko okno in ni utegnil počakati božiča. Popki se kar lepo postopoma odpirajo in ima krasne roza bele cvetove. emily

neznan uporabnik

16. dec 2007 21:12

Meni bodo moji božični kaktusi tudi letos zacveteli za Božič. V popolnem cvetenju bodo res okrog novega leta. Letos sem jih dala noter nekoliko kasneje, so pa zelo hitro pridobili in sedaj imajo že cca 3 cm velike popke. Sem pa slišala, da se božičnih kaktusov ne sme prestavljat, ko naredijo popke, ker jih sicer radi odvržejo. Pri meni se to še ni zgodilo, imam jih na stalnem mestu v stopnišču in me vsak božič že več kot 15 let razvseselijo z bujnim cvetjem. tedi

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. dec 2007 22:14

Kar prestavi. Ko imajo še majhne popke, lahko prestaviš brez bojazni, kasneje baje odpadejo, čeprav meni niso še nikoli. Jaz imam tri: enega velikega in dva mala. Velik in mali sta v "žlahti" (mali je zrasel iz potaknjencev velikega). Velik je ves čas na istem mestu, mala dva pa prestavljam: konec septembra/v začetku oktobra sem ju postavila ven, ko je bilo že malo hladneje, pa do napovedanega mraza. Potem sem ju postavila na toplo, v dnevno sobo. Oba sta v polnem razcvetu ravno sedaj. Velik, neprestavljen, o tem niti razmišlja ne. Eno leto sem jih prestavljala non stop. Ko so odcveteli, so šli v hladen prostor in ko so dobili popke, spet nazaj. Uspelo mi je, da sem imela skozi VSE LETO cvetoče božične kaktuse, pač periodično: eden je cvetel, eden je odcvetel in eden dobival popke. Sedaj je tisti "hladen prostor" postal topla otroška soba in tega ne morem več početi. Atina

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

16. dec 2007 23:07

OČITNO božični kaktusi niso občutljivi na prestavljanje tako kot pravijo, tudi mojemu popki ne odpadejo, ko ga prestavim iz toplega na hladno - ja, beki, ravno kontra, kot ti. Ko ga nekje proti koncu oktobra moram dat s terase noter, ga dam v kuhinjo na toplo, da potera popke, potem pa ko so nekje 1 do 2 cm veliki, pa ga prestavim na stopnišče, ker na hladnem bolj dolgo cveti - od sredine decembra do konca februarja. Neko leto, ko sem ga imela skoz na stopnišču pa je šele spomladi zacvetel. Toliko o mojem božičnem kaktusu. tigris

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 468

26. dec 2007 13:12

Pred enim tednom sem dobila božični kaktus-mlada rastlinica- živo roza barve, ki sem ga postavila na kuhinjsko mizo, ki je delno osvetljena. Ampak sedaj so začeli popki odletavati, vsak dan kakšen. Imam ga prvič, zato vas sprašujem kako naj negujem kaktus? Zalila sem ga nazadnje v ponedeljek, saj se mi zdi da ne sme biti obilno zalit. gobica1402

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. dec 2007 14:09

Najbrž je tvoj kaktus, gobica 1402, doživel kakšne neprijetne temperaturne šoke, še preden je postal tvoj. Sem gledala zadnjič ene tak kaktuse v enem hipermarketu, pa se jim je kar videlo, kako jim bodo popki odpadli. Sem pa nekaj dni prej v enakem tipu trgovine kupila enega, ki mmi na hladnem strešnem oknu že 14 dni cveti, pa še bo.

Imej ga, kjer ga imaš., MALO ga zalivaj, šele, ko bo zemlja zgoraj res suha. Pa - bo kar bo. Škoda je bila že narejena. Bo pa prihodnje leto spet cvetel, a ne? No, morda bo letos nekaj cvetov le ostalo.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti