Sadni piškoti

Simoncek  

član od: 10.5.2003

sporočila: 13

tema odprta - 15. dec 2007 20:21 | ogledi: 6.124 | odgovori: 8

Živjo!

Saj veste...enkrat sem jedla čudovite piškote iz sadja in verjetno ovsenih kosmičev...in potem .....groza....pozabila kdo jih je delal, da bi prosila za recept...

Glede na to, da sva s partnerjem na bijo - mijo :))) no tako hudo ni, imava pa rada čimbolj naravno in sveže, bi tudi piškote poskusila na tak način. Da bi bili tudi kot posladek po treningu, recimo.

V njih je bilo zagotovo nekaj jaboljčnih krhljev, suhe namočene slive itd...verjetno tudi ovseni kosmiči. Piškoti pa so zgledali kot kupčki.

Če ima kdo kako idejo- povsod najdem samo recepte za sadno salamo (pretrda) ali piškote zgolj iz ovsenih kosmičev.

Se priporočam za link ali nasvet.

ps. tisti navadni (z maslom) so mi danes uspeli- pekla prvič...so super z nutelko sem jih povezala... ampak so bomba, ki je tudi s športanjem težko pokuriš :)))))

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

15. dec 2007 20:26

Prv, ki jih iščeš so MALINOVI POLNOZRNATI ZALOGAJČKI od Anje27... (poglej pod "mnenja receptov" ... mislim da so nekje na 3. strani )... žal ti ne znam prlimat linka recepta, ampak upam da boš našla. Jaz sem jih ravnokar spekla in grem ponovit vajo, ker kar "hlapijo" iz škatle... :) lp http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10150 evo, čist pozabila na copy, hehe upam da bo ok :)) Sporočilo je spremenil(a) Neroli dne 15. dec 2007 20:34:49

Simoncek  

član od: 10.5.2003

sporočila: 13

15. dec 2007 21:02

mater, ste hitri... super, že čekiram :) hvala... so pa nekako tako kot cookiji brez moke itd... bom preverila in javim lps

Simoncek  

član od: 10.5.2003

sporočila: 13

15. dec 2007 21:07

neroli...se našla, a mislite...da bi bilo kaj v okviru tega brez maščobe...sem zahtevna, a? ti recepti so vsi z maslom ali margarino... bi se res rada izognila temu...šport pa to... no bom malo še sama po teh straneh pomigala .... neroli...link dela čisto ok! hvala

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

15. dec 2007 21:45

ufff Simoncek, si mi pa dala mislit hahah. Lej, drobno pecivo delam vedno z maščobo (margarina, maslo), pri enih velja, da več kot je maščobe bolj se topijo v ustih . Brez maščobe delam samo biskvit za torto (jajce, sladkor, moka). Lahko, če želiš, ti dam en recept za "kolač s korenjem".. ima kar nekaj "zdravih sestavin", je super pecivo in zelo sočno, vsebuje pa zelo malo maščobe. Če je v bazi ne vem, jaz ga imam "podedovanega" od moje mami in velikokrat pristane v pečici. Drugače pa... ta recept za malinove zalogajčke niti nima toliko maščobe, da bi sodil v "težko" kategorijo, boš pač več pomigala Kdaj pa kdaj kakšna razvada pa le paše, se ti ne zdi? :))) lp Neroli

Simoncek  

član od: 10.5.2003

sporočila: 13

16. dec 2007 11:07

Neroli: Ja, seveda paše...saj se skoz razvajamo :) ..jaz pečem (moj fetiš :) ) drugi morjo pa potem to pojest, ker nisem ravno velik sladkosned :) če mi pa zapaše, potem pa si privoščim, seveda.... anica iz čd - tole je terna (cukr vržem ven pa bo)...mislim, da so bili res nekaj podobnega...med je torej vezivo in jajčka, mater, da mi ni kapnilo... super...upam, da mi bo uspelo ta teden tole pripravit...najprej se lotim prevoda in potem priprave...in potem poročam :))) lps

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti