Odvajanje vode

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

8. jul 2008 9:43

meni zelo odgovarja Ašičev kis. V startu po kapljicah, na 2 dcl vode, kasneje pa več, odvisno od počutja, lahko na tešče, ali pa tudi čez dan, v tej vročini še najbolj odžeja, da spremeniš okus vodi. Sama pa ugotovi kateri je tisti pravi jabolčni kis, ki ti odgovarja, sama ga imam tudi doma, pa nekako ni to to. Ne pijem ga ravno vsak dan, obvezno pa takrat, ko me kaj opomni (ponavadi je to prebava, napihovanje). Mislim pa , da pitje kisa ne povzroči nobene škode, pretiravat pa spet ni treba. Lep pozdrav, anitram1

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

8. jul 2008 15:37

Jabolčni kis na tešče je moja rutina že dolga, dolga leta. Res redko kakšen dan sem zaradi okoliščin (dopust) na to "pozabila".

Lep dan in veliko se smejte

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

8. jul 2008 16:16

Jabolčni kis sem pila pred leti, med shujševalno dieto. Kis z vodo in kava brez sladkorja je bilo najbolj BLJAK. A sem vztrajala in grenko kavo pijem še danes, jabolčni kis z vodo pa sem tudi še dolgo po dieti pila tudi za žejo. Počutje je bilo super. Mislim da je treba samo vztrajati in se navaditi okusa, pa gre. Kis z vodo sigurno ne škodi! jezek

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

9. jul 2008 12:48

Mene pa zanima, koliko kopriv daš kuhat v 1 liter vode, da čaj ne bo premočan. Ali jih samo popariš? Vnaprej hvala za odgovor in l.p. vsem. Lejla13

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

9. jul 2008 13:05

Pri zeliščnih napitkih največkrat delamo napako, da naredimo drogo premočno. Napitki naj bodo blagi.

Če boš delala poparek s suhimi, daj dober ščep ali cca 6-8 svežih listov. Poparek naj stoji cca 5 min. Koprivin čaj naj se ne kuha na zalogo

kobra 1

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

7. jan 2010 9:06

No, tudi jaz sem noseča, štirinjast dni do dneva D in mi je začela zastajati voda, pritisk mi tudi že malce nagaja, upam, da ne bo treba prej notri zaradi tega...skratka povsod berem o zeleni in petršilju kako dobro odvajata...ali lahko iz začimb skuham čaj in koliko ali skuham iz svežih listov? V zadnji nosečnosti sem delala iz svežih, pa ne vem, če je kaj pomagalo...Danes grem še po ašičev jabolčni kis, pa da vidimo to čudo In hvala za opozorilo zgoraj, je ena napisala kako brezpredmetno je nalivanje z poparki, da edini efekt se doseže, če pijemo po požirkih. Evo, se že celo jutro mučim z malinovim čajem (šele prva skodelica danes!), potem pride na vrsto kopriva, potem zelena oz. peteršilj, pa spet kopriva in kasneje še enkrat malina....komaj čakam, da rodim! terakota Sporočilo je spremenil(a) terakota dne 07. 2010 09:07

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

7. jan 2010 9:20

Ne vem, kje bereš, ampak povsod piše, da se pripravke iz peteršilja in zelene odsvetuje nosečnicam. Drugič, zvišan pritisk in edemi pri nosečnici tik pred rokom imajo drug vzrok in tudi drugačno fiziologijo kot na primer pri starem človeku s srčnim popuščanjem, in imajo lahko tudi hude posledice, ki nastanejo precej nenadoma; tako da ga ne lomi na svoje, ampak pojdi raje h ginekologu in se drži njegovih navodil; če ti bo treba prej sprožiti porod, pa tudi prav, ne boš ne prva in ne zadnja. lp, proxima

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

7. jan 2010 9:57

proxima je napisal/a:
Ne vem, kje bereš, ampak povsod piše, da se pripravke iz peteršilja in zelene odsvetuje nosečnicam. Drugič, zvišan pritisk in edemi pri nosečnici tik pred rokom imajo drug vzrok in tudi drugačno fiziologijo kot na primer pri starem človeku s srčnim popuščanjem, in imajo lahko tudi hude posledice, ki nastanejo precej nenadoma; tako da ga ne lomi na svoje, ampak pojdi raje h ginekologu in se drži njegovih navodil; če ti bo treba prej sprožiti porod, pa tudi prav, ne boš ne prva in ne zadnja. lp, proxima
Ha, mogoče pa bom zadnja, kaj veš! Se kar dobro rihtam, hvala za skrb. Peteršilj in zeleno mi je svetovala ginekologinja, o preeklapmpsiji sem seveda obveščena in sem jo imela v prejšnjih dveh nosečnostih zato zelo dobro vem za kaj gre in kako postopati, tudi vsi udeleženi, ki o tem kaj morajo vedeti (ginekologinja, moja babca) poznajo stanje. Ni bojazni, da bi doma omedlevala pa ne hotela iti v porodnišnico, če pa se lahko temu izognem pa se seveda bom. hmm, pravzaprav sem si v zadnji nosečnosti vsak dan skuhala zelenjavno juho iz veliko peteršilja in zelene, čajev nisem prenesla, to bi šlo pa lažje z 'nudelni' kot v skodelici))... terakota Sporočilo je spremenil(a) terakota dne 07. 2010 10:01

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15171

7. jan 2010 10:02

Jaz pa ti priporočam porovo juhico in čaj iz brusnic.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

7. jan 2010 10:04

Terakota, daj se včasih mal v jezik ugrizni, no....mnenje oziroma nasvet, ki ti ga je dala proxima, je zagotovo mnenje ene najbolj kompetentnih oseb za to področje, ki se oglašajo na teh straneh...

Sicer pa ja - zate gre in za tvojega otroka, kaj bi ti drugi pamet solili, sama ja najbolj veš

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti