Sladica rdeči baron

zresnise  

član od: 22.11.2007

sporočila: 1

tema odprta - 22. nov 2007 15:02 | ogledi: 4.235 | odgovori: 5

Živjo vsem skupaj!

Ali ima kdo mogoče recept za to sladico..baje je odlična, vem samo, da sta dve sestavini sladoled in višnjev preliv...bratov roj dan se bliža in bi ga rada presenetila. V restavraciji kjer smo jo jedli, mi recepta verjetno ne bi dali, sama pa ne bi rada ugibala....ali mi lahko kdo pomaga?

Lp, Monika

zresnise

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. nov 2007 15:27

Jaz poznam rdečega barona ki gre takole: biskvit, višnjev pire (ista finta kot za gozdiček), smetana, to ohaljeno prelito s čokoladno glazuro. Zna biti, da ima več različnih sladic enako ime. Vendelina jr.

zresnise  

član od: 22.11.2007

sporočila: 1

22. nov 2007 15:48

Ne Vendelina, ni pravi, ta ima sladoled v receptu...jedli smo ga pa pri Štormanu..ne vem, mogoče se kje drugače imenuje, ampak nikjer na Netu ga ne najdem... hvala vseeno, lp, Monika zresnise

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

22. nov 2007 16:20

Zresnise, če me spomin ne vara, je ta sladica sestavljena iz sadne tortice in sladoleda, vse skupaj pa je prelito z vročimi malinami. Nič posebnega pravzaprav, celo že malo preživeto... ela

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

22. nov 2007 17:03

Pri Štormanu imajo rdeči in črni baron. Rdeči je narejen tako, da je notri kos peciva podoben sacherjevi torti, le da ima notri višnje, vse skupaj pa je prelito z jagodnim prelivom, dodani sta dve kepici sladoleda, okrašeno s smetano+cimetov keks. Črni se pa razlikuje v tem, da so jagode zamenjane z borovnicami. Sta pa zelo dobri obe sladici blažkaa

a1  

član od: 26.6.2007

sporočila: 123

22. nov 2007 17:38

A ni pri Štormanu to tak ko ena sadna kupa ampak samo sladoled in čez vroče višnje pa smetana? Kolikor se jaz spomnem... LP;) a1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti