Darila za praznike

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

19. dec 2008 8:04

Katka lopatka, kakšni pa so to marshmallows muffini? V bazi ne najdem recepta, razen če je pod drugačnim imenom. Drugače pa letos nisem za praznike nič pretiravala, sploh pa ne z igračami za tamale. Mojadva dobita miško, oz.malega hrčka s kletko, ker si to res želita že lep čas, pa živalice imamo vsi radi.Mama dobi copate, oče dežnik, ostali pa domače piškote. monro

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

19. dec 2008 8:31

Uh, tale predpraznični čas je tako prijetno naporen . Ravno včeraj zvečer sem do konca izdelala in napisala voščilnice, za darilca za najbližje (sestro, nečakinje) vložila feta sirček, v stekleničke nalila olivno olje z raznimi dodatki. Darila za moje najdražje so tudi že kupljena, še pa čakajo na zavijanje. Kupila sem same praktične in uporabne stvari, za katere so bile želje že izražene oz. vem, da jih bo obdarovanec vesel. Tako so med mojimi darili smučarske karte, smučarske rokavice, perilo, knjige, pisala, karte za bližnji koncert, topli copati, božična zvezda, suho sadje... Za otroke pa igračke, sestavljanke, žabice. Čaka me še peka piškotov, ki jih s hčero potem okrancljava in dekorirava. Letos pa bom verjetno spekla še potico z jabolčnim nadevom. Tako sem spekla za Veliko noč, zdaj pa me vsi nagovarjajo, da jo moram spet speči, ker je bila takrat tako pregrešno dobra. Jedilnik za božično večerjo še ni znan, odločitev bo padla čez vikend. Ponavadi je kaj lahkega, pa kak kozarček domačega vinčka zraven. Itak nam je pa najpomembnejše, da smo skupaj, da v miru posedimo, klepetamo in se imamo lepo, saj smo drugače kar razkropljeni naokrog in imamo čisto premalo časa drug za drugega. neny111

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. dec 2008 8:31

Monro, ni v bazi. Narediš muffine po svoje (pač razmerje sestavin, lahko čokoladne, lahko navadne), lahko dodaš tudi mandlje, orehe. Ime pa imajo po tem, ker v njih daš pač tudi narezane marshmallowse oziroma penice, po možnosti barvne, ko se speče na vrhu malo razpoka in lepo kukajo ven. Takole zgledajo katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

19. dec 2008 8:47

jaz bom pa verjetno jutri delala kopalno sol. klavdija

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

19. dec 2008 9:07

klavdijaB je napisal/a:
jaz bom pa verjetno jutri delala kopalno sol.klavdija

 

A mi lahko prosim poveš, kako to narediš?

MM

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

19. dec 2008 9:25

Ful dobra ideja, hvala Katka lopatka. monro

žabica21  

član od: 23.5.2007

sporočila: 261

24. nov 2009 21:00

POzdravljeni... A že kaj razmišljate o nakupu oz, izdelavi daril??? Jaz bom za ženske marmalado (imam dve na oku iz baze, se morem še odločt), za moške (tast...) pa se mi sanja ne kaj naj...glede na to da sem lani liker, letos ne morem spet:( žabica21

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

24. nov 2009 21:59

ja kar prav da si začela že razmišljat, jaz sem tudi. bom kar piškotke pekla, vsako leto drugačne, likerje pa tudi zmeraj druge. trenutno delam pomarančni liker, če bo dober, bom ponovila. rada bi pa nardila cimetovo tekilo, pa jo ne dajdem v bazi. Žabica 21 kaj pa medica za fante? syu

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

24. nov 2009 22:16

katkalopatka, ma kako si ti pridna!!! Mene tudi drži, da bi pekla, pekla..., ampak imam majhnega dojenčka, pa ne bo šlo. Saj kaj že spečem, ampak preveč pa ne gre, zdaj je najprej otroček. Bi pa zelo rada napekla piškote, pa jih potem lično zavila v škatlice in bi bilo za darilca. Mogoče pa mi uspe. Tudi ti tvoji muffini so mi super ideja. Koliko prej pa jih lahko spečeš, verjetno le kak dan???? A ima katera kako idejo, kaj speči za Miklavža???? cukrpekrca

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

24. nov 2009 22:36

Parklje in speculaase. RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti