Tanki oblati ali hostije

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

20. nov 2007 10:13

O hvala sem že bila tam, pa mi nikoli ni prišlo na misel da bi pogledala, ni bil tapravi čas za peko. Bo treba eno soboto mal na izlet. Hvala za informacijo. CARLY

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

20. nov 2007 12:42

Punce kje pa bi se v Mb dalo slikico narediti na tisti jedilni papir ali kako je že...? Naši tamali bom naredila tortico za 1. rojstni dan, pa bi rada, da bo nekaj posebnega! ZAČETNICA

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

20. nov 2007 13:37

Carly, imaš prav, za medenjake (Nemci jim pravijo "Lebkuchen" in navadno sploh nimajo medu, ampak predvsem mandlje, oranžat/citronat in veliko začimb), pa naj bodo nürnberški, Elisini pa še kakšni, peki papir res verjetno ni dovolj, ampak so potrebni oblati. Navadno jih je tudi potrebno pustiti nekaj ur, da se sušijo, in jih šele potem speči. Pač pa oblati res niso potrebni za razne kokosove, orehove, mandljeve, lešnikove, čokoladne in še kakšne poljubčke, ker je pri njih navadno masa dovolj kompaktna, da se ne razleze. V Avstriji jih boš prav gotovo dobili v vsaki malo večji špeceriji. teta torta

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

21. nov 2007 21:38

Danes sem jih videla v Interšparu v Avstriji. katra55

poloni  

član od: 19.10.2004

sporočila: 123

23. nov 2007 20:47

V nekaterih receptih za praline ali kakšno drugo pecivo (ponavadi brez pečenja) sem zasledila, da moraš maso dati na oblate. Na sliki so bili takšni oblati, o katerih je govora, vendar v velikem formatu; tako veliki kot oni za politanke, vendar beli, čisto gladki in tanki. Jaz tega nisem še v nobeni trgovini našla. Mogoče je podobno tistim za skeniranje slik iz Pekarne Vrhnika, vendar mislim, da bi se to moralo dobiti še kje v cenejši različici. Je kdo videl kaj takega? Poloni

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

23. nov 2007 20:55

Kot je rekla teta torta, to so ponavadi recepti iz dobe še pred peki papirjem. Takrat so se vsi poljubčki pred peko dajali na oblate. Čeprav jih vidiš še danes v kakem receptu.

Meni osebno so ljubši poljubčki pečeni na peki papirju, potem pa spodnji del pomočen v čokoladni obliv.

Oblate imajo v vsaki trgovini v Avstriji. Takoj za mejo jih dobiš pri Berti, kjer sem videla tudi oblate pravokotne oblike. Pri nas jih še nisem videla.

Anja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. dec 2007 18:40

Kako se jim pa reče po nemško? Bi očetu naročila, da mi jih prinese iz Nemčije. Atina

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. dec 2007 18:54

Poloni, take oblate sem tudi jaz videla pri receptu za obvijanje čokoladne salame in sicer kar v izdaji revije Dober tek Domače slaščice, o kateri smo že govorile, torej bi se morali dobiti tudi pri nas, vendar tudi jaz jih še nisem videla... katka

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

12. dec 2007 19:32

Atina, na škatlici piše Back-Oblaten   papiers hostie. Imajo dve velikosti okroglih, premera 40 in 50 mm ( v škatlici jih je po 100 kom) in pravokotne, katerih mere pa ne vem. Jaz jih kupujem v Celovcu v Šparu ali Merkurju, v trgovini z zdravo prehrano v City Arkadah pa sem dobila tudi "polnozrnate", na  škatlici piše VOLLKORN OBLATEN, v škatlici jih je 75, premera 50 mm. Se jih pa pred leti kupila tudi v Munchnu, v Kaukofu. kača

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti